Лісівники Вінниччини розпочали зимовий “перепис населення”

Лісівники Вінниччини розпочали зимовий “перепис населення”

Лісівники та єгері держлісгоспів Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства проведуть «зимовий перепис» лісового населення, щоб знати орієнтовну кількість та види тварин, що мешкають у лісах Вінниччини. Загалом усі держлісгоспи області планують завершити облік диких тварин до 10 лютого.

Зимовий облік диких тварин проводять на початку кожного року. Обов’язковою умовою для обліку є наявність снігу, який дозволяє здійснити метод підрахунку за слідами тварин.

В обласному управлінні лісового та мисливського господарства пояснили, що дані, отримані під час обліку мисливських тварин, допомагають дізнатись, на який вид тварин звернути увагу для збільшення поголів’я.

Узагальнюють дані і про щільність таких хижаків, як вовки, лисиці, чисельність яких останніми роками значно зростає. Лисиці та вовки є серйозною загрозою для молодняка козуль, зайців та інших диких тварин. Надходять дані про напад вовків і на свійських тварин. А лисиці небезпечні як переносники сказу. Щільність лисиці останніми роками перевищує норму практично по всій Україні.

Також на основі даних обліку диких тварин готуються ліміти відстрілу, відлову диких парнокопитних та хутрових звірів у мисливському сезоні 2022-2023 років.

Як це відбувається

В угіддях проводять облік переважно за допомогою методу шумового прогону. Команда, яка збирається проганяти дичину на пробній прощі, проходить інструктаж стосовно виконання роботи, одягається у яскравий спецодяг. Зазвичай, пробна площа складає до 20 відсотків від площі урочища, а самі методи допускають похибку близько 5 відсотків.

Є й інші методи: узагальнюють дані за слідами життєдіяльності тварин, опитують майстрів лісу про наявність тих чи інших видів тварин на своїй дільниці, використовують спостереження у місцях підгодівлі, узагальнення даних фотопасток, якими на сьогодні користуються майже всі лісгоспи.

Довідково:

В 2021 році у мисливських угіддях держлісгоспів Вінницького ОУЛМГ було зафіксовано 87 голів оленя європейського, 307 – оленя плямистого, 107 – зубра європейського, козулі – 4842 голів, 877 голів кабана, 5804 – зайців-русаків, 781 голову куниці лісової, 94 – куниці кам’яної, 479 – тхора лісового, 863 борсуків, 147 видр, 471 білок, 86 бобрів. Розширюється ареал проживання та збільшується кількість червонокнижного кота лісового – минулого року їх зафіксували 25 особин. Минулого року зафіксували 31 вовка, 342 лисиці.

Фото – Вінницьке ОУЛМГ.

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *