“Місто, з якого почалася війна”: у Хмільнику відбудеться презентація серії видань

“Місто, з якого почалася війна”: у Хмільнику відбудеться презентація серії видань

У п’ятницю, 20 листопада, в фойє районного Будинку культури у Хмільнику, правозахисники презентуватимуть видання із серії «Місто, з якого почалася війна» про порушення прав людини, які відбувалися під час захоплення та окупації Слов’янська з 12 квітня 2014 року по 5 липня 2014 року.

Слов’янськ став не просто містом, з якого почалася війна на Сході України –  події в ньому стали рольовою моделлю для захоплення інших міст Донбасу. Під час презентації правозахисники розкажуть про особливості життя міста в умовах окупації, діяльність незаконних збройних формувань, підконтрольних РФ та безпосередньо командувача Ігоря Гіркіна; переслідування мешканців міста за релігійні переконання; залучення неповнолітніх осіб до збройних формувань; проблеми обстрілів та мінування об’єктів цивільної інфраструктури. Також автори видань висвітлять розгортання проросійської пропаганди в місті та проблему пошуку шляхів примирення в громаді після відновлення урядового контролю над Слов’янськом.

Чому ж саме досвід Слов’янська є таким важливим для розуміння війни та процесів примирення в України? Відповідь на це намагатимуться дати:

  • Антон Удовенко, редактор видання «Місто, з якого почалася війна», проектний менеджер ГО «Східноукраїнський центр громадських ініціатив»
  • Олексій Біда, редактор видання «Місто, з якого почалася війна. На головну роль призначено…», координатор Центру документування УГСПЛ
  • Надія Нестеренко, співавторка видання «Місто, з якого почалася війна», аналітикиня ГО «Східноукраїнський центр громадських ініціатив»
  • Наталія Каплун, співавторка видання «Місто, з якого почалася війна», документаторка БФ Восток SOS

Презентація транслюватиметься на сторінці Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі».

Захід буде організовано з дотриманням всіх протиепідемічних рекомендацій Центру громадського здоров’я МОЗ України.

Джерело: сайт pravongo.org.

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *