Лише 5 ліцеїв Вінниччини потрапили до рейтингу шкіл за результатами НМТ-2023

Лише 5 ліцеїв Вінниччини потрапили до рейтингу шкіл за результатами НМТ-2023

Інформаційним освітнім ресурсом «Освіта.ua» складений рейтинг закладів загальної середньої освіти України за підсумками НМТ 2023 року. У ТОП-200 увійшли лише 5 ліцеїв з Вінницької області, 4 з яких знаходяться в обласному центрі.

Специфікою цьогорічного рейтингу є те, що учасники проходили тестування в умовах воєнного стану. Відтак, замість традиційного зовнішнього незалежного оцінювання, випускники проходили національний мультипредметний тест (українська мова, математика, предмет на вибір).

Національний мультитест було проведено у формі компʼютерного тестування з використанням лише завдань із закритою формою відповіді.

  • Під час проходження НМТ учасники стикалися з деякими ускладненнями, як-от переривання тестування через повітряну тривогу або технічні труднощі, повʼязані з кібератаками на систему національного мультитесту.  Однак, за повідомленнями Українського центру оцінювання якості освіти, усі ці труднощі було подолано, і всі учасники отримали свої результати, – йдеться в повідомленні.

Значний вплив на цьогорічний рейтинг має пороговий бал «склав / не склав», який у 2023 році був встановлений заздалегідь і став для деяких предметів значно нижчим, ніж у попередні роки. Так, з української мови не подолали поріг «склав / не склав» лише 0,09% учасників (у 2021 році – 7,45 %), що вплинуло на рейтингові таблиці, оскільки в рейтингу враховуються учасники,  які не подолали пороговий бал з предмета.

Окрім того, учні низки шкіл через військові дії залишили свої регіони й продовжували навчання онлайн в інших областях України або за кордоном.

Отже, за рейтингом ліцеї опинились на таких сходинках:

  • 27 місце – Комунальний заклад “Вінницький технічний ліцей”;
  • 31 місце – Комунальний заклад “Подільський науково-технічний ліцей для обдарованої молоді”;
  • 66 місце – Комунальний заклад “Вінницький фізико-математичний ліцей №17”;
  • 153 місце – приватний заклад “НВК “Школа АІСТ”: Центр розвитку дитини – ЗОШ І-ІІІ ст.”
  • 183 місце – Тульчинський ліцей № 3 Тульчинської міськради.

У рейтингу областей Вінницька область здобула 12 місце (національний мультипредметний тест склали 97% учнів).

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *