
– На цьому наголосила заступник начальника Хмільницького районного управління Головного управління Державної продовольчої та споживчої служби у Вінницькій області Алла Чорна, коли інформувала про стан епідемічної ситуації в районі та заходи щодо їх профілактики на щотижневій нараді, сьогодні, 23 вересня.
Було зазначено, що впродовж поточного року, в районі, не реєструвалися випадки захворювання на дифтерію, правець, краснуху та епідемічний паротит. Проте, як і в цілому по Україні, розпочалось циклічне зростання захворюваності на кір. З початку року зареєстровано 220 випадків кору. Серед захворілих 110 дітей, із загального числа захворілих, лабораторно обстежено 45 осіб, діагноз кір підтверджено у 45 випадках. Із числа захворілих, було госпіталізовано 189 осіб. Серед усіх захворілих 17% були повністю щеплені проти кору(отримали 2 дози), 14,8% захворілих отримали по 1 дозі вакцини, 71,5% захворілих, взагалі не були щеплені проти кору або не мали даних про щеплення.
Найбільш дієвою та ефективною профілактикою даних захворювань є вакцинація. За інформацією ЗОЗ, вакцинація проти туберкульозу в пологовому відділені КНП Хмільницької ЦРЛ не проводиться через відсутність вакцини, діти старше 1 року – 9,6%, інша підлягаюча вікова група – на 32%.
Низьким рівнем щеплень охоплені діти першого року життя: проти гепатиту«В»-24,2%, проти кашлюка, дифтерії, та правця – 37,6%, ревакцинацією у віці 6-ти років проти дифтерії та правця охоплено-26,0% дітей, старше 6-ти років – 22,2%, підлітки,у віці 16-ти років – 22,4%. Вкрай незадовільно проводиться ревакцинація проти дифтерії та правця дорослим особам, з початку року ревакциновано 22,1% від підлягаючих, дітей до 1-року життя вакциновано – 29,6%.
Аналогічно, низьким рівнем охоплення імунопрофілактикою підлягаючих контингентів, є щеплення проти поліомієліту ( від 25,0 до 30,0%), проти гемофільної інфекції ( від 31,0до 40,0%), проти кору, паротиту, краснухи (від 25,0 до 36,0%).
Епідемічна ситуація з особливо небезпечних та зооантропозних інфекцій, з початку року, не ускладнювалась. Не реєструвались випадки захворювань серед людей на сказ, сибірку, бруцельоз, туляремію, холеру.
З початку поточного року, за антирабічною допомогою з приводу укусів та ослинення тваринами, звернулося 52 особи, щеплення були призначені 8 особам, що склало 15,3%.
Отже, недотримання вимог чинного законодавства у сфері безпечності та якості харчових продуктів, чинного санітарного законодавства, низький рівень імунізації, який не забезпечує утворення «колективного імунітету» серед населення, є причиною виникнення та розповсюдження інфекційних хвороб, харчових отруєнь, включаючи спалахи останніх.
Текст – офіційний веб-сайт Хмільницької РДА