Інтернет-шахраї розробили злочинний план та ошукали громадян зі всіх куточків України на мільйони гривень. Як повідомили у відділі комунікації поліції у Вінницькій області, один з потерпілих за 34 тисячі гривень «придбав» квадроцикл. Після повної оплати чоловік товару так і не отримав. Інший вніс аванс за 1 тонну сортової бельгійської цибулі у розмірі 2,5 тисячі гривень. Слідчі дії тривають.
Впродовж кількох місяців кримінальна поліція документувала злочинні дії підозрюваних. Наразі було затримано організатора злочинної групи – 33-річного жителя Вінницького району, його помістили в ізолятор тимчасового тримання.
За словами керівника Головного управління Національної поліції у Вінницькій області Івана Іщенка, слідчі провели ряд обшуків за місцем проживання трьох фігурантів кримінального провадження одночасно у Вінницькій та Полтавській областях, під час яких вилучили комп’ютерну техніку, банківські картки, мобільні телефони, інші речові докази їх злочинної діяльності. В ході слідства встановлюються інші особи, які входили до складу угруповання.
За наявною інформацією, зловмисники працювали за чітко розподіленими ролями. Підозрювані розміщували на популярному сайті оголошення про продаж різноманітних товарів, які користувалися попитом, на умовах повної або часткової попередньої оплати. Після отримання коштів від покупців, зловмисники на зв’язок більше не виходили.
Одна із учасників групи, мешканка Полтавської області, знаходила підставних людей, оформляла на них банківські картки, на які покупці перераховували кошти за товар. В подальшому, усі гроші жінка переказувала на основний рахунок організатора угруповання.
33 – річний організатор групи добре орієнтувався в характеристиках товарів, які нібито продавав, тому у потенційних покупців не виникало підозр щодо можливого обману. Шахраї «продавали» сільськогосподарську продукцію, промислові товари, техніку і навіть автотранспорт.
Організатору злочинної групи оголошено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого за ч.3 ст. 190 (Шахрайство, вчинене у великих розмірах, або шляхом незаконних операцій з використанням електронно – обчислюваної техніки) Кримінального кодексу України. За такий злочин передбачено покарання – до восьми років позбавлення волі.
Від редакції:
Інтернет-шопінг – це дуже зручно, по-перше це економія часу, а по-друге – в Інтернеті можна досить непогано зекономити. Проте й наразитися на розчарування теж можна. На що потрібно звернути увагу в першу чергу, коли обираєте товар в Інтернеті? Найважливіше — обрати надійний магазин. Солідний інтернет-магазин працює не перший рік, має в наявності широкий асортимент товарів, вказує свою юридичну адресу, банківські реквізити, номер стаціонарного телефону. Менеджери привітні, підлаштовуються під бажання клієнта. Для оплати товарів пропонується кілька способів. Не зайвим буде почитати відгуки про магазин, подзвонити на його міський телефон. Пильність важлива! Адже є багато магазинів-одноденок, які можуть зникнути в будь-який момент, і тоді ні про заміну товару, ні про гарантію не буде й мови.