Людей все частіше викрадають посеред дня: скільки, як викрадають і як не стати викраденим?

Людей все частіше викрадають посеред дня: скільки, як викрадають і як не стати викраденим?

По 10-15 тисяч українців крадуть щороку. 5 тисяч громадян зникають щороку безвісти, десятого з них знаходять мертвим. Такі цифри наводять у ЗМІ. Але це не точні дані, адже досить часто родичі постраждалих не звертаються до провоохоронних органів через залякування злочинців, та й поліція іноді приховує правду.

На початку листопада цього року вінницьке подружжя викрало 25-річного чоловіка, який раніше працював на них. Викрадачі звинуватили його у крадіжці 12 тисяч гривень, а щоб повернути гроші, подружжя вінничан полонило і катувало чоловіка. Хлопець не визнавав свою провину.

Викрадач схопив хлопця просто посеред вулиці, зв’язаного, з мішком на голові повезли до приватного будинку. Полоненого тримали в підвалі серед консервації. Злочинець погрожував пістолетом і бив. 36-річному викрадачеві допомагала його 30-річна дружина.

Після тривалих тортур хлопець погодився віддати гроші, але сказав, що зараз в нього немає всієї суми, тому викрадачі погодилися взяти частину боргу живими грошима.  В потерпілого забрали паспорт, і той мав віддати їм свій телевізор і телефон.

До поліції зателефонувала дружина потерпілого і повідомила про зникнення чоловіка. Правоохоронці дуже швидко знайшли постраждалого та його катів. Злочинці нині перебувають у СІЗО. Викрадачу загрожує до 5-ти років ув’язнення, а ступінь причетності його дружини зараз з’ясовується.

Втікач із лісосмуги

Ця історія виникла із суперечки через спадщину. Така конфліктна ситуація набула кримінального характеру.

В одному селі на Вінниччині двоє братів ніяк не могли поділити спадок. На думку родичів, спадок було поділено несправедливо. Тоді 19-річний хлопець запросив свого 23-річного двоюрідного брата на особисту зустріч. На зустріч молодший брат прийшов несам, а з 5-ма друзями. Вони бризнули 23-річному хлопчині в обличчя газ, скрутили його і поклали в багажник “Жигулів”. Машина поїхала за село, до лісосмуги.

Коли автівка стишила свій хід, хлопець у багажнику скористався цим: відчинив багажник та вистрибнув з авто, а наступного дня звернувся до поліції. Првоохоронці одразу знайшли водія та організатора злочину, та заарештували обох. Водій заперечував свою причетність до злочину.  Нещодавно відбувся суд. Потерпілий сказав, що готовий вибачити своїх кривдників за моральну компенсацію в сумі 20 тисяч гривень. Поки що справа тримає.

Викрадення дитини

Наприкінці листопада сталося чергове викрадення, цього разу в Борисполі. Подія сталася на одній з АЗС.

Поки жінка розраховувалася на касі, її 4-річна донька ходила без нагляду по магазинчику. Її татко сидів у машині. Цією ситуацією скористався 29-річний чоловік. Він заманив дівчинку в свою машину та поїхав. Батьки, помітивши зникнення, звернулися в поліцію. Через дві години викрадача було знайдено.

Чоловік повіз дитину в поле неподалік аеропорту. Він зізнався, що хотів згвалтувати дівчинку. Але він не пам’ятає, чи це сталося. На щастя, заподіяти дівчинці шкоду він не встиг.

Таксисти-викрадачі

29-го жовтня в одну з лікарень Миколаєва потрапив 32-річний чоловік. У нього було вогнепальне поранення грудної клітини. Потерпілого знайшли перехожі неподалік транспортної зупинки. У чоловіка були зв’язані руки. Чоловік розповів поліціянтам, що його викрали і вимагали гроші. Його обстрілювали, але потім відпустили.

Схожий випадок стався 5 листопада, в Миколаєві. На телефон жінки, матері 18-річного хлопця, почали надходити смс від сина з проханням надіслати 12 тисяч гривень. На той час його не було вдома, він поїхав на велосипеді до свого друга. Вже наступного ранку хлопець прийшов до відділку поліції та розповів, що його викрали, обстрілювали. Але якимсь дивом йому вдалося втекти.

Правоохоронці затримали двох осіб. Слідством було з’ясовано, що викраденням людей займалася банда таксистів, яка складається з 8 осіб. У них знайшли наркотичні засоби, Вони виявилися ще й розповсюджувачами наркотиків.

Серед зловмисників громадяни віком 21-30 років. Один із викрадачів раніше притягався до відповідальності за хуліганство. У 2014-му році він брав участь в сепаратистських мітингах.

Викрадення через онлайн

На початку листопада в Одесі правоохоронці знешкодили банду злочинців з 5 осіб, серед яких була й 21-річна дівчина.

Дівчина у соцмережах знайомилася з чоловіками та випитувала в них корисну інформацію. Перш за все її цікавив майновий стан. Всю отримані інформацію вона передавала банді. Згодом дівчина призначала побачення своїй жертві, де на нього чекала не сама. Злочинці викрадали чоловіка, катували й забирали в нього всі цінності, які були при ньому. Крім того, злочинці забирали в жертви ключі від квартири, і забирали вже звідти все цінне. Наразі злочинці перебувають у СІЗО.

Заради хайпу

Наприкінці жовтня у місті Бердичеві відбувся суд над трьома блогерами: Володимиром Жмуром, Артуром Сороченком та Сергієм Камінським.  Хлопців звинувачено в незаконному позбавленні волі людини. Блогери не визнають своєї провини. І стверджують, що жертва – актор, сам погодився на таке.

В прямому ефірі Telegram вони транслювали відео: на кадрах троє звинувачених з’явилися в перуках і жіночій білизні. Їхні тіла облиті зеленкою. Гумовим шлангом вони б’ють худорлявого чоловіка. Жертва втрачає свідомість.

Потерпілий і справді погодився на співпрацю, але йому не розкрили всіх тонкощів справи. Коли чоловік захотів піти, його не відпустили. Актора напоїли горілкою, в яку щось підмішали, через що він нічого не пам’ятає. Протягом доби лікарі приводили до тями жертву блогерів, і, за словами дружини постраждалого, якби над ним знущалися ще добу, то його могли б не відкачати.

Слід зазначити, що викрадення й знущання з людини заради хайпу – непоодинокий випадок в Україні.

Як викрадачі обирають своїх жертв?

Викрадачі – люди з особливою зухвалістю. Перш ніж піти на злочин – вони вивчають свою жертву. В інформаційну епоху для цього є всі необхідні ресурси. Чимало людей охоче публікують світлини зі свого життя. Ті, кому є чим похизуватися, залюбки роблять це в соцмережах. Відкриите електронне декларування стає відвертою сповіддю майбутньої жертви. Такі документи у вільному доступі допомагають злочинцям знайти потрібний об’єкт для своєї діяльності. До того ж деяким бандитам вдається підкуповувати правоохоронців, які також володіють корисною інформацією. Більше того, деякі копи, у тому числі вінницькі, встигли перейти на сторону злочинців та викрасти кількох людей.

Збільшення обсягу таких злочинів в Україні пов’язано з кількома факторами.

Велику роль грає соціально-економічна нерівність. В Україні фактично відсутній прошарок середнього класу. Різниця між багатими й бідними надто велика. Тому в багатьох незаможних українців є відчуття, ніби успішніші люди забрали їхні гроші. Викрадення з шантажем – це спроба повернути собі те, що раніше нечесно відняли. Проте така позиція не є вірною.

Популярність в Інтернеті – сьогодні один з атрибутів успішності. Тож заради цього деякі громадяни не нехтують злочинними діями.

Нерідко крадуть тих, кому завинили велику суму грошей. Як правило, цих людей вбивають, щоб не повертати борг.

Тому слід завжди бути уважними. Не залишайте дітей без нагляду! Маючи значні кошти, попіклуйтесь про особисту охорону та захист майна. Якщо потрапили до лап злодіїв, не піддавайтесь залякуванням. При нагоді викличте поліцію. Не намагайтеся вирішити ситуацію самотужки.

За інформацією сайту Вінниця кримінальна. 

 

 

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *