Медики залишили хірургічний інструмент в черевній порожнині жінки

Медики залишили хірургічний інструмент в черевній порожнині жінки

В червні 2020 року позивачка звернулася до Хмільницького міськрайонного суду із заявою про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, заподіяної здоров’`ю. 2005 року жінка знаходилася на стаціонарному лікуванні у Вінницькому Військово-медичному Центрі ВПС України, де й була прооперована, – зазначається у справі

  • Річ у тому, що через необережність медиків жінка майже півтора десятиліття жила з хірургічним інструментом у черевній порожнині. Його там «забули» під час операції 2005 року. Відтак хронічна інтоксикація провокувала, зокрема, слабкість і втомлюваність. Тож позивачка наполягала, щоб апеляційна інстанція залишила в силі рішення Хмільницького міськрайонного суду, який ухвалив стягнути з відповідача на її користь майже 900 тисяч гривень моральної шкоди,йдеться у повідомленні пресслужби Вінницького апеляційного суду.

Учора Вінницький апеляційний суд частково задовольнив апеляційну скаргу Військово-медичного центру Центрального регіону та змінив рішення суду першої інстанції в тій частині, де йдеться про розмір моральної шкоди, заподіяної пацієнтці.

Представник медзакладу говорив, що така грошова компенсація – не співмірна, і просив зменшити її приблизно до 100 тисяч. А загалом добивався, аби рішення суду першої інстанції скасували й ухвалили нове – про відмову у задоволенні позовних вимог. Переконував: обставини справи з’ясовані неповно.

Заслухавши всі сторони, Вінницький апеляційний суд вирішив таки стягнути з Військово-медичного центру Центрального регіону на користь позивачки 400 тисяч гривень компенсації.

Як зазначили у суді, при цьому було враховано обставини, що впливають на розмір відшкодування моральної шкоди відповідно до статті 23 Цивільного кодексу України.

  • Як-не-як, а шпатель Ревердена довжиною майже 30 сантиметрів та вагою ледь не 300 грамів зіпсував здоров’я жінки, – пояснюють в пресцентрі суду.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *