Медики закликали хмільничан зменшити навантаження на лікарів у період війни: як це зробити

Медики закликали хмільничан зменшити навантаження на лікарів у період війни: як це зробити

Через війну росії проти України зараз наша медична система зосереджена на допомозі бійцям Збройних сил і тим цивільним мешканцям, які постраждали внаслідок обстрілів ворожих військ. Тому, аби зменшити навантаження на наших лікарів, кожному важливо уважніше ставитися до свого здоров’я, профілактики хвороб. Ніхто не повинен помирати від хвороб, яким можна запобігти. Особливо під час війни!

Це звернення від медиків до хмільничан та всіх українців, аби запобігти новим епідеміям. Зокрема, українські лікарі закликають громадян вчасно проводити планові та повторні щеплення.

 • Щорічно з 24 по 30 квітня Всесвітня організація охорони здоров’я проводить Всесвітній тиждень імунізації. Його мета – нагадати про важливість щеплень для захисту від хвороб людей різного віку. Відтоді, як 220 років тому була винайдена перша сучасна вакцина, щеплення вже врятували життя багатьох поколінь, рятуватимуть і майбутні. Сьогодні в умовах війни імунізація є питанням національної безпеки, оскільки здоров’я українців — усіх разом і кожного зокрема, залежить від рівня охоплення щепленнями в країні., – наголосив завідувач ВСП Хмільницький РВ ДУ «Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗУ» Володимир Бойко.
 • Закликаємо українців!!! Якщо ви зараз перебуваєте в безпечному місці – виїхали з
  регіонів, де ведуться активні бойові дії, у безпечніші або за кордон – надолужте пропущені щеплення за віком, не тільки для дітей, але і для себе, – закликали медики.
  Переривання планової вакцинації, навіть на короткий період, підвищує ймовірність
  спалахів інфекцій і захворювань, які попереджає вакцинація.
  З початком війни ризики для всіх невакцинованих дітей і дорослих зростають, а
  прогнозовані показники охоплення щепленнями будуть значно нижчими за попередні роки.
  Усі діти мають обов’язково отримати щеплення проти десяти захворювань відповідно до Календаря: гепатиту В, туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, кашлюку, правця, гемофільної інфекції, кору, краснухи і епідемічного паротиту.
  Усім дорослим потрібно щодесять років поновлювати щеплення від дифтерії та правця.
  У період воєнного стану це питання є надзвичайно актуальним для збереження здоров’я військовослужбовців, а також і цивільного населення.
  Важливо зробити й додаткові щеплення з урахуванням епідсезону – проти грипу та
  COVID-19.
  Вакцинація – єдиний спосіб захиститися від потенційно смертельних недуг і можливість уникнути додаткових навантажень і на здоров’я громадян, і на систему охорони здоров’я загалом.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *