Молодіжний центр запрацював у Жданівській ОТГ

Молодіжний центр запрацював у Жданівській ОТГ

Жданівська сільська ОТГ, крім  низки  реалізованих інфраструктурних проєктів, взялася за організацію дозвілля молоді. Про це розповіли представники громади  під час  зустрічі, що відбулась за участі фахівців Вінницького Центру розвитку місцевого самоврядування у рамках Програми «U-LEAD з Європою».

«ZHDANSPACE» – молодіжний центр, який нещодавно запрацював  на території ОТГ. Це результат  налагодженого діалогу  сільської ради, мешканців громади та бізнесу. Центр розташувався  у приміщенні  КЗ «Жданівська публічна бібліотека» і має на меті  створення комфортного та сучасного простору для дозвілля і розвитку молоді, обміну думками, генерації ідей та їх реалізації.

Як повідомили  у сільській раді ОТГ, все розпочалося із проєкту «Підйом», що реалізується за сприяння Української академії лідерства та Агропромхолдингу «Астарта-Київ» та за підтримки Багодійного фонду « Повір у себе». Команда із 13-ти жданівських школярів взяла участь у навчальній сесії у м. Полтава, де діти написали проєкт та виграли 35 тис грн   на втілення ідеї створення  креативного простору у Жданівці.

Облаштувати «ZHDANSPACE» допомогли ТОВ «Хмільницьке», Жданівський цукровий завод, Жданівська ОТГ та учні шкіл громади. Загалом, було виділено 100 тис грн на ремонт приміщення, меблі, техніку та обладнання.

«Зі 100 проєктів, що були представлені на конкурсі, тільки 15 отримали гранти, в тому числі «ZHDANSPACE».  Між іншим, діти влаштували кілька  благодійних ярмарків та зібрали близько 5 тис грн на втілення своєї мрії, тож до реалізації проєкту долучились і мешканці  ОТГ.  Центр – це креативний простір для обговорення ідей, дискусій, тренінгів та розвиткових заходів. Діти  мають так звану «Стіну мрій», де  кожен пише свою ідею. У них є  девіз – «Мріяти вголос»,тож доки  написана ідея не реалізується, вона залишається на «стіні», над нею працюють. Реалізували – пишуть нову.  До роботи  Центру долучається вся молодь  громади, із усіх сіл. Одією зі складових проєкту зі створення Центру дозвілля стала ідея  буккросингу, яка вже реалізована в громаді. Три шафи із книгами у відкритому доступі встановлено на території ОТГ, а ще є відкриті шафи-соти з літературою у школах.  Люди можуть вільно взяти книжку, прочитати, повернути або покласти свою. Вони більше читають, спілкуються.  Це цікавий проєкт, який  підтримали всі жителі громади  – і дорослі, і діти», – розповів  Петро Сидоренко, представник ТОВ « Хмільницьке», депутат сільської ради Жданівської ОТГ.

За його словами, молодіжні та соціальні проєкти – один з пріоритетів  місцевого бізнесу. Завдяки спонсорській підтримці  та у співпраці із сільською радою, у Жданівській ОТГ реалізуються ініціативи з інклюзії, комп’ютерної грамотності та робототехніки, молодь громади активно бере участь у конкурсах та  навчальних  заходах регіонального і  національного рівня.

Більше 40 дітей збираються у «ZHDANSPACE» аби поспілкуватися та корисно провести час. Керівниця  КЗ « Жданівська публічна бібіліотека» Марія Вонхольська  активно підтримує ініціативу. На її думку, Центр об’єднав молодь громади, діти зацікавлені у розвитку, небайдужі до свого зростання, вчаться думати, пізнавати та реалізувати свої мрії.

«Жданівська  громада  приділяє максимальну увагу  соціальному розвитку – галузі освіти, охорони здоров’я, культури, спорту та дозвілля.  Опікуємось молодим поколінням, щоб діти були  забезпечені  якісною освітою, мали всі можливості для розвитку.  Серед наших пріоритетів – пошук та зростання  молодіжних лідерів, заохочення їх до активності.  Молодь має зрозуміти, як вона хоче жити, чого досягти, як реалізуватись. Це важливо, адже зараз без активності  неможливо. Стара система  управління територіями змінюється, тож маємо змінюватись і ми.  На мою думку, завдання не тільки для нашої, а й  усіх ОТГ – дати молоді розуміння  того,  як розвивати свою громаду», – зазначив  Ігор Павлюк, керуючий справами виконкому Жданівської сільської ради.

Про це повідомляє офіційний сайт Вінницької ОДА
Фото – офіційний сайт Вінницької ОДА

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *