Краса в імені твоїм: хто відзначає іменини 6 квітня і значення імен

Краса в імені твоїм: хто відзначає іменини 6 квітня і значення імен

Нещодавно ми розповідали про хлопчика, якого назвали досить оригінально – Ян Джевелін. Це ім’я обрали для свого сина батьки, які змушені були втекли від війни з Києва у Тростянець Вінницької області.

Про сім’ю, де хлопчик носить єдине таке ім’я в Україні, розповіли сьогодні під час Всеукраїнського марафону. Насправді батьки дали сину подвійне ім’я – Ян  і Джевелін, і впевнені, що це ім’я буде для дитини своєрідним талісманом, адже для нашої країни американські протитанкові комплекси Джавеліни є захистом.

Однак відомо, що українці завжди під час вибору імені своїй дитині розраховували на те, що воно захищатиме її. Тому й називали і називають дітей іменами святих, довго міркують над іменем та шукають значення імен. Редакція NEWS Хмільника започатковує нову рубрику: “Краса в імені твоїм…”.

Сьогодні, 6 квітня, іменини святкують лише чоловіки.  Артемій, Володимир, Захар, Мартін, Парфеній, Петро, Степан, Яків. Жінки сьогодні іменини не святкують.

Артем

Чоловіче ім’я Артем за походженням давньогрецьке. Походить від грецького імені Артемій, що з’явилося з імені богині Артеміди.  Дітей, названих “божественними” іменами, по життю чекав успіх і захист вищих сил від всякої нечисті, прихильність бога або богині, чиїм ім’ям був названий він.

Водночас прихильники іншого тлумачення визначають значення імені як “неушкоджений, сильний, з міцним здоров’ям людина, бездоганного здоров’я”. Вважалося, що власникові цього імені забезпечені довголіття, бадьорість духу та міцне здоров’я.

У дитинстві спокійний, рухливий, не примхливий хлопчик – іншими словами, це суцільний привід для батьківської радості. Це дуже товариська і доброзичлива дитина. Він має авторитет у однолітків, хоча не прагне в лідери і не нав’язує іншим свою думку.

У школі Артем проявляє себе як старанний учень, сумлінно виконує домашні завдання. Цей хлопчик старається уникати конфліктів, а також не любить, коли ним керують і надмірно опікають. Артем швидко розуміє суть справи, усвідомлює проблему і відразу ж знаходить кілька варіантів її вирішення. Це дозволяє йому змалечку навчитися відповідати за свої вчинки, напрацьовує власний цінний досвід, який він потім використовує в дорослому житті.

Риси характеру, притаманні власникам цього імені – прямолінійність, раціональність, щедрість, розбірливість, товариськість. Зазвичай це спокійні, розважливі і врівноважені люди, досить комунікабельні чоловіки, які прагнуть до постійного самовдосконалення. Завдяки розсудливості він вважається негласним лідером і авторитетом як у стосунках, так і на роботі. Це допомагає йому будувати свою кар’єру, поступово досягаючи нових і нових вершин.

Названі цим іменем чоловіки в своїй більшості велелюбні і непостійні в плані стосунків і часто до самої зрілості перебирають жінок. У свідомому віці Артем створює в своїй уяві певний ідеал майбутньої супутниці, який по життю намагається знайти. Взагалі, мало яка жінка може відповідати його критеріям. Тому, найімовірніше, одружиться Артем вже у пізній зрілості. Однак, знайшовши ту єдину, яка буде відповідати критеріям, він зміниться. Він стане відповідальним чоловіком, турботливим, м’яким, ніжним, уважним. Водночас навіть у власній родині Артем намагатиметься зберегти свою незалежність, він ніколи не стане підкорятися жінці і йти у неї на поводу.

Свій день ангела Артем святкує 17 січня, 26 лютого, 6 квітня, 12 травня, 6 липня, 2 листопада, 12 листопада, 13 листопада.

Володимир

Значення імені Володимир утворюється з двох коренів явно споріднених зі старонімецькою мовою, воно означає “велика сила” або “велика влада”. Первісно ім’я Володимир було язичницьким, але згодом воно було включене Церквою до християнських переліків імен, оскільки його носили князь Київський Володимир Святославович, що хрестив Русь і був згодом проголошений святим.

У дитинстві Володя зростає гарним та активним хлопчиком. Він дуже здібний хлопчик, і тут головне не упустити цей від природи талант. Має здібності в навчанні, володіє гарними лідерськими якостями. У навчанні легко даються як точні, так і гуманітарні науки.

Гарно розвинені лідерські якості допомагають Володимиру і у дорослому житті. Лідерство в поєднанні з допитливістю і широтою поглядів роблять Володимира чудовим стратегом. Нерідко його успіхи здаються випадковими, але насправді за ними стоїть копітка робота.

На роботі Володимир – трудоголік. Любить доводити справу до кінця і дуже нервово реагує, якщо його відволікають по дрібницях. Сумлінний, але не любить поспіху. Стосунки зі співробітниками у Володимира хороші і часто навіть дружні, але це більше такий стиль спілкування. По-справжньому в близьке коло людей Володі потрапити вкрай складно.

У родині Володимир – оплот спокою. Він не любить різких рухів в житті і той же принцип переносить в сім’ю. Рідко розлучається, оскільки це не в його стилі, але бувають винятки. Від нього не потрібно очікувати океану пристрасті, а скоріше надійного партнера. Дітей любить, але здебільшого займатися ними доведеться все ж дружині Володимира.

Володимир швидко закохується і зазвичай готовий заради своєї партнерки на все.  Одружується Володимир зазвичай пізно. Володимир довго коливається, перш ніж зробити своїй партнерці пропозицію.

Іменини Володимира  святкують 31 січня, 10 лютого, 7 березня, 6 квітня, 20 червня, 27-28 липня, 27 серпня, 7 вересня, 17 жовтня і 5 листопада.

Захар

Ім’я Захар має давньоєврейського походження. У перекладі воно означає “пам’ять Господнього”, “той, хто пам’ятає Бога”. Початковий варіант імені — Захар (Захарія), але з часом більш поширеною, і, отже, самостійною стала коротка форма.

В дитинстві Захарчик – спокійна, тямуща і добродушна дитина. Такий хлопчик самостійний і відповідальний, він не потребує невсипущої опіки батьків. Він завзятий борець за справедливість. У нього завжди і на все є власна думка, але якщо надати йому вагомі аргументи, він може визнати версію іншої людини правильною. Якщо ж хлопчик зловить кого-небудь на брехні, він просто перестане спілкуватися з такою людиною. При цьому Захарчик оптимістичний і товариський, він легко вливається в новий колектив. У Захара розвинене аналітичне мислення і феноменальна пам’ять, і це допомагає йому процвітати в навчанні. У школі він чудово вчиться, особливо добре проявляються його здібності до точних наук та іноземних мов.

Володар цього імені виважений і мудрий. Він прекрасно володіє собою, розсудливо міркує навіть в непередбачених ситуаціях. Захар темпераментний і енергійний чоловік, постійно прагне до самовдосконалення. Він талановитий, веселий і ініціативний, намагається бути в курсі всього, що відбувається в суспільстві. Такій людині важливо бути корисним, оскільки це надає йому впевненості і піднімає його самооцінку.

Захар може стати відмінним педагогом, лікарем або ветеринаром. Його відповідальність і доброта допомагають йому в спілкуванні з людьми. Володар цього імені розважлива і прагматична людина, яка ніколи не зупиняється на досягнутому. Також чоловік може стати банкіром, технологом або торговим представником. Зазвичай він дуже талановитий, тому цілком може стати музикантом або артистом.

У відносинах з жінками Захар проявляє ввічливість і чемність. Такий чоловік галантно доглядає за вподобаною йому дамою, домагаючись її прихильності. Зазвичай він однолюб, тому зробить все, щоб його обраниця була щасливою. Це прекрасний сім’янин, турботливий і уважний. Захар — люблячий чоловік і турботливий батько. Всі сили він витрачає на те, щоб забезпечити благополуччя своїх близьких. Ця людина вважає за краще спокійне і розмірене життя в гармонії і злагоді.

Захари святкують іменини 22 січня, 2, 21 і 24 лютого, 6 березня, 6 і 12 квітня, 4 і 10 червня, 18 і 22 вересня, 3, 4 і 30 листопада, 18 грудня.

Мартін (Мартин)

Ім’я це латинського походження, означає: войовничий, подібний до Марса.

Хлопчики з таким ім’ям ще в дитинстві дивують однією якістю: вони дуже обов’язкові й усе, що починають, доводять до кінця, хоча багато хто з них замкнуті, нерішучі й боязкі. По натурі вони домосіди, вічно клопочуть по господарству.

Люблять рибний лов, займаються спортом. Друзів підбирають із розбором. Скромні, прагматичні, розважливі. Беруться за будь-яку справу. “Зимові” – зі складним характером, люблять сперечатися по дріб’язках і доводити свою правоту. Багато читають. Часто не вживаються з оточуючими, і тому, незважаючи на явні здібності, мало процвітають у житті.

Бувають двічі в шлюбі, і тільки в другому їм вдається створити сім’ю. У них золоті руки, вони господарські, прекрасно водять машину й самі ремонтують її. З них виходять гарні підприємці. Успішно вони освоюють і професії слідчого, водія, лікаря, кінооператора, столяра. Є серед них і священнослужителі.

“Літні” – скромні, нерішучі, часом їм не вдається реалізовувати свій талант. Дуже товариські й гостинні, люблять поговорити по телефону. Наділені політичним даром, малюють. “Осінні” – розважливі, у сім’ї – лідери. Воліють жити разом з батьками. Роблять прекрасну кар’єру.

Іменини святкують 26 лютого, 6 і 27 квітня, 10 липня, 24 серпня, 5 і 25 (Мартин Турський) жовтня, 31 грудня.

Петро

Ім’я Петро з’явилося вперше в Давній Греції і у перекладі з грецької воно означає «камінь», «скеля», його трактують і як «непохитний», “твердий”.

Батьків дитина не може не радувати: він з юних років росте спокійним і слухняним, посидючим, коли це необхідно. Маленький Петя найчастіше позитивний, рідко віддається смутку або зневірі. Він трохи сором’язливий, але це компенсується його в міру активної натурою: він не любить сидіти без справи (адже веселитися з друзями набагато цікавіше), але ніколи не заграється занадто сильно, в неприємні ситуації не потрапляє.

Це неконфліктний хлопчик, який намагається бути з усіма добрий і уникати сварок. Він досить комунікабельний і завжди знаходить спільну мову з іншими хлопцями, але от відкрити свою душу кому-небудь не поспішає: йому набагато комфортніше, якщо всі його думки і почуття заховані у нього всередині.

Ставши дорослим, Петро не втрачає своєї товариськості і красномовства, але друзів у нього катастрофічно мало, так як він боїться зближуватися з людьми, відкривати їм свою душу. Але тим небагатьом, для кого він це зробив, дуже пощастило: хоч чоловік і буває часом дуже різким, він завжди чесний з близькими і тримає своє слово. Ця людина твердо стоїть на землі, ніколи не слухає голоси інтуїції і довіряє тільки логіці. Він неспішно приймає рішення, вважаючи за краще якомога довше думати і аналізувати. Здоровим глуздом він теж не обділений.

В роботі Петро в першу чергу шукає суспільне визнання, можливість показати себе. Великих успіхів йому допомагають досягти красномовство і ораторські здібності, він дійсно вміє переконувати людей. Для цієї людини буде нескладно отримати керівну посаду, але він навряд чи буде їй задоволений: хоча Петро і мріє про владу, крісло начальника не буде дозволяти йому реалізуватися так, як він цього хоче.

Найбільше чоловікові підходять громадські та політичні роботи. Він стане прекрасним дипломатом, консультантом, аналітиком, соціологом. Лінгвістичний напрямок (література і журналістика) теж цілком підійдуть Петру, а живий розум дозволить йому зайнятися науковою діяльністю.

Цей чоловік може стати цілком успішним, працюючи на себе,  має задатки бізнесмена і нескінченний потік ідей, але через невпевненість в собі він, швидше за все, не зважиться ризикнути. А ось при наявності партнера Петро цілком може досягти бажаного.

Сім’я для цього чоловіка — досить важливий крок, так як він хоче бачити в супутниці життя також друга і однодумця. Він довго роздумує, перш ніж зробити пропозицію, але потім залишається відданим дружині все життя. Він любить дітей, тому мріє про багатодітну сім’ю. Він допомагає дружині по господарству і намагається створити всі умови, щоб його діти виросли гідними людьми.

Іменин у Петра досить багато, але найчастіше їх відзначають 16 травня, 25 травня, 27 травня, 29 травня, 31 травня, 5 червня, 9 червня, 10 червня, 17 червня, 18 червня.

Степан

Вчені походження імені пов’язують з давньогрецьким ім’ям Стефанос, що в перекладі означає «корона», «діадема», «вінок».

У дитинстві Стьопочка — справжній непосида, який не дає ні хвилини спокою своїм батькам. Він товариський, неконфліктний, в будь-якій ситуації з хлопчиком можна домовитися. Багато в подальшій долі Степана залежить від виховання, тому основне завдання батьків — прищепити хлопчикові посидючість і працьовитість, оскільки від природи він дещо ледачий. Дуже важливо привчити Степу до режиму, що в майбутньому сприятиме досягненню ним поставлених цілей.

З раннього дитинства хлопчик прямолінійний і щирий. Він ніколи не буде брехати, вивертатися і приховувати від батьків правду.

Дорослий Степан — чоловік з великої літери. У нього відмінний характер, він завжди знаходиться в доброму настрої, знаходячи для кожного приємні слова. Більш того, Стьопа ніколи і нікого не образить, адже сам чоловік дуже вразливий. Працьовитість, порядність, життєрадісність — ось ті якості, якими можна охарактеризувати натуру молодої людини. Але є у нього і свої недоліки, серед яких надмірна самовпевненість і марнославство.

Серед Степанів часто зустрічаються творчо обдаровані люди. З дитинства він непогано володіє акторською майстерністю. Серед володарів цього імені багато акторів, модельєрів, журналістів. Однак хлопець не буде сумувати, якщо не знайде себе в богемній професії, адже він майстер на всі руки. Стьопа може стати відмінним слюсарем, столяром, бульдозеристом. Хлопець може стати: діловодом, персональним асистентом, керівником відділу. У бізнесі чоловік також може домогтися великих успіхів.

Степан непоганий сім’янин. Він буде добре забезпечувати дружину і дітей, дарувати їм багато уваги. Стьопа може допомогти дружині по господарству і провести час з дітьми. Однак буде це робити лише коли сам цього захоче, повністю перекласти на нього обов’язки не вийде.

У Степана іменини кожного місяця, в квітні – 5, 6, 8, 10 квітня.

Яків

У перекладі з давньоєврейської ім’я означає “другий за народженням”.

Яків відноситься до числа практичних, розважливих дітей. Він трохи тугодум, повинен звикнути до нової ситуації і до нових людей. Завжди віддає перевагу старим, перевіреним друзям.

У нього легко розвиваються респіраторні захворювання. Любить пригодницькі романи. З особливою пошаною ставиться до свого батька і, виростаючи, не втрачає з ним духовного зв’язку.

Яків працьовитий, будь-яку справу прагне довести до кінця. Має непогані комерційні здібності завдяки вмінню ладити з людьми, вирішувати і пом’якшувати міжособистісні конфлікти. Власник цього імені завжди цікавиться науково-фантастичною літературою. І вибирає собі професію теж із технічної сфери. Робота має бути спокійною, а головне, ґрунтовною. Велика ймовірність, що Яша може вибрати творчу професію, наприклад, письменника чи дизайнера.

Власники імені Яків не дуже вірні супутники життя. Часто мають зв’язки на стороні і дуже легко знаходять своїм слабкостям виправдання. Як правило, всі ретельно приховують від своєї другої половинки, що та ні про що й не підозрює. Це дуже приваблива людина, і тому, як правило, йому все пробачають. Веселий, добродушний, може посміятися з себе і з інших, але це сприймається оточуючими, як злі глузування. Відмінного почуття гумору Яші не позичати. Є в ньому і такі неприємні якості, як запальність чи буйність. Але, як правило, він дуже швидко відходить і сам йде на примирення, незалежно від того, хто був винен. Спілкуватися з Яшею легко, причому зовсім різним людям за складом розуму та темпераменту.

Іменини Яків святкує 8, 13, 17, 11 лютого; 17 березня; 3, 6, 23, 24 квітня; 13, 18 травня; 7, 13 червня; 22 серпня; 22 жовтня; 3, 5, 14 листопада; 8, 9 грудня. 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *