Карантинні заходи з дня на день послаблять. З парками, закладами громадського харчування, перукарнями – все більш-менш зрозуміло. І якщо з зачісками ми так-сяк люди перетерпіли, то є речі, які не почекають, пологи, от наприклад. У День матері говоримо про вагітність і пологи в умовах карантину: як справляються жінки та наші лікарі з викликами сьогодення розповідає лікар акушер-гінеколог Павло Коцюр.
- Лікарі, аби не наражати вагітних на небезпеку зараження коронавірусом чи іншими захворюваннями, що передаються повітряно-крапельним шляхом, проводять консультації жінок он-лайн та телефоном. Це лише на перший погляд може здатися неефективним чи дивним, насправді, ми слідуємо чітким правила, які дають свої результати. Усі вагітні мають мобільні номери телефонів лікарів – щодень жінки самі (або ж акушери) телефонують та повідомляють три важливих життєвих показники – артеріальний тиск, температуру та об’єм сечі за добу, – розповідає Павло Іванович.
Це та опис самопочуття вагітних, дозволяє контролювати стан кожної пацієнтки. Якщо ж у когось із жінок (і не лише вагітних) з’являються якісь скарги, то спочатку вони усі симптоми чи переживання розповідають своєму лікарю, призначається лікування. Якщо стан пацієнтки покращується, то їй немає необхідності приходити у медичний заклад, якщо ж залишається таким же чи погіршується – необхідний прийом лікаря- гінеколога.
- Звичайно, – продовжує Павло Коцюр, – є ряд симптомів, що потребують негайної госпіталізації. Алев переважній більшості випадків цього не треба – ми так піклуємось про жінок, особливо вагітних, аби вони уникали черг у лікарні, контактів з іншими людьми, виснажливої дороги (доводиться добиратись не лише з міста, а й району) та інших несприятливих чинників. Якщо ж стан пацієнтки потребує огляду лікаря, то жінка має не забувати про одноразові маску, рукавички, бути обережною у спілкуванні по дорозі до медичного закладу.
Якщо ж говорити про пологи, то є також деякі правила, введені з карантинними заходами у нашій країні: партнерські пологи зараз неможливі із зрозумілих причин –з цим доведеться змиритись. Не дозволено і відвідування вагітних та матусь із дітками навіть родичами.
- Зазвичай, якщо жінці роблять кесарський розтин, то малюка, аби він «почерпнув» необхідну для себе мікрофлору, викладають на тата або когось із рідні – вони і допомагають матері у догляді за дитиною чи дітьми. Оскільки на даний час партнерські пологи неможливі, то матері на хвильку прикладають до грудей дитину, а потім її кладуть на спеціальний столик, який підтримує температуру новонародженого до оптимальних позначок. Такий собі тимчасовий замінник тата)). Що ж до виписки, то якщо все добре, то матусь і дітей виписують з пологового на 3-5 добу, – пояснює мій співрозмовник.
Ось і все: ми розповіли те, що ви так хотіли почути. Сподіваємось, було цікаво.
Спілкувалась Наталя Міщук