Краса в імені твоїм: кого слід вітати з іменинами сьогодні

Краса в імені твоїм: кого слід вітати з іменинами сьогодні

Сьогодні, 15 травня, День ангела святкують  Афанасій, Борис, Гліб, Давид, Михайло, Роман і Зоя.

Кажуть, кожне ім’я дарує своєму власнику особливу енергетику, і кожне ім’я має вплив на долю та характер людини. Що ж, чи збігається інформація з кимось із ваших знайомих – перевіряйте.

Афанасій (Панас)

Ім’я Панас, як і багато імен, які широко поширені в Східній Європі має давньогрецькі корені. Спочатку відбулося від «танатос» або ж «фанатос» (що означає смерть), яке вживається з приставкою «а» (вона в свою чергу, виконувала роль заперечення), по суті утворилось ім’я Атанасіос. На українську мову це ім’я перекладається як «безсмертний» і найчастіше його носили єпископи і патріархи з Константинополя та інших міст Візантії.

На Русі це ім’я з’явилося після того, як на території повсюдно поширилося християнство. Також, як і більшість інших імен, його занесли греки з Візантії. Ім’я Афанасій користувалося попитом і так називали дітей у багатьох селянських родинах.

Афанасій з ранніх років підростає врівноваженою і спокійною дитиною. Вже тоді у нього закладається допитливість і разом з нею розвивається багата уява і мрійливість. З однолітками воліє не лаятися і в цілому є дуже спокійною дитиною, від цього, найчастіше, не може постояти за себе, намагаючись уникнути суперечок і конфліктів.

Подорослішавши, Панас стає м’яким і добрим, найчастіше з проблемами впевненості в собі і своїх силах. Афанасій здатний піти на жертви, безкорисливий, але при цьому може образитися і навіть вийти з себе. Однак, такі люди мають достатньо відхідливий характер і не є злопам’ятними.

Він досить приємний і скромний чоловік, який вважає за краще слухати, ніж говорити самому. Афанасію важлива незалежність і свобода, насильство для нього неприйнятне.

Свою роботу Афанасій виконує старанно і неквапливо. Завжди може вирішити будь-які і навіть найскладніші завдання, без залучення допомоги або просто чужої уваги. Саме через це якість роботи Афанасія залишається непоміченою і йому стає важко піднятися вище по кар’єрних сходах. Начальство часто його не помічає, всі нагороди і заохочення дістаються більш активним колегам. Щоб домогтися успіху на робочому місці, Афанасію потрібно більше наполегливості або ж допомога його колег, які повинні стати для нього друзями.

Родина для нього стоїть на одному з перших місць, і Панас охоче бере на себе при нагоді домашні турботи. Буває одружений два рази. Досить багато приділяє уваги своїм дітям, виховує їх з великою любов’ю, від цього іноді мати буває суворішою, ніж він.

Борис

Лінгвісти вже тривалий час сперечаються про походження імені Борис і ніяк не можуть прийти до єдиного рішення. Більшість вчених схиляється до версії, згідно з якою ім’я має старослов’янські корені і походить від імені Борислав, що в перекладі означає «борець за славу», «славний в боротьбі», «сміливий, войовничий».

Другий варіант, пропонований дослідниками, заснований на тому, що ім’я має пряме відношення до тюркських народів і походить від слова «Бариш», що означає «вигода».

Згідно з третьою гіпотезою, ім’я має давньоперсидське коріння і походить від популярного раніше імені Баріз, що означає “Спадкоємець”.

Є і четверта версія, яка вказує на те, що ім’я з’явилося на світ завдяки царю Богорису-правителю Болгарії, який ввів християнство в своїй країні, хрестившись в 864 р.

Борис-людина з сильною волею, здатна миттєво реагувати на ситуацію. Вміє аналізувати і мислити об’єктивно, завдяки чому з блиском виходить з будь-якого складного становища. Боря-ідейна людина, яка заради справи готова пожертвувати навіть благополуччям близьких йому людей. Він — сильний енергетичний вампір і якщо зацікавиться ким-небудь, то здатний повністю придушити його волю, спустошивши емоційно.

Позитивні риси

 • цілеспрямованість;
 • допитливість;
 • працьовитість;
 • самостійність;
 • завзятість.

Негативні риси:

 • владність;
 • запальність;
 • хитрість;
 • прихованість.

З раннього дитинства Борис починає показувати характер. Наполегливість і завзятість — це якості, які проявляються в ньому з дошкільного віку. Вже тоді хлопчик не рахується з думкою батьків, а просто ставить їх перед фактом, показуючи всім свою самостійність.

У школі Боря встигає практично з усіх предметів. При цьому йому не потрібно цілими днями сидіти над підручниками, хлопчикові допомагають природні дані-чудова пам’ять, вміння слухати і аналізувати події. Єдине, на що скаржаться вчителі — це поведінка. Боря упертий, нерідко конфліктує, відстоюючи свою точку зору, навіть з педагогами, а розбираючись з однолітками, може навіть пустити в хід кулаки.

У підлітковому віці Боря вигідно відрізняється від своїх однолітків тим, що рано визначається з приводу свого майбутнього. Бажання самореалізуватися стає нав’язливою ідеєю хлопчика, до здійснення якої він буде планомірно рухатися.

Борис володіє хорошим почуттям гумору і красномовністю, завдяки яким завойовує особливу популярність серед однолітків. У нього багато знайомих, але по-справжньому він дружить тільки з відданими людьми. Якщо ж Боря відчує корисливий інтерес до себе, то тут же відмовляється від спілкування з цією людиною.

У дорослого Бориса характер практично не змінюється. Чоловік відрізняється прагненням до духовної і фізичної досконалості. Він наполегливо домагається будь-якої поставленої перед собою мети. В його поведінці з’являється гордовитість і зарозумілість. Борис любить оточувати себе гарними, дорогими і незвичайними речами, тому завжди прагне до матеріального благополуччя.

Завдяки природній працьовитості і цілеспрямованості, яку б професію не вибрав Борис, скрізь йому буде супроводжувати успіх. У нього золоті руки і логічне мислення. Тому чоловік може працювати як фізично, так і розумово. Для Бориса характерна часта зміна місця роботи. Причому питання заробітної плати в цьому випадку не завжди вирішальне. Боря може легко змінити роботу на менш оплачувану.

Борис може стати хорошим архітектором, письменником, актором, будівельником, проявити себе у військовій справі. Високі інтелектуальні здібності допоможуть йому показати свої здібності в медицині і юриспруденції. З віком може зайнятися політичною діяльністю. У питаннях бізнесу він також виявляє високу підприємливість, тому легко може відкрити свою справу і отримувати з нього хороший дохід.

Природа нагородила Бориса хорошим здоров’ям, проте для підтримки тонусу йому необхідно частіше займатися спортом, більше бувати на свіжому повітрі і дотримуватися правильного харчування. З-за частого перезбудження, проблеми у Борі можуть бути з нервовою системою і шлунком. Схильний чоловік і до алкоголізму.

Непростий характер Бориса відбивається і на подружньому житті. Чоловік ревнивий, проте сам не проти інтрижки на стороні. Він дещо деспотичний, не вміє йти на компроміс, внаслідок чого сімейне життя часто складається невдало. Єдине, що може скріпити цей союз — народження дітей. До своїх нащадків Боря ставиться з великою любов’ю і турботою. Однак притаманна йому скритність проявляється і тут. Чоловік рідко говорить слова любові і намагається не виставляти свої почуття напоказ. Більш того, він може холодно і жорстко розмовляти навіть з тими, до кого дуже прив’язаний, але мовчазна турбота — вище всяких слів і саме вона показує справжній стан речей.

Характеристика імені Борис з урахуванням пори року

З «зимовим» Борисом зійтися досить складно. Чоловік володіє твердим характером, запальний, норовливим. Однак якщо зустріне жінку, здатну «запалити» його, то може з головою віддатися пристрасті, забувши при цьому і про справу, і про сім’ю. Але, на жаль, такі відносини тривають недовго. Як тільки пристрасть вщухне, Борис тут же байдужіє до своєї пасії. Перший шлюб найчастіше у нього невдалий. Створювати сім’ю ще раз Боря, навчений гірким досвідом, не поспішає. Тому другий шлюб укладає в зрілому віці або і зовсім залишається холостяком.

Борис, що народився навесні, творча особистість, в характері якої яскраво виражені всі достоїнства і недоліки цієї категорії людей. Він примхливий і норовливий, вважає, що весь світ повинен крутитися тільки навколо нього. Сімейні відносини у нього будуються на тому ж принципі. Тому в дружини бере спокійну дівчину, яка буде у всьому догоджати йому, виконувати всі його забаганки.

“Літній” Борис-практично ідеальна людина. З першого погляду здається, що у нього зовсім немає недоліків. Він добрий, поступливий, вміє співчувати ближньому. Прагне до стабільності, хороший господар в будинку. Однак як і в будь-якій бочці меду, і тут є ложка дьогтю. Боря — влюблива натура, яка не проти завести роман на стороні. Його дружині слід або змиритися з цим його недоліком, або подавати на розлучення, оскільки цей чоловік не зміниться.

«Осінній» Борис — ексцентричний, амбітний. Будь-якою ціною прагне до влади. Фортуна посміхається йому. Успіхів Боря може домогтися на будь-якому терені. У сім’ї буває деспотичний. Однак якщо в нього народжуються дочки, то з ними він буде зовсім іншою людиною — люблячим, ніжним, готовим віддати все заради своєї кровинки.

Гліб

Чоловіче ім’я Гліб означає улюбленець Богів, спадкоємець. Існують дві версії його походження, згідно з першою, ім’я прийшло їз давньоскандинавської культури. Воно дарує власникові щасливе життя. Друга версія виходить зі старослов’янської культури, цією формою називали хлопчиків з сімей, які ставилися до низького соціального шару. В перекладі воно означає земля, ґрунт, рілля.

Значення імені Гліб залежить від дати народження. Суворі зимові місяці дарують характеру шарм і оптимістичність. Це мрійливі, красномовні, товариські хлопчики, які не знають відмови ні в чому. Але з жінками такий чоловік обережний, і потрібно постаратися, щоб його завоювати.

Літо, як не дивно, надає імені скромність, невпевненість, сором’язливість. Молода людина не володіє сильною волею і прагненням чогось домагатися. Швидше, він чудовий виконавець, потребує сильного керівника, який зуміє розкрити потенціал Гліба і направити його сили в потрібне русло.

Весна дарує власникам цього імені мрійливість, таємничість, чарівність. Це чоловік–загадка, її багато хто буде намагатися розгадати, він викликає захоплення, але сам досить потайливий, і домогтися відвертості у весняного Гліба непросто. Він стане відмінним маніпулятором, який знає тільки свої бажання і потреби.

Осінні Гліби відкриті в спілкуванні і щирі, легко сходяться з людьми, люблять увагу, повагу. Чоловіки дуже велелюбні, вони не готові відмовитися від свободи заради коханої жінки. Тому сім’ї заводять пізно, коли наситяться вільним життям, і зустрінуть жінку, готову їм потурати.

За характером чоловіки з цим ім’ям флегматики, небагатослівні і розважливі, вперті і наполегливі, вміють доводити свою точку зору, при цьому дають можливість подумати і висловитися своєму співрозмовнику. Справжні почуття демонструють рідко. Їм важливий душевний комфорт і гармонія. Зовні холодні і похмурі, Гліби насправді дуже чуйні люди, їм можна довіряти.

Маленький Гліб дуже серйозний, його міркування і роздуми чіткі і обґрунтовані. Це самостійний малюк, зібраний і цілеспрямований. Ці якості не губляться і при дорослішанні. Головна його гідність—загострене почуття справедливості. Гліба поважають друзі і люблять дорослі. Ніколи не дає порожніх обіцянок, йому важливо з усіма мати рівні стосунки.

До недоліків можна віднести зайву довірливість Гліба, через яку він часом і сам страждає. Обман його ранить, він не переносить несправедливості і образи. Стикаючись зі зрадою, замикається в собі, стає потайливим.

Властиві імені риси дозволяють вважати, що доля Гліба чекає хороша. У нього буде спокійне розмірене життя. Він з тих людей, хто не хапає зірок з неба, але твердо стоїть на ногах. Це хороший господарник, який при бажанні досягне висот в кар’єрі, і забезпечить себе і свою сім’ю всім необхідним.

Аналітичний склад розуму і завзятість дозволять Глібу домогтися висот в кар’єрі. Його висновки і дії завжди вивірені і логічно обґрунтовані. Він не піддається емоційності у прийнятті рішень. Працьовитість і відповідальність відзначають керівники, Гліб користується повагою у начальства. Досягаючи висот, залишається справедливою людиною, стає авторитетом у підлеглих.

Творчі професії не для нього. Найбільше для володаря цього імені підходять напрямки діяльності, які вимагають деякої жертовності. Гліб стане прекрасним лікарем, юристом. Він захоплений наукою, і з нього може вийти знаменитий вчений. Можна спробувати себе у військовій справі.

Головне для Гліба – стабільність. Він повинен бути впевнений у завтрашньому дні. Тому непоганий варіант – власний бізнес, який чоловік з цим ім’ям буде вести твердою рукою.

Давид

Ім’я Давид увійшло в український побут разом з християнством. З івриту (חָבִיב) перекладається як коханий.

Вперше ім’я Давид згадується в Старому Завіті (Біблія). Про пастушка, який став царем, розповідають багато книг Святого Письма. Всі події його життя гідні згадки і представляють інтерес для майбутніх поколінь. Але найвідомішим і яскравим залишається історія перемоги Давида над Голіафом.

У дитинстві хлопчик не завдає клопоту ні батькам, ні вчителям. Внутрішньо серйозний і зосереджений, він інтуїтивно знає, як себе вести в різних обставинах з різними людьми. Давид не потрапляє в незручне становище в спілкуванні з дорослими або однолітками. Маленький Давид не залишається без батьківського нагляду, тому ризик нещасних випадків зводиться до нуля. Батьки старанно захищають вразливу дитину від поганих знайомств, але рекомендується загартовувати його фізично і духовно, тому що не можна таким чином захищати його від реального життя.

Давид – володар багатьох талантів: він артистичний, музичний, пластичний. Навчання дається йому легко, тому він вчиться добре і з задоволенням. Успішний в освоєнні як точних, так і гуманітарних наук. Після школи займається музикою, конструюванням, спортом. Широта кругозору, кмітливість і вмілі руки надають Давиду багатий вибір діяльності.

Відчуття власної значущості створює для Давида труднощі в спілкуванні з друзями і близькими. Особливо це проявляється в зрілі роки, коли він вже досягає певного становища. Йому важливо завжди бути в центрі уваги.  Для підкріплення авторитету не відмовляє в допомозі друзям і родичам. Не кидає слів на вітер, а всі обіцянки намагається виконувати.

Відмінні знання, впевненість в собі і своїх силах дозволяють Давиду вибрати професію до душі. Навіть якщо у нього не буде диплома про вищу або професійну освіту, це не завадить йому зайняти гідне місце в суспільстві. Він може блискуче виконувати роботу, в якій потрібні розум, ініціативність, організованість. Приємна зовнішність, інтелігентність і грамотна мова роблять Давида незамінним адміністратором, менеджером, страховим або рекламним агентом, торговим представником, банкіром, кореспондентом або фотографом. У вільний від основної роботи час Давид теж не буде нудьгувати. Він може займатися ремонтом годинників, ювелірних виробів, шиттям одягу або взуття. З Давида вийде чудовий візажист, стиліст, перукар.

Давиду слід побоюватися надмірної ваги і нервових перевантажень. Шкідливі звички і невміння регулювати свої емоції зашкоджують ускладненнями з боку серцево-судинної і нервової систем.

Перше одруження може виявитися невдалим, і свою половинку Давид може знайти з другої спроби. У шлюбі Давид виглядає спокійним, солідним чоловіком, що віддає всі свої сили сім’ї. Це цілком позитивний типаж благородного чоловіка і батька. Своїм дітям він постарається дати гарну освіту і залишити пристойну спадщину.

Властивості імені в повній мірі проявляються в Давиді, народженому взимку. Зовнішня епатажність не заважає йому бути діловою і шанованою людиною. «Зимовий» Давид стійкий до ударів долі, вміє протистояти труднощам. Він комунікабельний, доброзичливий, привітний, але водночас незалежний і самостійний. У нього є своя точка зору на все, і він готовий її відстоювати. Майстер на всі руки, діловитий, солідний.

“Весняний” Давид непередбачуваний, волелюбний, вітряний і легковажний. Заради задоволення власних бажань він легко переступає через норми моралі. Внутрішня свобода спонукає його діяти методом проб і помилок. При цьому сумний досвід його нічому не вчить, і він знову набиває шишки там, де вже отримував їх.

Давид — “літо ” здатний втілити мрії в життя, а недоліки звернути в гідності. Ексцентричність він робить професією, креативність-бізнесом: у підсумку і те, і інше приносить йому моральне і матеріальне задоволення.

“Осінній” — найбільш прагматичний і збалансований з усіх. Він успішно поєднує в собі всі сильні якості, нівелюючи негативні і слабкі. Чесність, порядність, вимогливість — ось основні риси характеру, що допомагають йому досягти багато чого в житті.

Михайло

Чоловіче ім’я Михайло вважається одним з найбільш древніх імен в історії людства. Пішло воно від давньоєврейського Мікаель, що в перекладі означає «Такий же як Бог», «богоподібний».

Маленький Михайлик — непосидючий, допитливий і дуже активна дитина, якого цікавить буквально все. Як не дивно, але разом з такою рухливістю, в характері малюка сусідить послух. У шкільні роки Міша радує вчителів і батьків хорошими оцінками. Навчання дається йому легко і це не дивно, адже завдяки природній допитливості у Михайла великий багаж знань за плечима. Хлопчик доброзичливий, фізично добре розвинений, завжди захистить слабкого.

З роками Міша перетворюється в практичного і статечного чоловіка, хоча від надмірної образливості позбутися йому так і не вдається. Дорослий Михайло наділений логічним складом розуму. Для нього нехарактерні швидкі рішення, він вважає за краще приймати зважені рішення, рухаючись до мети планомірно. Він ніколи не вплутується в сумнівні авантюри і не ризикує, ставлячи на кін останнє, що у нього є.

Успішна кар’єра і стабільне фінансове становище мають для Михайла важливе значення. Такий співробітник — мрія будь-якого роботодавця. Він працьовитий, відповідальний, скрупульозний. Чоловік ніколи не порушує дисципліну і правила субординації. У ролі начальника він також непоганий. До підлеглих, він, як правило, уважний і справедливий. Однак в деяких питаннях йому не вистачає дипломатичності і витримки.

Завдяки вродженим якостям, Михайло може присвятити себе організаційній роботі, стати хорошим юристом, медиком, інженером або програмістом. Якщо ж батьки зможуть розвинути в ньому талант і познайомити з богемним життям, то з Міші виросте відмінний актор або співак.

У сімейному житті Михайло дуже складна людина. Для нього характерно постійно управляти дружиною, вказувати на її недоліки і помилки. Плюс до всього, Міша дуже ревнивий чоловік, який може влаштувати справжній скандал навіть з-за швидкого погляду, кинутого на його другу половину стороннім чоловіком. Чоловік ніколи не зрадить, не змінить, оберігатиме своїх рідних від усіх життєвих негараздів, забезпечить їм стабільне фінансове благополуччя. Дітей своїх любить, але виховує в строгості, завдяки чому з них в майбутньому виростають гідні і всебічно розвинені особистості.

Роман

Роман відрізняється спокоєм і розсудливістю, але при цьому володар цього імені може бути непередбачуваним і імпульсивним. Такий чоловік упевнений в собі, він наполегливо йде до поставленої мети.

Ім’я Роман має давньоримське походження. У перекладі воно означає «римлянин», «житель Риму» або «житель Римської імперії». Греки ж так називали міцних і сильних хлопчиків.

Позитивні якості:

 • веселість і легкість;
 • доброзичливість;
 • дбайливість;
 • ввічливість;
 • креативність;
 • багатогранність інтересів;
 • миролюбність;
 • гострий розум.

Негативні риси характеру Романа:

 • непостійність;
 • ненадійність;
 • схильність до необдуманих вчинків;
 • зайва балакучість;
 • лінь;
 • відсутність завзятості.

У дитинстві Рома дуже намагається бути слухняним, але терплячою і посидючою дитиною його не назвеш. Це енергійний і допитливий хлопчик, який часто залучається в авантюри. Йому важко зосередитися на чомусь одному, в той час як навколо нього відбувається багато цікавих подій.

Завдяки організованості і дотепності у Ромочки не виникає проблем з навчанням. В школі у нього багато друзів і однодумців, які цінують і поважають його точку зору. Головне, щоб лінь не здолала хлопчика, інакше Рома закине осягнення наук. У дитячому віці він вже починає проявляти впертість, гордість і зухвалість.

У підлітковому віці посилюється тяга Романа до пригод, адже для нього не може бути нічого гірше, ніж життєва одноманітність. Юнак володіє гострим розумом і кмітливістю, з ним легко спілкуватися, але в свій внутрішній світ він практично нікого не впускає, навіть найближчих йому людей. У підлітковому віці юний володар цього імені товариський і відкритий, він впевнено йде по життєвому шляху і всі труднощі долає з легкістю та посмішкою.

У дорослому житті Роман вміє талановито переконувати оточуючих. Він володіє дивовижною інтуїцією. Часом через його надмірну розважливість інші люди вважають такого чоловіка занудою. Але Рома просто організована і терпляча людина. Ніколи не прощає і не забуває образи, чужому впливу не піддається. Не особливо пов’язує себе моральними нормами і завжди прагне до свободи.

Роман не любить ускладнювати собі життя, тому у нього немає великого завзяття до лідерства позицій на роботі. Його більше мотивує матеріальна винагорода. Веселий характер, старанність і спокій такого чоловіка викликають любов і повагу колег, тому труднощів у спілкуванні із співробітниками у нього практично не виникає.

Володар такого імені найкраще проявляє себе в професії, пов’язаній зі спілкуванням. Він може стати хорошим продавцем, журналістом, вчителем. Аналітичний розум сприяє успіху в інженерній, банківській та управлінській діяльності. Ваблять цього чоловіка також сфери, в яких кожен новий день не схожий на попередній (театр, кіно та інші види мистецтва, політика і т. д.).

У дитячому віці Рома хворіє  більш респіраторними захворюваннями, на ґрунті яких може розвиватися астма. У дорослому віці здоров’я досить міцне, але слід звернути особливу увагу на органи ШКТ.

Володар цього імені незалежний і полігамний, він бажає різноманітності скрізь і в усьому. Це може привести як до пізніх, так і до дуже ранніх шлюбів. Дружина Романа повинна бути дуже терплячою і не амбітною жінкою, інакше їх спільне проживання і відносини можуть закінчитися дуже швидко. До того ж вірним чоловіком Рому назвати не можна, а це означає, що його жінці доведеться змиритися з цим фактом.

Роман — далеко не ідеальний сім’янин, але коли в його родині з’являються діти, він починає переглядати свої сімейні цінності. Він стає турботливим татом і господарським чоловіком, з яким жінка буде відчувати себе як за кам’яною стіною. Лідером в сім’ї беззаперечно є чоловік, тому домочадцям буває нелегко побудувати з ним теплі і довірчі відносини. А якщо це все-таки вийде, вони знайдуть в його особі відданого і розуміючого друга.

Зимовий Роман запальний, егоцентричний і імпульсивний. Такий чоловік довго пам’ятає образи, нанесені йому або його близьким. Мало того, як тільки підвертається зручний випадок, він мститься недоброзичливцю. Через жорсткий і деспотичний характер виникають складнощі з побудовою гармонійних відносин.

Рома, що народився навесні, відрізняється м’якістю характеру. Він воліє підлаштуватися під обставини замість того, щоб боротися з ситуацією і ламати її на свою користь. Такий чоловік самозакоханий і егоїстичний, і це відштовхує оточуючих.

Влітку народжуються Романи товариські і веселі. Вони швидко стають душею будь-якої компанії. Із задоволенням витрачають гроші на себе. Люблять отримувати від життя максимум, для цього такі чоловіки готові трудитися. За легкістю їх характеру ховається горда, смілива і наполеглива особистість.

Рома, чий день народження припадає на осінь, скрупульозний, розважливий і меркантильний. Реаліст, ніколи не просить допомоги у оточуючих, в будь-якій ситуації розраховує тільки на себе. Відрізняється ясним розумом і врівноваженістю характеру. Це сприяє успіхам чоловіка в особистому житті і на роботі.

Зоя

Зоя – рідкісне жіноче ім’я, яким нечасто називають дівчаток в наші дні. Це яскраве, з сильною енергетикою ім’я, яке наділяє свою власницю дивним характером і обіцяє особливу долю. Ім’я Зоя походить з Давньої Греції, в перекладі «зое» означає «життя». В імені є кілька аналогів: Зоя відповідає біблійному імені Єва і слов’янському – Жива. В Україні воно з’явилося в період становлення православ’я. Раніше, їм нарікали лише черниць і було поширене в жіночих монастирях. Пізніше ім’я вийшло за межі монастирів, пік його популярності – післяреволюційний період.

Ім’я Зоя наповнене теплом, добром і життєлюбством, адже його значення – «життя». З самого дитинства Зоєнька виділяє енергію доброзичливості та спокою. Дівчинка росте довірливою, мрійливою і слухняною. Зоя абсолютно позбавлена проявів агресії, нервозності, має поступливий характер і весел вдачу. Вона активна, може повести за собою, у неї багато подруг, їй вдається ладнати абсолютно з усіма.

Дорослішаючи, Зоя не втрачає своїх прекрасних якостей і стає жіночною, мрійливою і спокійною дівчиною. Вона захоплена літературою, мистецтвом. Її доброта, чуйність і вміння підтримати притягують до неї людей, Зоя безвідмовна до чужих прохань. Цій жінці необхідно обов’язково у щось вірити: в Бога, в ідею, в людину. Це врівноважена людина без високих намірів і вимог у житті, вона завжди задовольняється тим, що має. До ударів долі відноситься як до неминучості, і не прагне що-небудь змінити в ній.

Що стосується кар’єри, Зоя захоплена своєю професією, яку вона обирає ще в дитинстві. Її приваблюють медицина, педагогіка, точні науки. Вона повністю присвячує себе улюбленій роботі, хоча її не можна назвати кар’єристкою. Улюблена робота приносить їй задоволення, навіть якщо мало оплачується, вона відчуває моральне задоволення від результатів своєї праці і старань. В колективі Зоєньку люблять і цінують за її порядність, надійність і готовність допомогти. Це абсолютно неконфліктний працівник, з яким легко знайти спільну мову і вирішити всі проблеми.

Зоя володіє даром передбачення і чутливою інтуїцією. Вона наскрізь бачить людину і його наміри, тому що безпомилково визначає потрібних їй людей, в тому числі й чоловіків. Чоловіки захоплені Зоєю, їх вабить її краса, ніжність і жіночність, заради неї вони здатні на подвиги. Дівчина цінує щирість і чесність у відносинах, своєму обранцеві та почуттям віддається повністю.

У сімейному житті Зоя – ідеальна мама і любляча дружина, здатна створити в будинку атмосферу добра, тепла і злагоди. Вона з радістю впорядковує будинок, заводить домашнього улюбленця, любить сімейні свята, сімейний відпочинок на природі. Як правило, її сімейне життя довге і щасливе, наповнена повагою та порозумінням.

 

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *