Мітинг-реквієм до 7 роковин смерті Героя України Сергія Муравського відбудеться завтра у Хмільнику

Мітинг-реквієм до 7 роковин смерті Героя України Сергія Муравського відбудеться завтра у Хмільнику

Завтра, 13 липня, о 10-й годині біля Стели Сергія Муравського – загиблого на Сході України земляка, відбудеться мітинг-реквієм. 

Про це повідомив на сторінці у фейсбук хмільницький волонтер Микола Михальнюк.

13 липня мине 7 років, як від ворожої кулі снайпера загинув наш земляк, перший  загиблий у російсько-українській війні хмільничанин Сергій Муравський.

Довідково:

Муравський Сергій Сергійович народився 8 березня 1994 року в місті Хмільнику. Змалку Сергій мріяв бути військовим. Спочатку закінчив транспортний коледж за спеціальністю «воєнізована охорона», а потім підписав трирічний контракт на проходження військової служби у тодішньому Хмельницькому 8-му батальйоні (нині полк) спецпризначення, став розвідником.

Загинув земляк 13 липня 2014 року в селі Розкішне Лутугинського району Луганської області. Йому було всього 20 років. Він був єдиним сином у матері, яка виховувала його сама.

Як загинув Сергій Муравський:

13 липня група розвідників 8-го окремого полку спецпризначенців отримала наказ супроводжувати колону військової техніки до Луганського аеропорту, заблокованого терористами. Перша спроба пробитись до летовища виявилась невдалою: колона потрапила в засідку. Довелось повернутись на базу. Вдруге колона вирушила у дорогу надвечір уже за іншим маршрутом. На них чекали неподалік летовища, біля села Новогригорівка. Зав’язався бій. БТР Сергія попереду колони підбили з міномета першим, і він одразу спалахнув. За інструкцією, бійці мали відразу залишити машину й розбігтись. Але хтось мав прикрити їхній відступ. І тоді Сергій сам, без жодної команди сів за кулемет й відстрілювався доти, поки не закінчились патрони. І лише тоді вистрибнув з БТРу. Куля снайпера вразила його, тільки-но хлопець устиг торкнутись землі. Загалом у тому бою загинуло четверо українських бійців, а з Сергієвого підрозділу, крім нього, – жодного. Він прикрив їхній відступ ціною власного життя.

В Книзі Пам’яті Полеглих за Україну в розділі “Обставини загибелі” написано:  Загинув 13 липня 2014 р. в районі с. Розкішне, Лутугинський район, Луганська область у бою під час операції з розблокування оточеного терористами міжнародного аеропорту Луганська.

Указом Президента України № 873/2014 від 14 листопада 2014 р., “за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі”, нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

25 квітня 2015 р. нагороджений медаллю УПЦ КП «За жертовність і любов до України» (посмертно).

Нагороджений нагрудним знаком «За оборону Луганського аеропорту» (посмертно).

На честь нашого земляка було названо вулицю в місті Хмільнику.

Фото Голос України

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *