Молодші учні хмільницької школи №2 відвідали два музеї

Молодші учні хмільницької школи №2 відвідали два музеї

В Хмільнику значно похолодало, а в такі дні більшість школярів, на жаль, не займаються нічим іншим, як сидять у соцмережах. Тож чим батьки можуть зайняти своїх дітей, особливо у прохолодно-дощові вихідні, щоб зберегти дитячі очі від навантажень? А от учні молодших класів загальноосвітньої школи №2 поїхали на екскурсію. За меншими допомагали дивитися декілька учнів старших класів, для яких ця поїздка також була дуже цікавою.

Більше ніж півсотні школярів другої міської школи з 4-А і 4-Б класів у супроводі педагогів Світлани Нечипорук, Тетяни Корнієнко, Миколи Слободянюка і директора шкільного музею бойової слави Тетяни Шевченко спочатку відвідали Вінницький краєзнавчий музей.  Працівники музею дуже тепло зустріли гостей із Хмільника, і «провели» всіх найцікавішими історичними стежками.

Розповідь про відомий скелет мамонта Вінні, вражаючі археологічні розкопки в різних куточках Вінницької області, про побут і життя давніх жителів Вінниччини, – різноманітні музейні експонати викликали здивування, а іноді й дитячі запитання, на які екскурсовод  охоче відповідала.

Далі, після краєзнавчого музею, учасники екскурсії поїхали в смт Стрижавку, де відвідали музей зброї. Виставка зброї на території історико-меморіального комплексу «Вервольф» почала діяти не так давно – з 2010 року.

Це була найзахопливіша екскурсія в часи Другої світової війни, адже навіть лише зайшовши на територію музею, де стояла військова техніка, діти раз за разом захоплено вигукували. Цікаво було не лише хлопчикам, а й дівчаткам.

На порозі музею всіх зустріла пані екскурсовод, яка одразу ж провела для всіх техніку правил безпеки з поводження зброєю. Так, саме зі зброєю, адже за умови послуху та гарної поведінки під час розповіді екскурсовода, всім бажаючим дозволять потримати зброю в руках, приміряти військову амуніцію та сфотографуватися з експонатами.

Неймовірно! Але така приваблива нагода взяти в руки справжнісінький німецький або радянський автомат згуртувала всіх дітей: вони уважно слухали неймовірні історичні факти і з цікавістю розглядали музейні експонати. У музеї знаходиться не лише зброя часів Другої світової війни, але й така, якою нині воюють на Сході України. Авіабомба вагою 500 кг, снаряди від установок «Град» і залишки – від «Урагана»  привертають увагу і нагадують всім про те, що війна в Україні триває, хоча вже й з іншими загарбниками.

Повертаючись до часів Другої світової війни, екскурсовод показала учням німецьку газету «Подолянин» 1942 року, яка  видавалася під час окупації спеціально для населення України саме українською мовою. Німецькі та радянські гроші, листівки, колеса від німецьких та французької гармат, ковані металом чоботи солдатів німецької гірськострілецької дивізії «Едельвейс», німецькі польові телефони, патефони, окремі деталі від літака «Месершміт», кулемет-пістолет Шпагіна і Судаєва, кулемет МГ 42, гвинтівка Мосіна-Нагана, радянські офіцерські пістолети, кулемет і машинка для заряджання кулеметних стрічок тощо, – все це захоплювало настільки, що усі присутні втратили відчуття часу.

Захопливі історії з бойових дій, історії про відважних радянських жінок-пілотів, розповіді закордонних відвідувачів музею про період Другої світової, які раніше приїжджали в музей, різноманітна зброя, яку можна було взяти і відчути вагу, – через це все школярі не хотіли покидати музей. Вони засипали  екскурсовода різноманітними запитаннями, фотографувалися з екземплярами музею і ділилися один з одним враженнями.

Але час було вже їхати далі… В автобусі не затихали розмови та враження від побаченого, і з піднесено натхненним настроєм діти їхали до батьків, аби і їм розповісти про все те, що було на екскурсії.

Алла Корнієнко.

 

 

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *