Маніпуляції та репресії: до чого вдається ворог на окупованих територіях

Маніпуляції та репресії: до чого вдається ворог на окупованих територіях

Центр протидії дезінформації при РНБО України повідомив про поширення ворогом серії публікацій для створення зневіри українського населення, низки маніпулятивних дій та репресій щодо мирного населення на тимчасово окупованих територіях.

У матеріалах псевдоопозиціонерів путінського режиму йдеться про начебто сепаратистські плани українських союзників щодо території нашої держави. Зокрема,

 • ворог розповідає про небезпеку введення миротворчих місій на територію України, оскільки це начебто завершиться «розподілом території України» – відкатом територій до стану на 1939 рік;
 • Серед країн, які начебто, як і росія, зазіхають на територіальну цілісність України, прокремлівські псевдоаналітики називають Угорщину, Румунію та навіть Польщу;
 • Після фактичної поразки повномасштабного військового вторгнення в Україну та невдалих спроб з проведенням проросійських мітингів у Сербії, Болгарії, Вірменії, Сирії, ворог перейшов до безуспішної демонізації окремих країн;

Крім того, в Центрі розповіли про безсоромне лицемірство ворога та репресії, до яких вдається росія на тимчасово окупованих територіях Луганської, Донецької, Чернігівської та Сумської областей.

 • «Військова поліція» кремля знищує українську історичну та художню літературу. Зокрема, найбільшу ненависть у окупантів викликають «екстремістські» книги про історію українських визвольних змагань, майданів, АТО/ООС.
 • У переліку заборонених до згадування – Мазепа, Петлюра, Бандера, Шухевич, Чорновіл. Трапляються і випадки вилучення книжки «Справа Василя Стуса» Вахтанга Кіпіані.
 • Водночас, росія звинувачує весь світ у русофобії, розповідаючи про ненависть Заходу до російської мови.
 • Найбільших катувань зазнає населення саме тих районів України, де, за даними статистики, зберігається найбільший в середньому по країні відсоток учнів, які навчаються російською мовою.

На окупованих територіях, зокрема, в населених пунктах Запорізької області, ворог намагається дискредитувати українських захисників. Для цього окупаційні війська вчиняють наступне:

 • через наявні засоби комунікації, зокрема гучномовці, повідомляють про час та місце обстрілів, які нібито планують здійснити українські військові;
 • у визначений час здійснюють артилерійські обстріли «оголошеної» місцевості;
 • намагаються отримати інформацію про реакцію населення на здійснені «оголошені» обстріли.

Таким чином військові “стратеги” та “психологи” рф намагаються деморалізувати місцеве населення окупованих районів для зламу їх опору ворожим військам і подальшого примирення з російською окупацією.

У Центрі протидії дезінформації при РНБО України наголошують, що захисники України не використовують варварську тактику обстрілу цивільної інфраструктури навіть  уразі необхідності нейтралізації ворожих сил.

Більше того, усіх громадян України Центр протидії дезінформації закликає звернути увагу на правила безпечного користування чат-ботами й приватними чатами, повідомляючи дані про техніку окупантів.

 • На блок-постах тимчасово окупованих територій військові рф перевіряють особисті речі українців, зокрема смартфони. Звертаємо увагу, що перевіряти окупанти можуть і листування в месенджерах. Ворог уважно слідкує за новими програмами, що допомагають дізнатись де було розміщено інформацію про місцезнаходження російської зброї і техніки. Тому будьте уважні та не забувайте завчасно видаляти чати! Таким чином ви збережете своє життя та життя своїх близьких, коли допомагатимете ЗСУ, – йдеться у повідомленні Центру. 
  Ілюстративне фото – з відкритих інтернет-джерел.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *