Музиці і книгам з Росії- ні: у Верховній Раді депутати підтримали законопроекти більшістю голосів

Музиці і книгам з Росії- ні: у Верховній Раді депутати підтримали законопроекти більшістю голосів

Депутати Верховної ради підтримали часткову заборону російської музики в Україні. За – 303 голоси.  Однак заборона не буде стосуватися російських співаків, які будуть входити до “білого списку”, – повідомляє NEWS Хмільника.

Верховна рада України підтримала  законопроект   щодо підтримки національного музичного продукту та обмеження публічного використання музичного продукту держави-агресора.

Ініціаторами законопроєкту виступили 10 народних депутатів з різних фракцій та груп, зокрема, “Слуги народу” та “Європейської Солідарності”.

Підтриманий законопроект має бути підписаний головою ВРУ та президентом України.

Про що йдеться в законопроекті

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, йдеться про повну та безстрокову заборону публічного виконання, публічного показу, публічної демонстрації, публічного сповіщення фонограм, відеограм та музичних кліпів співаків та співачок, які після 1991 року були громадянами держави-агресора (Російської Федерації).

Виняток – колишні громадяни держави-агресора, які є або на момент смерті були громадянами України і не мають (не мали на момент смерті) громадянства держави-агресора.

Така заборона не стосуватиметься російських співаків, які входять до Переліку музичних виконавців, які засуджують агресію проти України.

Цим “білим списком”, як передбачено законопроєктом, матиме опікуватися Рада нацбезпеки та оборони. А сам перелік має бути публічним і оновлюватися.

  • Заява про включення до Переліку подається до Служби безпеки України такою особою, її законним представником, організатором гастрольного заходу або правовласником, який має право надавати дозволи на використання в Україні творів у виконанні цієї особи.

Заборона також розповсюджуватиметься на проведення гастрольних заходів, учасниками яких є музичні виконавці, які є громадянами держави-агресора, крім тих, які внесені до “білого списку”.

Крім цього, збільшується до 40% частка пісень державною мовою при здійсненні радіомовлення (наразі 35%). Також збільшується до 75% добового обсягу ведення передач, у тому числі новинно-аналітичних блоків, розважальних передач (дикторами, ведучими радіопередач) державною мовою.

Також парламент заборонив імпорт і росповсюдження книг та іншої видавничої продукції з РФ, тимчасово окупованих нею територій України та з Білорусі. “За” проголосували – 306 депутатів.

Проєкт 7459 забороняє імпорт видавничої продукції з Росії та Білорусі, продаж книжок авторів – громадян РФ. А також передбачає, що в Україні книги видаватимуться мовою оригіналу або в українському перекладі, а також мовами ЄС і корінних народів України.

Фото – з відкритих інтернет-джерел.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *