“Маємо забути про голодну радянську державу” – Микола Юрчишин

“Маємо забути про голодну радянську державу” – Микола Юрчишин

Дитяче кафе, сучасне освітлення, аеродром та ще багато іншого: про свої плани розвитку громади розповів інтернет-виданню  NEWS Хмільника міський голова Микола Юрчишин. Все – заради комфорту і зручності жителів громади та наших гостей. 

Під час зустрічі з міським головою було обговорено багато  ключових та актуальних питань, які хвилюють хмільничан.

Ми уже публікували про підвищення цін на перевезення, на воду та про можливість появи у нашому місті потужного підприємства, яке може переїхати до нас із місць ведення бойових дій уже найближчим часом.

“Підняття тарифів – це неминучий і вимушений крок під час війни…” – Микола Юрчишин

Сьогодні розповімо про розвиток міста Хмільника з перших вуст.  Спочатку Микола Васильович розповів про те, чого на даний момент не вдалося досягти, але, за його словами, – з часом всі питання будуть вирішені.

 • На даний час мали зробити дорогу біля Сільпо, проте люди, які виграли тендер – поки що відмовляються. Але свою роботу вони все одно зроблять., – запевнив міський голова Микола Юрчишин. 

Крім того, у місті не виконуються певні будівельні роботи через те, що казначейство не проводить жодних платежів. Так, за словами Миколи Васильовича, подібна ситуація сталася і з кінотеатром, який уже мали зробити. Поки що такої можливості немає.

Які плани на майбутнє

 • За своєї каденції планую замінити по місту всі електричні опори, щоб у нашому місті було сучасне і якісне освітлення, –  розповів спеціально для NEWS Хмільника Микола Юрчишин.
 • Є дуже багато невирішених питань, але думаю, що з часом наведемо лад і з бродячими собаками в місті також.
 • Плануємо покращити систему освіти в нашій громаді. Все зробимо для того, щоб наші ліцеї були успішними. Всі ті складні умови, які  нині є в суспільстві, роблять нас сильнішими. Насамперед маємо навчити наших дітей навчатися дистанційно, адже це не дуже й погано, і діти та батьки мають це розуміти. Часи змінюються, і ми змушені простосуватися до цих змін.  Я теж хотів би бачити, як кожного дня до школи крокують учні, але маємо дбати перш за все про безпеку своїх громадян. Хочемо зробити так, щоб одна вчителька могла комунікувати зі всіма ліцеями дистанційно. Більше того, за 3-4 роки плануємо зробити так, щоб навчальні заклади були забезпечені всіма гаджетами, – додав очільник Хмільницької громади.
 • Багато людей зауважують, що вирізаємо дерева. Але ми й насаджуємо. Цього року висадили фруктові дерева. Якщо все буде добре, плануємо кожного року висаджувати не менше 10 000 фруктових дерев.
 • Багато питань було стосовно дерев біля палацу Ксідо. Для чого це зробили? В першу чергу ми відкрили вигляд на палац. Як відомо, коріння дерев руйнує фундаменти, тож і ці дерева руйнували фундамент палацу. Всі питання були обговорені зі спеціалістами.
 • Наразі маємо дуже цікавий проект: наприклад, хочемо капітально відремонтувати сходи, що ведуть до Замкової гори, там поставимо лавки. Все буде дуже гарно, адже в кожному куточку міста має бути комфортно. Треба зробити так, щоб містянам і гостям нашого міста було зручно відпочити.
 • Наразі вже прийняте рішення придбати 10 електросамокатів, щоб діти могли  безкоштовно кататися в парку.
 • Є дуже багато задумів, над якими треба добре попрацювати. Наприклад, є плани зробити в парку сучасне дитяче кафе.
 • Наразі працюємо над тим, щоб у нашій громаді запрацював аеродром. Поки що ведуться перемовини і сподіваюся, що все у нас вийде.
 • Є чудова ідея зробити сучасний лугопарк, де все буде облагороджено найкращим чином. Приміром, у лугопарку буде боулінг-клуб, і вже є люди, які готові його збудувати. Індустрія в нашій громаді, в місті розвиватиме бізнес, наповнюватиме бюджет, а відтак все разом працюватиме на розвиток міста і громади.
 • У нас має бути розвинене місто. Щоб мати, яка прийшла пізно з роботи, могла замовити для своїх дітей хмільницькі якісні м’ясні продукти, хмільницької запашної випічки. Ми маємо забути раз і назавжди голодну радянську державу, і зрозуміти одне – ми місто, що має можливості. Це те, що потрібно для кожної родини, для нашої громади. Це шлях нелегкий, але це можливо.
 • Наступного року планую організувати конкурс на проекти, метою яких буде створення можливостей для забезпечення нових робочих місць. Проекти зможуть захистити, наприклад,  ветерани АТО/ООС, особи з інвалідністю. Це буде зроблено, щоб люди могли розвиватися, мали змогу забезпечити свої сім’ї.
 • Є багато людей, які хочуть розвиватися, але не мають можливості. Разом об’єднавши громаду, маємо зробити її міцною, потужною, дружньою!

На початку травня на сесії міської ради було затверджено склад Комісії з питань перегляду топонімічних назв вулиць та провулків, інших об’єктів міського господарства, увічнення пам’яті видатних діячів і подій, встановлення або демонтажу пам’ятних знаків на території Хмільницької міської територіальної громади.

На запитання, чи планується перейменовувати вулиці або демонтувати об’єкти, які мають радянську символіку, Микола Васильович ствердно відповів – так. Однак це питання буде вирішуватися комісією, і все має бути продумано та виважено. А на це потрібен час. Більше того, міський голова навів показовий приклад. При в’їзді у Великий Митник є пам’ятник сільської жінки із серпом. Тож переселенці подали непогану ідею зробити з неї українську маму, жінку, а радянської символіки не буде.

Під час розмови міський голова Микола Юрчишин згадав і про медичну сферу нашого міста. Він наголосив, що має на меті зробити так, щоб у комунальних установах не було приватних аптек та послуг, аби ціни на все були контрольованими.

 • Кожен підприємець в місті обов’язково повинен сплачувати податки. І таку можливість ми надаємо, наприклад, кіоскам, які продають солодку вату та іншу їжу в парку. Проте не всі діють в законних межах, адже не може кожен поставити кіоск посеред дороги і без сплати податків торгувати. Тим більше ми повинні знати, хто і звідки проводить будь-яку діяльність в нашому місті, а враховуючи теперішній складний час – це як ніколи нині актуально.

В ході розмови міський голова вибачився перед хмільничанами за незручності, зокрема, за вимушений крок – підняття тарифів. Разом з тим запевнив,  що зробить все від нього залежне як посадовця, щоб місто-курорт став сучасним розвиненим містом.

Спілкувалася Алла Корнієнко.

 

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *