Легендарний “Щедрик” подільського композитора Миколи Леонтовича стане брендом Вінниччини!

Легендарний “Щедрик” подільського композитора Миколи Леонтовича стане брендом Вінниччини!

Поняття «Щедрик — мелодія Вінниччини» невдовзі стане аксіомою. В цьому переконана начальник управління культури і мистецтв Вінницької ОДА Ольга Дернова.

Під час онлайн брифінгу, що відбувся сьогодні, 19 травня, вона підкреслила що в сучасному глобалізованому світі питання ідентифікації народу постає особливо гостро. Культурна спадщина кожного народу є основою, на якій грунтується ідентифікація, — наголосила Ольга Дернова. Водночас, саме культурна спадщина здебільшого є основним ресурсом для економічного розвитку громад, розвитку креативних індустрій та туризму.

«Культурна спадщина Вінниччини — надзвичайно багата, але не завжди є ідентифікованою та усвідомленою. Як приклад, історія з мелодією «Щедрика» Миколи Леонтовича. Ця мелодія відома в кожному куточку нашої держави та далеко за її межами. Але зовсім мало людей знають, що і мелодія, і сам автор родом з Вінниччини. «Щедрик» не лише привернув увагу світової спільноти до нашої самобутньої культури, а й заявив про цілий народ, який прагне до ідентичності та визнання за ним права на власну самостійну державу, – наголосила Ольга Дернова. — Ми вирішили змінити ситуацію, аби Україна та весь світ знали, що «Щедрик» народився на Вінниччині».

Вона повідомила, що за ініціативи управління культури ОДА командою однодумців було створено логотип головного культурного бренду нашої області «Щедрик».

«Процес роботи був тривалим. Науковці, мистецтвознавці, музиканти, провідні митці та працівники культури нашого краю та України озвучили власне бачення брендуванння «Щедрика» та шляхів популяризації творчості нашого видатного земляка Миколи Леонтовича», — зазначила посадовиця.

Як зауважила Ольга Дернова, враховуючи всесвітню славу твору Миколи Леонтовича, в логотипі поєднано символи, які асоціюються зі «Щедриком» як в Україні, так і за кордоном: ластівка і сонце, дзвоники і нотний стан, і, звичайно ж, – перші чотири ноти твору, за якими «Щедрик» впізнають в усьому світі!

«Різноманіття кольорів і супровідних змістів створюють логотипу широке коло його використання, не змінюючи суті, він може трансформуватись як в афішу, так і в мурал, в поліграфічний продукт і в сувенірну продукцію. Таке функціональне багатство робить його універсальним», — підкреслила Ольга Дернова.

За її словами, розробка логотипу «Щедрик» як головного компоненту маркетингової стратегії культури Вінниччини, – це лише перший етап культурної ідентифікації Вінниччини на рівні держави. У майбутньому цей логотип має стати символом культурних подій всеукраїнського та міжнародного масштабу, які відбуватимуться на теренах області.

«Щедрик» лунає в усьому світі, вражає кожного і резонує з мільйонами сердець. «Щедрик» об’єднує країни і континенти, але варто пам’ятати, що «Щедрик», як і його автор Микола Леонтович, народились тут, на Вінниччині, і ввібрали в себе все багатство музичної палітри рідного краю.

«Щедрик – мелодія Вінниччини» – відтепер це лунатиме всюди!

Текст та фото – пресслужба Вінницької ОДА

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *