Міський голова Хмільницької ТГ Микола Юрчишин про навчальний рік, опалювальний сезон і розвиток громади

Міський голова Хмільницької ТГ Микола Юрчишин про навчальний рік, опалювальний сезон і розвиток громади

10 серпня відбулася робоча зустріч представників засобів масової інформації з міським головою Хмільницької ТГ Миколою Юрчишиним. Микола Васильович відповів на запитання редакторки інтернет-видання NEWS Хмільника Алли Корнієнко та редактора редакції газети “Життєві обрії” Олександра Околодька. Запитання були такі, які найчастіше обговорюються в громаді. Згодом до розмови долучився народний депутат України Петро Юрчишин.

 

Зараз у суспільстві активно точаться дискусії з приводу початку навчального 2022-2023 року. Адже усіх хвилює, як в умовах війни діти мають іти в навчальні заклади. Також найбільш актуальною проблемою залишається опалювальний сезон. І ще одне із найбільш нашумілих питань серед жителів Хмільника – це зміна забарвлення водопровідної води. Відповіді на ці та інші запитання редакція NEWS Хмільника подає тезами.

ПРО ЗАХИСНІ УКРИТТЯ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ У ХМІЛЬНИЦЬКІЙ ГРОМАДІ

  • Як батько, я свою дитину в школу пустити не готовий. Чому? Це не лише через страх того, що може статися непоправне.  Це ще й велике психологічне навантаження. Відповім і як міський голова. Звісно ж, ми зробимо все можливе, щоб за потреби облаштувати укриття.  Однак наразі наша громада повністю готова до дистанційного, і всі навчальні заклади повністю забезпечені усім необхідним для якісного навчання. Ми ніколи не могли навіть подумати, що буде війна. На жаль, наші споруди не є такими, які зможуть захистити. “Наймолодша” школа у громаді побудована 30 років тому, а більшість їх мають по 60-70 років, то про що тут може бути мова. Тому через це я не готовий гарантувати батькам, що ми зможемо зберегти життя їхніх дітей.  Хотів би, щоб батьки зрозуміли, що наше завдання – зберегти життя. Але вибір за батьками.

ПРО ОПАЛЮВАЛЬНИЙ СЕЗОН

  • Що стосується комунальних закладів. Для них маємо запасів аж на два роки наперед. Що стосується газового опалення. Міською радою зроблено все можливе для того, щоб газовики відремонтували газові мережі. Через брак часу ми не змогли, на жаль, зробити альтернативне опалення.
  • Щодо населення. На балансі міської ради немає жодної багатоповерхівки. Тобто всі вони знаходяться в приватній власності. На даний час розглядається питання, щоб у людей була можливість обігрітися камінами. Однак зрозуміло, що якщо не буде газу, то не буде й світла.
  • Яка проблема нашого міста? У нас не було великої потужності виробничої сфери, тому першим моїм завданням є збільшення енергоресурсів. Хочу закласти фундамент для розвитку нашого міста, для розвитку енергетичної системи: це мають бути всі комунальні енергоресурси. Це перше, що треба зробити для того, щоб наше місто було економічно незалежним.
  • Закликаю хмільничан не тягнути з часом, щоб потім не казали, що є проблеми із закупівлею дров, газу тощо. У кого є проблеми з субсидією, потрібно вчасно звертатися у відповідні служби.

А ВИ КУДИ ДІВАЄТЕ СМІТТЯ ЗІ СВОГО ДВОРУ?

  • Прошу, щоб люди зверталися і не ховалися від послуг, які надають комунальники. Наприклад, що стосується вивозу сміття. На вулицях міста кожному треба укладати договори. Бо якщо на вулиці лише 5 господарів будинків укладають договори, відповідно постає питання: куди діває весь побутовий непотріб решта? Ми маємо підприємство, яке надає послуги з вивезення сміття, і воно має працювати. З наступного року всі хмільничани будуть зобов’язані укласти договір.

ПРО ЗМІНУ КОЛЬОРУ ВОДИ У КРАНАХ ХМІЛЬНИЧАН

  • Наша артерія – Південний Буг, бере своє русло неподалік Хмельницького.  Різні нечистоти, які виливаються в річку, впливають і на якість води. На даний час забарвлення води змінилося з однієї причини – була збільшена кількість марганцю в воді. А внаслідок хімічної реакції із хлором змінився колір. Повірте, що аналізи всі в нормі, і вода придатна для споживання і ми це контролюємо.
  • І, знову ж таки, на одній із попередніх зустрічей я наголошував на тому, що в громаді має бути власне водопостачання. Ми не повинні бути залежними лише від одного ресурсу – річки, ми маємо мати свої свердловини. І, дасть Бог, коли ми переможемо, будемо працювати над тим, щоб розвиватися в цьому напрямку.

ПРО РОЗВИТОК МІСТА ПІД ЧАС ВІЙНИ І ТЕ, ЩО ЗАВАДИЛО РЕАЛІЗАЦІЇ ПЛАНІВ

  • Однією з наболілих проблем нашого міста є дороги.  Насправді намагаємось зробити все можливе, щоб покращити їхній стан. Є дороги, підпорядковані Вінницькому облавтодору. Для того, щоб почати ремонтувати ці дороги, ми чекали їхньої згоди. Та коли згоду отримали, почали підніматися ціни. На період війни ми, на жаль, капітальний ремонт зробити не в змозі, а ось ямковий ремонт зробимо обов’язково, все під моїм контролем.
  • Планується запустити лінію освітлення при в’їзді нашого міста Хмільника, – від Березового гаю до центральної лікарні. З приводу цього раніше було багато нарікань, адже люди, повертаючись з роботи додому, боялися долати той відрізок дороги. Тому владнали цю ситуацію і тепер цей шлях буде освітлено.
  • Минулого року було зроблено водопровід по вулиці 1 Травня. На даний час це ж робимо й по вулиці Столярчука. В майбутньому цю дорогу маємо зробити суперкласною. А поки що заміняємо всі водопровідні й каналізаційні мережі на нові й сучасні, щоб не довелося при аварії рубати дорожнє покриття.
  • На площі Перемоги мали прокласти асфальтне покриття, але війна внесла свої корективи. Нам не вистачило якихось 10 днів. Адже якщо зразу дорогу могли зробити за 2 мільйони, то зараз це коштуватиме 8-10 мільйонів, а в нас такої можливості на даний момент, на жаль, немає. Тому знайшли інший вихід. Цю площу вистелимо брущаткою у вигляді вишиванки… Дасть Бог, до осені зможемо цей проект втілити в реальність. Також  цього року  брущаткою планується викласти біля нашої Замкової гори. Поки що маємо в планах, аби лиш нічого не завадило.
  • Не буде війни, тоді побачите, як стрімко розвиватиметься наше місто. Цього року мала бути дуже велика підтримка з боку нашого народного депутата, але, як бачте, всі плани було порушено повномасштабним вторгненням росії в Україну.
  • І настане ще час, коли втілимо в життя ще один задум – у Будинку культури 4D-кінотеатр.
  • Цього року планували відкрити комунальну аптеку по вулиці 1 Травня. Мали можливість зробити це ще 1 січня цього року. На жаль, через певні бюрократичні  причини ми вчасно не отримали ліцензію, а через повномасштабне вторгнення не могли проплатити гроші за ліки, бо казначейство не пропускало. Але вже було проведено торги, тож думаю, що до кінця серпня аптека відчинить свої двері для відвідувачів.

ПРО ПОДАТКИ І БІЗНЕС 

  • Нині в місті є проблема наповнення бюджету. Люди шукають різні можливості для того, щоб не платити податки. Але вони не розуміють, що, вкладаючи гроші в розвиток міста, разом з тим вони й розвивають власне підприємство. Маємо разом зробити все можливе, щоб місто було привабливим, а разом з ним були дієвими хмільницькі підприємства.
  • В нас дійсно дуже мало молоді, які по-справжньому хочуть щось робити. Вклавши гроші, ви не думайте, що одразу маєте отримати шалені прибутки. Для цього потрібна велика праця. Перш за все маєте працювати на свій імідж. Імідж створює те, що у вас з’являються клієнти. А якщо людина, створивши своє підприємство, одразу хоче заробити мільйон – вона щезне, вона не є успішною, а провальною. Зараз, на жаль, місто Хмільник не має того сервісу, якого потребують люди, але з часом, сподіваюся, ситуація зміниться. Кожному підприємцю місцеве самоврядування йде назустріч. Ми даємо можливість розвиватися. Наприклад, на сайті міської ради є багато земельних ділянок на аукціоні, які підприємець може придбати для розвитку, для відкриття власної справи.

Державна служба надзвичайних ситуацій рекомендує водіям Вінницької області зупиняти громадський транспорт та виводити пасажирів до найближчого укриття. А якщо захисної споруди поблизу немає, сховатися за бетонними плитами, бордюром, лягти у заглибленнях землi, згрупуватися та закрити голову руками. Ці рекомендації були запропоновані ще з початку повномасштабного вторгнення. У вінницькій мерії сказали, що транспорт буде їздити і під час повітряної тривоги, поки не отримають вказівки голови ОВА. Чи буде громадський транспорт зупинятися під час повітряної тривоги  у Хмільницькій громаді?

  • Життя людей – це рух. Тому вони не повинні зупинятися, а під’їхати до безпечних місць і надати людям можливість зберегти свої життя.

НАРОДНИЙ ДЕПУТАТ ПРО ПЕРЕМОГУ

  • Мабуть, немає такої людини, яка б не мріяла про перемогу. Мрію, щоб настав мир, і ми з вами розбудуємо сильну, незалежну й суверенну державу Україну, в якій буде жити наш український народ у злагоді та достатку. І сьогодні кожен робить для цього все можливе. Кожен із нас має бути прикладом для того, щоб наша армія, наші воїни були перш за все матеріально забезпечені. Ми всі повинні об’єднатися для наближення перемоги. І все-таки перемога буде за нами.

Алла Корнієнко.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *