Меморіальний комплекс жертвам Голодомору, відкриття якого відбулося в вересні у Хмільнику, може стати пам’яткою культури

Меморіальний комплекс жертвам Голодомору, відкриття якого відбулося в вересні у Хмільнику, може стати пам’яткою культури

Меморіальний комплекс жертвам Голодомору 1932-1933 рр. і політичних репресій 1920-1950-х рр., відкриття якого відбулося у вересні цього року, може стати пам’яткою культури.

Наразі триває оформлення документів для подачі до Міністерства культури України.

Міський голова Сергій Редчик розповів, що нині готується паспорт і подаються  заявки до Міністерства культури України. Якщо хмільницька скульптура відповідатиме всім необхідним вимогам, тоді меморіальному комплексу присвоять відповідний номер і внесуть до каталогу пам’яток місцевого або національного значення.

Довідково: 

На території скверу встановлено бетонні стели з іменами хмільничан – жертв голодомору 1932-1933 років і жертв політичних репресій, патріотів-хмільничан, учасників повстанських і військових формувань УНР в 1919-1920 рр., що діяли у Вінницькому окрузі і зі статистикою загиблих по Хмільницькому та Уланівському районах.

В центральній частині комплексу височіє хрест вагою майже в 30 тонн. Під хрестом скульптура дівчинки з колосками в руках.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *