
Міністерство освіти і науки планує з вересня запустити новий пілотний проєкт “Захист України”. Для участі в пілоті оберуть школи з різних регіонів України. Про це повідомили у пресслужбі МОН.
В міністерстві пояснили, що на уроках побільшає практики, актуальних знань і навичок, стане більше життєво необхідних умінь. У Міністерстві вважають, що дуже актуальними буде орієнтування на місцевості і навички домедичної допомоги, які зможуть знадобитися у повсякденному житті.
- Знання з мінної безпеки допоможуть правильно поводитися з вибухонебезпечними предметами та вбережуть життя і здоров’я. А навички керування БПЛА використовують відеографи, геодезисти, археологи та ще безліч спеціалістів у професійній діяльності, – зазначають в міністерстві.
- Щоб пілот відбувся успішно, плануємо провести курс для вчителів. Для цього залучаємо міжнародні і громадські організації, які мають досвід у навчанні дорослих і готові вчити вчителів керувати FPV дронами, орієнтуватися на місцевості, надавати домедичну допомогу та запобігати травматизму. Усе це — навички, необхідні у повсякденному житті, і це не лише про потреби оборони.
В ефірі Суспільне.Спротив міністр освіти та науки України Оксен Лісовий розповів, що з другого півріччя навчального року, тобто на початку 2024-го, хочуть повноцінно запроваджувати оновлення за дисципліною.
Вартість оновлення предмету поки невідома, її наразі обраховують. Міністр зауважив, що це “досить велика сума”, а точну цифру за кожною складовою та можливість забезпечити всі школи України необхідним комплектом обладнання покаже пілотний проєкт.
Лісовий відзначив, що Міністерство не влаштовує матеріальне технічне забезпечення цієї дисципліни. Щодо цього питання вже працюють з партнерами й спонсорами. Для окремих напрямків є гарантія, що вони будуть забезпечені.
- FPV-дрони коштовні, але щонайменше один має з’явитися у кожному навчальному закладі. Манекени для домедичної підготовки, масогабаритні моделі зброї для інженерної підготовки — це все те, що сьогодні потребує нашої уваги, – сказав Лісовий.
Щодо керування дронами міністр сказав, що збирання та управління безпілотниками стосується не лише захисту України. Це загальна STEM-навичка, що розвиває інженерні здібності молоді. До дисципліни також внесуть знання мінної безпеки, оскільки в програмі її зараз немає взагалі.
До викладання предмету “Захист України” хочуть залучати мотивованих педагогів, зокрема ветеранів війни та колишніх військових. За словами Лісового, чинна програма “Захисту України” оновлювалася торік: вона містить низку важливих тем, однак зараз метою Міносвіти є підвищення прикладної практичної складової цієї дисципліни, оскільки на це є запит від педагогів, молоді, їхніх батьків та загалом суспільства.