30 грудня о 23.48 до Служби порятунку надійшло повідомлення про пожежу на території одного із приватних домоволодінь в с.Широка Гребля Хмільницького району.
По прибуттю на місце виклику, рятувальники встановили, що горить горищне приміщення літньої кухні. Пожежу локалізовано о 00:09, а ліквідовано о 00:14.
Вогнем знищено житлову кімнату на площі 12 кв.м, речі домашнього вжитку та шиферне покриття площею 8 кв.м. Ймовірна причина виникнення загоряння – порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення.
До ліквідації пожежі від ДСНС залучалося 5 чоловік особового складу та одна одиниця пожежно-рятувальної техніки, – повідомляє пресслужба обласних рятувальників.
– За словами власників домогосподарства, там була несправна грубка. Взагалі, у цій кухні постійно перебувала 82-річна бабуся – господарка оселі. Вночі вона палила пічку. Але саме напередодні пожежі вийшла з приміщення. Наче передчувала біду. А далі побачила, що дах приміщення вже окутав сильний дим, – розповів інспектор Хмільницького районного сектору ГУДСНС у Вінницькій області Дмитро Іщук. – Тоді й постукала до своєї доньки та зятя – повідомити їм про біду.
Наші бійці доволі швидко ліквідували пожежу. Але ще до другої години ми чергували на згарищі та проливали його водою, бо там ще були осередки тління. Аби займання не сталось знову. До того ж, під час пожежі впав глинобитний дах приміщення. Але головне, що ніхто не постраждав та не загинув.
Застереження рятувальників у зимовий період:
Щороку з настанням осінньо-зимового періоду через елементарне недотримання та нехтування правилами пожежної безпеки при користуванні нагрівальними електро- та газовими приладами, а також при експлуатації пічного опалення збільшується кількість пожеж, травмування та загибель людей на них.
Тому рятувальники звертаються до громадян з проханням в осінньо-зимовий період дотримуватись елементарних правил пожежної безпеки та нехай тепло у Вашому домі буде безпечним!
Згідно правил пожежної безпеки в Україні:
- перед початком опалювального сезону теплові мережі, які розташовані у приміщеннях, котельні, теплогенераторній калориферні установки, печі та інші опалювальні прилади мають бути перевірені й відремонтовані. Несправні опалювальні пристрої не повинні допускатися до експлуатації;
- очищення димоходів та печей від сажі потрібно проводити перед початком, а також протягом усього опалювального сезону, а саме: опалювальних печей періодичної дії на твердому та рідкому паливі – не рідше одного разу на три місяці; печей безперервної дії – не рідше одного разу на два місяці;
- попіл і шлак, які вигрібають з топки, необхідно заливати водою та виносити в місця, спеціально для цього відведені;
- улаштування тимчасових печей у приміщеннях забороняється;
- електророзетки, вимикачі, перемикачі та інші подібні апарати повинні встановлюватися на не горючі основи (конструкції) або з підкладанням під них суцільного негорючого матеріалу, що виступає за габарити апарата не менше ніж на 0,01 метра
- у всіх незалежно від призначення приміщеннях, які після закінчення роботи замикаються і не контролюються черговим персоналом, з усіх електроустановок та електроприладів, а також з мереж їх живлення повинна бути відключена напруга (за винятком чергового освітлення, протипожежних та охоронних установок, а також електроустановок, що за вимогами технології працюють цілодобово)
Під час експлуатації пічного опалення та електрообладнання не допускається:
- залишати печі, які топляться, без догляду або доручати нагляд за ними малолітнім дітям;
- користуватися печами, які мають тріщини;
- розміщати паливо й інші горючі речовини і матеріали безпосередньо перед топковим отвором;
- зберігати незагашені вуглини та попіл у металевому посуді, встановленому на дерев’яній підлозі або горючій підставці;
- сушити (складати, підвішувати) на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали;
- застосовувати для розпалювання печей ЛЗР та ГР; топити вугіллям, коксом і газом печі, не пристосовані для цієї мети;
- використовувати для топлення дрова, довжина яких перевищує розміри топливника; здійснювати топлення печей з відкритими дверцятами топливника;
- використовувати вентиляційні та газові канали як димоходи;
- використання саморобних некаліброваних плавких вставок;
- прокладати димоходи (борови) опалювальних печей поверхнею горючих основ;
- здійснювати топлення печей під час проведення у приміщеннях масових заходів;
- використовувати для димових труб асбестоцементні й металеві труби, влаштовувати глиноплетені та дерев’яні димоходи;
- застосування для опалення приміщення нестандартного (саморобного) електронагрівального обладнання;
- користування пошкодженими розетками, відгалуджувальними та з’єднувальними коробками, вимикачами та іншими електровиробами;
- експлуатація кабелів і проводів з пошкодженою або такою, що в процесі експлуатації втратила захисні властивості, ізоляцією
- складування горючих матеріалів на відстані менше 1 м від електроустаткування та під електрощитами
- підвішування світильників безпосередньо на струмопровідні проводи, обгортання електроламп і світильників папером, тканиною та іншими горючими матеріалами, експлуатація їх зі знятими ковпаками (розсіювачами)