“Місто, з якого почалася війна”: у Хмільнику презентували серію видань про окупацію Слов’янська

“Місто, з якого почалася війна”: у Хмільнику презентували серію видань про окупацію Слов’янська

Сьогодні, 20 листопада, в районному Будинку культури відбулася презентація серії видань “Місто, з якого почалася війна”.  О 14-й годині у фойє приміщення зібралися працівники бібліотек і культури, представники Спілки учасників АТО, громадські діячі, а також усі зацікавлені хмільничани. Загалом учасників було небагато, адже презентація відбулася з усіма дотриманнями протиепідемічних заходів.

Книги презентували правозахисники, які багато років досліджували питання війни на Сході України, зокрема, й в Слов’янську – першому місті, звідки розпочалася війна. Події в ньому стали рольовою моделлю для захоплення інших міст Донбасу.

Збірки видань презентували

  • Антон Удовенко, редактор видання «Місто, з якого почалася війна», проектний менеджер ГО «Східноукраїнський центр громадських ініціатив»
  • Олексій Біда, редактор видання «Місто, з якого почалася війна. На головну роль призначено…», координатор Центру документування УГСПЛ
  • Надія Нестеренко, співавторка видання «Місто, з якого почалася війна», аналітикиня ГО «Східноукраїнський центр громадських ініціатив»
  • Наталія Каплун, співавторка видання «Місто, з якого почалася війна», документаторка БФ Восток SOS

Під час презентації спікери розповіли про особливості життя міста в умовах окупації, діяльність незаконних збройних формувань, підконтрольних РФ та командувача Ігоря Гіркіна (Стрєлкова). Під час презентації йшлося про переслідування мешканців міста за релігійні переконання, залучення неповнолітніх осіб до збройних формувань, проблеми обстрілів та мінування об’єктів цивільної інфраструктури. Також правозахисники акцентували увагу присутніх на широкомасштабній прапаганді, яку розгорнула російська сторона. Адже інформаційна війна виявилась досить потужною силою в досягненні мети.

Трохи більше години цікавої та вражаючої розповіді, – після чого присутні могли поставити правозахисникам свої запитання. Запитань було чимало,  адже питання війни є досить болючим не лише для жителів сходу, а й всіх українців. Одне із запитань, наприклад, стосувалося відношення жителів Слов’янська на виниклу ситуацію, зокрема, чи шкодують вони за тим, що не змогли відстояти свої землі, що вчасно не відреагували на початкову стадію захоплення території Слов’янська. На це запитання відповів редактор видання Олексій Біда, який під час розмови з одним із жителів Слов’янська запитав його: “А чи є можливим повторення тієї ситуації, що була у 2014 році, зараз?” А той сказав, що ні.

Цікавою була дискусія під час презентації, багато фактів та свідчень, зібраних людських історій та думок прозвучало на заході. Одним із важливих аспектів написання книги було дотримання авторами неупередженого погляду на події у Слов’янську.  Наприкінці презентації правозахисники подарували всім присутнім книги, з автографами.

Хмільничани зможуть прочитати цю книгу в бібліотеці для дорослих.

Довідково:

У збірці використано 78 задокументованих свідчень постраждалих та свідків порушень прав людини у Слов’янську. Правозахисники намагалися зробити глибокий документальний аналіз подій, які мали місце під час окупації, а згодом і звільнення міста у 2014-2018 рр. Автори Коаліції “Справедливість заради миру на Донбасі” зібрали свідчення цивільних про пошук примирення, надання медичної допомоги, життя підлітків в ході воєнних дій, а також зробили аналіз інформаційного впливу російської пропаганди на місцеві медіа. Окрім цього, надзвичайно важливими є свідчення цивільних про торгівлю людьми, релігійні переслідування, катування, обстріли, мінування Слов’янська.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *