Кишенькові гроші у дітей: вік, за що, як часто?

Кишенькові гроші у дітей: вік, за що, як часто?

Навіть якщо батьки – найбагатші люди планети і забезпечують своїх дітей усім необхідним, то їхнім чадам все одно потрібно мати якийсь дріб’язок, аби самотужки вирішувати, куди тратити ці гроші.

Фахівці радять, що одним з найкращих періодів, коли дитині варто давати якісь незначні кошти, аби вона самотужки вирішувала, що їй придбати, співпадає з початком навчання у школі.

Звичайно, це залежить і від вміння рахувати (це може бути раніше, а буває й пізніше), і від психологічної зрілості дитини.

Часто родичі можуть вручати дитині молодшого та середнього дошкільного віку кошти на свята чи просто так, але найчастіше дитина не вміє поєднати N-нну суму та свої бажання. Наприклад, маючи 200 гривень, дитина може захотіти купити собі велосипед, або ж навпаки – при достатньо великих заощадженнях бути готовою віддати їх за ляльку.

Якщо батьки вирішили давати кишенькові гроші дитині, то таким чином вони вчать її опановувати такі навички як вміння самостійно приймати рішення ,ощадливість, усвідомлення поняття «бюджет».

Чим менше років вашій дитині, тим частіше певна сума коштів має виділятись, тоді як підлітку можна давати кошти раз на місяць одною сумою і тримати оборону, якщо він «вимагатиме» ще, бо не зумів правильно розпорядитись. Молодші ж поки не вміють так розподіляти гроші і витратять їх за кілька днів.

Жодного жорстокого контролю бути не може. Проте заздалегідь поясніть дитині, що є речі, які неповнолітні (навіть ті, які вже виглядають як справжні дорослі) не можуть купувати.

У своїх діях, як і в процесі виховання, будьте послідовними і терплячими: батьки можуть підказувати дітям, як витрачати їх кишенькові гроші ,але такі поради можуть носити лише рекомендаційний характер.

Нехай сума грошей, вручених дитині, залежить лише від ваших фінансових можливостей, віку та домовленостей з дитиною, а не від вашого настрою чи від старань сина чи доньки у домашніх справах. Платити за виконання якоїсь певної роботи – хибний шлях.

Фінансове виховання та фінансова грамотність дитини закладають надійний фундамент керування коштами сина чи доньки у майбутньому. Жадібний чи щедрий, «тринькало» чи заощадливий, бездумний у плані фінансів чи фінансист-аналітик – часто батьки не усвідомлюють, що саме вони роблять зі своїх дітей успішних чи неуспішних у фінансовому аспекті  дорослих.

Не закидайте мене камінням! Бо, часто трапляється так, що людина з невеликою чи середньою зарплатнею  вміє так розподілити бюджет, що їй вистачає на все, тоді як деякі люди з хорошим доходом в кінці кожного місяця позичають у друзів та знайомих гроші через невміння ними розпоряджатись.

Інколи, під час того, як  батьки вчать своїх дітей планувати свій бюджет, то розуміють, що самі робили помилки у плануванні бюджету родини . Що вдієш. Вчитись ніколи не пізно, чи не так?

 

Ваша Наталя Міщук

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *