Лише дві цукроварні з шести на Вінниччині розпочали виробничий сезон: одна з двох – у Хмільницькому районі

Лише дві цукроварні з шести на Вінниччині розпочали виробничий сезон: одна з двох – у Хмільницькому районі

Наприкінці другої декади минулого місяця цукор мали варити на всіх шести  цукроварнях Вінниччини, а розпочали лише на двох: Юзефо-Миколаївському і Жданівському. На Гайсинському, Іллінецькому, Крижопільському і Томашпільському заводах роботи так і не почалися, – повідомляє часопис Верховної ради України “Голос України”.

У виданні заступник директора департаменту АПК, екології та природних ресурсів Валентина Кирилюк прокоментувала цю ситуацію так: «Дуже непросто копати буряки цієї осені. Роботу ускладнила суха погода. Ґрунт твердий, тому збільшується час заготівлі сировини. На заводах кажуть, що чекають обіцяних дощів, які, сподіваються, поліпшать ситуацію».

Нині ж ситуація ускладнилася і для заводів, які почали працювати – рясні дощі не дають можливості працювати бурякозбиральним комбайнам.

Повідомляється, що врожайність коренів нині нижча від минулорічного показника. Доставлені на Жданівський цукрозавод буряки мають середню вагу 400 ц/га. Минулої осені в області збирали по 430 ц/га. Це був найгірший показник за останні п’ять років.

Фахівці прогнозують, що в області накопають буряків приблизно на 20% менше, ніж це було у минулому році.

Тим часом на ситуацію з нестачі цукрових буряків відреагував цукровий ринок. У Хмільнику нині за мішок цукру правлять 900 гривень. У магазинах ціна на білу сировину значно підвищилась. У деяких супермаркетах міста Хмільника ціна за кілограм цукру складає 17 гривень, тоді як ще минулого місяця була майже 14 гривень.

На сайті часопису “Голос України” повідомляють: За прогнозами фахівців, цукор і надалі дорожчатиме, бо зварять його у нинішньому році менше, ніж торік. 2019-й, як уже згадувалося, також був несолодким для цукроварів — цукру зварили менше порівняно з попереднім виробничим сезоном.

https://www.facebook.com/watch/?v=657692671520968

Фото – зі сторінки  Facebook  ТОВ “Хмільницьке” агропромхолдингу “Астарта-Київ”

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *