«Лікар VS пацієнт: так не повинно бути…» – роздуми «педіатра районки» Міли Мировицької

«Лікар VS пацієнт: так не повинно бути…» – роздуми «педіатра районки» Міли Мировицької

Стосунки лікаря і пацієнта мають бути побудовані на абсолютній довірі, проте доволі часто спільної мови ці люди знайти не можуть і в результаті обоє після зустрічі залишаються з осадом у душі.

Своєю точкою зору на ситуацію ділиться лікар-педіатр Хмільницької ЦРЛ, блогер, яка публікує свої матеріали з яскравим хештегом

  • Є така крилата фраза: “клієнт завжди правий”, і часто так буває, що пацієнтів називають клієнтами. Не можу з цим погодитись, не все так просто. До прикладу, приходите Ви в магазин одягу, продавець чемно посміхається і питає: “Що вас цікавить? Чи були у нас?” – та інші подібні запитання. Потім розказуєте свої “болі”, наприклад, Вам на вечірку треба сукню купити. І вже потім Ви разом вибираєте все на ваш смак і фасон. Червоне чи зелене, коротке чи довге, по фігурі чи оверсайз. По суті керуєте Ви. І Ви, як клієнт, точно завжди праві, навіть якщо продавець вважає, що Ви підібрали щось не по стилю.
    Пацієнт же, прийшовши на прийом, має інший формат взаємодії. Уявляємо. Приходите на прийом, лікар Вам чемно посміхається і питає: “Що вас турбує?” та інше. Потім Ви розказуєте свої “болі”, наприклад, у Вашої дитини піднялася температура. Після збору анамнезу проводиться огляд, ставиться діагноз і призначається лікування. І тут починається найцікавіше. Ви вже не можете сказати: “Док, а призначте нам антибіотик, або ні, краще відхаркуюче, і тільки на рослинній основі”. Стоп, стоп ми з Вами не в магазині, торги недоречні.
    Я думаю самі розумієте абсурд ситуації. Такі торги можуть дорогого коштувати. Якщо у магазині Ви виберете не те, максимум, чим ризикуєте, це виглядати якось не так. А от з ліками це може коштувати здоров’я або життя.Тому я бажаю вам знайти свого лікаря та довіряти його призначенням, а для вас, як завжди пишу я,#педіатр_районки . Будьте здорові, – поділилась роздумами Міла Мировицька.

Ось такі роздуми з порівняннями від лікаря опублікували ми. Нам було б дуже цікаво почути роздуми чи побажання пацієнтів щодо такого тандему лікар/пацієнт. Так-так, саме тандему, бо ми твердо переконані, що варто знайти такого лікаря, з яким би у Вас не виникло бажання сперечатись, «торгуватись» про призначення чи не довіряти.

А у Вас є лікарі, яким Ви довіряєте беззаперечно? Бо у мене, на щастя, є).

 

Спілкувалась Наталя Міщук

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *