Краса в імені твоїм: хто сьогодні відзначає іменини і який характер імен у їх власників

Краса в імені твоїм: хто сьогодні відзначає іменини і який характер імен у їх власників

Щорічно 25 квітня відзначається добре сімейне свято, присвячене найжіночнішим та найніжнішим членам сім’ї – День дочки.

А ще сьогодні іменини відзначають власники таких імен: Василь, Давид, Іван, Ісаак, Ярослав, а також Марк.​

Василь

Ім’я Василь прийшло до нас з Давньої Греції, де раніше існувало ім’я Басілейос, пізніше перейшло у форму Василіос. У нинішньому варіанті воно з’явилося в період перських воєн. Згідно з цією версією, ім’я Василь означає “царствений” або “ЦАР”.

В нумерології імені Василь відповідає число 4. «Четвірки» найчастіше дуже мрійливі, вони ніби трохи відсторонені від світу, але це робить їх ще більш привабливими в очах протилежної статі. Люди з цим числом дуже емоційні і чутливі, вони прагнуть дізнатися якомога більше про світ, який їх оточує. Вони чудові співрозмовники, вміють підтримати розмову на різні теми, мають свою точку зору з будь-якого питання. “Четвірки” є надзвичайно цільними особистостями, так як знаходяться в гармонії зі своїм внутрішнім світом.

Маленький Вася росте надзвичайно спокійним і врівноваженим. Він ніколи не пустує, не хуліганить разом з іншими. Він любить проводити час на самоті, йому подобаються спокійні розваги, наприклад, читання книг або настільні ігри.

Найчастіше цей малюк страждає від самотності, так як у нього катастрофічно мало друзів. Він рідко знаходить собі однодумця, який був би таким же врівноваженим і тихим. Вася насилу сходиться з новими людьми, хоча завжди залишається милим і доброзичливим. Він досить розумна і допитлива дитина.

Він любить проводити час з рідними, саме їм він може довіряти. Батьки душі не чують в цій дитині, адже він ніколи їх не ослухається, завжди ввічливий і слухняний. Водночас з віком характер Васі невблаганно змінюється, що може вже не так радувати маму з татом.

Дорослий Василь є дуже приємною у спілкуванні людиною. Він з легкістю знаходить з усіма спільну мову, намагається зберігати доброзичливість навіть по відношенню до тих, хто йому не подобається. Він не терпить в людях грубості, дратівливості, безпричинного гніву, хоча бувають періоди, коли цей чоловік і сам стає таким. Він завжди готовий допомогти близьким, ніколи не кине в біді, причому робить це безкорисливо і не чекає того ж у відповідь. Василь не любить виділятися з натовпу, проте він має лідерські задатки і можливість стати головним в будь-якій компанії.

Вася ще з дитинства володіє талантом до малювання, і якщо він збереже його і буде розвивати, то може стати непоганим художником у дорослому віці. Крім того, цей чоловік, як і раніше любить спорт. Ця людина може добре проявити себе в будь-якій сфері, але найкраще йому підходять точні і технічні науки, сфера продажів. Він досить винахідливий, тому може спробувати себе на терені інженера, конструктора, вченого.

Побудувати бізнес Василю буде нелегко. Він боїться ризикувати, занадто обачний.

Василь відчуває себе досить впевнено у відносинах з протилежною статтю, завжди володіє ситуацією при спілкуванні з жінками. Духовна складова відносин для нього куди важливіше фізичного потягу.  У сім’ї цього чоловіка найчастіше панує світ і взаєморозуміння. Він вибирає собі в дружини спокійну і порядну жінку, дуже дорожить цим шлюбом. Він здатний миритися з дрібними недоліками своєї другої половинки і не схильний до тиранії: всі питання в цій сім’ї вирішуються шляхом переговорів і обговорень. Василь буде надійною опорою для своєї обраниці, він дуже любить дітей і ніколи не несе в будинок свої особисті проблеми, вважаючи за краще вирішувати їх самостійно.

Давид

Ім’я Давид увійшло в український побут разом з християнством. З івриту (חָבִיב) перекладається як коханий.

Вперше ім’я Давид згадується в Старому Завіті (Біблія). Про пастушка, який став царем, розповідають багато книг Святого Письма. Всі події його життя гідні згадки і представляють інтерес для майбутніх поколінь. Але найвідомішим і яскравим залишається історія перемоги Давида над Голіафом.

У дитинстві хлопчик не завдає клопоту ні батькам, ні вчителям. Внутрішньо серйозний і зосереджений, він інтуїтивно знає, як себе вести в різних обставинах з різними людьми. Давид не потрапляє в незручне становище в спілкуванні з дорослими або однолітками. Маленький Давид не залишається без батьківського нагляду, тому ризик нещасних випадків зводиться до нуля. Батьки старанно захищають вразливу дитину від поганих знайомств, але рекомендується загартовувати його фізично і духовно, тому що не можна таким чином захищати його від реального життя.

Давид – володар багатьох талантів: він артистичний, музичний, пластичний. Навчання дається йому легко, тому він вчиться добре і з задоволенням. Успішний в освоєнні як точних, так і гуманітарних наук. Після школи займається музикою, конструюванням, спортом. Широта кругозору, кмітливість і вмілі руки надають Давиду багатий вибір діяльності.

Відчуття власної значущості створює для Давида труднощі в спілкуванні з друзями і близькими. Особливо це проявляється в зрілі роки, коли він вже досягає певного становища. Йому важливо завжди бути в центрі уваги.  Для підкріплення авторитету не відмовляє в допомозі друзям і родичам. Не кидає слів на вітер, а всі обіцянки намагається виконувати.

Відмінні знання, впевненість в собі і своїх силах дозволяють Давиду вибрати професію до душі. Навіть якщо у нього не буде диплома про вищу або професійну освіту, це не завадить йому зайняти гідне місце в суспільстві. Він може блискуче виконувати роботу, в якій потрібні розум, ініціативність, організованість. Приємна зовнішність, інтелігентність і грамотна мова роблять Давида незамінним адміністратором, менеджером, страховим або рекламним агентом, торговим представником, банкіром, кореспондентом або фотографом. У вільний від основної роботи час Давид теж не буде нудьгувати. Він може займатися ремонтом годинників, ювелірних виробів, шиттям одягу або взуття. З Давида вийде чудовий візажист, стиліст, перукар.

Давиду слід побоюватися надмірної ваги і нервових перевантажень. Шкідливі звички і невміння регулювати свої емоції зашкоджують ускладненнями з боку серцево-судинної і нервової систем.

Перше одруження може виявитися невдалим, і свою половинку Давид може знайти з другої спроби. У шлюбі Давид виглядає спокійним, солідним чоловіком, що віддає всі свої сили сім’ї. Це цілком позитивний типаж благородного чоловіка і батька. Своїм дітям він постарається дати гарну освіту і залишити пристойну спадщину.

Властивості імені в повній мірі проявляються в Давиді, народженому взимку. Зовнішня епатажність не заважає йому бути діловою і шанованою людиною. «Зимовий» Давид стійкий до ударів долі, вміє протистояти труднощам. Він комунікабельний, доброзичливий, привітний, але водночас незалежний і самостійний. У нього є своя точка зору на все, і він готовий її відстоювати. Майстер на всі руки, діловитий, солідний.

“Весняний” Давид непередбачуваний, волелюбний, вітряний і легковажний. Заради задоволення власних бажань він легко переступає через норми моралі. Внутрішня свобода спонукає його діяти методом проб і помилок. При цьому сумний досвід його нічому не вчить, і він знову набиває шишки там, де вже отримував їх.

Давид — “літо ” здатний втілити мрії в життя, а недоліки звернути в гідності. Ексцентричність він робить професією, креативність-бізнесом: у підсумку і те, і інше приносить йому моральне і матеріальне задоволення.

“Осінній” — найбільш прагматичний і збалансований з усіх. Він успішно поєднує в собі всі сильні якості, нівелюючи негативні і слабкі. Чесність, порядність, вимогливість — ось основні риси характеру, що допомагають йому досягти багато чого в житті.

Іван

Існує кілька теорій про появу імені Іван в українській мові. Згідно з однією з них, це ім’я утворилося від біблійного Йоан. Крім того, в давнину абсолютно всіх слов’ян називали ванами (від імені їх прабатька Вана). Саме від такого найменування, на думку деяких дослідників, і сталося ім’я Іван. А ось в давньоєврейській мові є ім’я Йоханан, яке перекладається як “милість Божа” або “Божий дар”. Воно також могло бути попередником українського імені Іван.

Маленький Іван обдарований такими якостями, як активність і оптимізм. Ця дитина завжди в русі, рідко сумує, любить грати і веселитися. Крім того, малюк має відмінну уяву, його фантазія не знає кордонів, хоча іноді він просто не може придумати, куди її направити. Вже в дитинстві проявляється подвійність характеру Івана. Іноді створюється враження, ніби в тілі хлопчика живуть дві різні людини. Він то веселитися і грає з іншими дітьми, то задумливо сидить на самоті.

Подорослішавши, Іван стає сильною і вольовою особистістю, яка не підкоряється нікому і ніколи. Він вважає за краще діяти, а не думати, рішення приймає швидко і під впливом настрою, він непостійний і довіряти йому складно, що сильно заважає цій людині в повсякденних питаннях. Всі навколишні відчувають силу і енергію, що виходить від цього чоловіка, тому вважають за краще триматися ближче до нього. Деякі заздрять його силі духу і незалежності, інші ж потай зневажають через самозакоханість і зверхність.

Івану буде важко на будь-якій роботі, тому що він не здатний чітко виконувати поставлені завдання. Він необов’язковий, не визнає владу начальства, може перечити або навіть грубити керівнику. Не можна виділити певну професію, в якій Іван буде найкраще проявляти себе, так як він не має схильності до будь-якої сфери. Наполеглива робота над собою допоможе йому добитися успіху майже скрізь, але в якості старту своєї кар’єри.

Шлюб для Івана є серйозним кроком, і заради сім’ї він готовий на все. Прекрасний господар, допомагає дружині в побутових справах і любить своїми руками створювати затишок. Своїх дітей чоловік просто обожнює, а в разі проблем у відносинах до останнього намагається вирішити їх мирно, без розлучення.

Ісаак

Це ім’я прийшло в сучасні мови з давньоєврейської, і набуло широкого поширення через старозавітного біблійного персонажа на ім’я Ісаак, якого за переказами хотів принести в жертву його старенький батько Авраам. Ім’я звучало як Йицхак і перекладається як «той, хто стане сміятися». За переказами, мати Ісаака була вже не юною, коли їй передбачили народження сина, і розсміялася в обличчя віщуну. Ім’я поширене і в мусульманських країнах, хоча легенда в ісламі дещо відмінна від традиційної для християнства. Часто при перекладі на українську з англійської ім’я Ісаак звучить як Айзек. В останні сто років це ім’я не надто популярне в Україні, проте у країнах Західної Європи воно є одним з найпоширеніших. Також це ім’я часто дають хлопчикам в єврейських сім’ях.

Називаючи так хлопчика, батьки розраховують, що йому буде дана мудрість і його обійдуть стороною важкі дитячі хвороби.

Маленькому Ісааку властива різка зміна настрою, він буває не по-дитячому задумливий і може поставити своїми запитаннями в глухий кут будь-якого дорослого. Його люблять однокласники, з Ісааком охоче спілкуються старші діти, але справжніх друзів у нього небагато. Вміння вдало пожартувати дуже виручає Ісаака в складних ситуаціях.

Він відмінно вміє працювати з великим об’ємом інформації, легко відокремлюючи значуще від другорядного, що дає йому величезну перевагу в навчанні. У Ісаака часто буває вроджена здатність до вивчення іноземних мов, він легко адаптується до нової культури і не відчуває труднощів при зміні роботи.

Одна з основних особливостей мислення Ісаака — це здатність поглянути на проблему збоку, охоплюючи її поглядом стороннього спостерігача. Це дозволяє йому вирішувати будь-яке завдання більш масштабно. Ісаак дуже любить тварин.

Ісаак — дуже працездатний і ініціативний працівник. Він навряд чи буде перекладати свої обов’язки на колег, намагається будь-яку роботу зробити ідеально. Він не любить сварок та пліток на робочому місці, рідко бере участь в інтригах. Іскаак не дуже любить керівні позиції, оскільки йому шкода часу, який витратив на порожні розмови. При цьому в переговорах йому немає рівних — складно знайти людину, яка вміє краще домовлятися і знаходити компроміси.

Одружується Ісаак з великої любові, щоправда, буває так, що це почуття наздоганяє його не один раз в житті.

Ярослав

Ім’я Ярослав зародилося в слов’янській мові. А ось точної його інтерпретації досі не існує. Є кілька думок про його значення:

  1. Ім’я утворено від двох слів з давньослов’янської мови: “Яр»”, що в перекладі означає “затятий”, “потужний”, “сильний”, а “слав” —  “слава”. За цією теорією, ім’я Ярослав носить значення “володіє яскравою славою”.
  2. Коли на Русі ще існувало язичництво, слово «яр» володіло значенням «життєва сила», або «родючість», тому ім’я Ярослав могло означати «славний своєю життєвою силою».
  3. Третя версія свідчить про те, що дане ім’я тлумачиться як «славлячий Ярилу». У міфах стародавніх слов’ян Ярило (Ярила) — це бог Сонця, родючості і життєвої сили.

Найвідомішою особистістю, що носить ім’я Ярослав, є князь Ярослав Мудрий. Його ім’я часто зустрічається в середньовічній літературі, а також в життєписах святих Бориса і Гліба, які були його братами.

Ярослав лукавий. З одного боку, це привітний, милий і чарівний чоловік, а з іншого — деспотичний, жорстокий і безжальний чоловік. Хлопець володіє відмінним мисленням, може швидко проаналізувати ситуацію і прийняти цілий комплекс рішень. Таке вміння допомагає йому реалізуватися в спортивній або підприємницькій діяльності. Слава наділений марнославством, йому подобається чути компліменти на свою адресу, отримувати увагу з боку оточуючих. Заради цього чоловік всіляко намагається виділитися з натовпу, завоювати гучну репутацію, вести красиве і багате життя. Втім, у нього це відмінно виходить.

Ярослав впевнений, що він незрівнянний, а поведінка оточуючих лише підтверджує його переконання. Чоловік популярний у дівчат, що ще більше підсилює його думку про власну перевагу.  Слава не звик скаржитися, він стійко переносить всі негаразди у житті, ніколи не показує своїх невдач.

Ярик ініціативний, йому не потрібна підтримка або підбадьорення, щоб почати діяти. Цей хлопець схильний до скритності, може довго мовчки слухати чужу розмову, а потім висловитися зухвало й іронічно. Така поведінка змушує оточуючих думати про Славу, як про дивну людину, і уникати тісного контакту з ним. Чоловік недовірливий, він упевнений, що всі йому заздрять і мріють про дружбу з ним.

Слава — здібна дитина може домогтися успіху в спорті, стати капітаном своєї команди. З самого дитинства в Ярославі присутнє вміння збирати навколо себе людей. Він легко організовує власну компанію, в якій стає лідером. Хлопчик цілеспрямований, швидко міркує, ніколи не відступає від бажаного.

Ярослав захоплюється досить різноманітними і численними хобі. Його може зацікавити релігія, космос, педагогіка, психологія, філософія. Він багато читає. Найчастіше Ярослави стають освіченими людьми, багато знають і вміють цікаво розповісти про все на світі. Великою любов’ю Слави є спорт. Крім цього, хлопець любить подорожувати, піклуватися про домашніх тварин і рослини.

Будь-яка сфера діяльності принесе цій людині успіх і благополуччя. Чоловіка поважають колеги і начальство, він талановитий, здатний плідно працювати і домагатися результатів. Витонченість натури сприяє реалізації хлопця в музичній або письменницькій сфері. Також з нього вийде хороший вчитель, інженер і навіть священнослужитель. Характер Ярослава сприяє заняттю підприємництвом. Чоловік схильний до аналітики, знає, як привернути увагу спонсорів, вміє вибудувати правильну тактику ведення бізнесу. Все це допомагає йому стати успішним бізнесменом, обзавестися надійними і постійними партнерами, робити лише вигідні угоди. Зароблені кошти Слава витрачає з розумом, він не звик розкидатися грошима, але готовий витратити багато на створення комфортного існування. Маючи досить великий заробіток, Ярослав може віддавати частину коштів на благодійність.

З дитинства Ярик володіє міцним і здоровим організмом. Дитина рухлива і активна, єдине, що може з ним статися — це травма, отримана під час гри або заняття спортом. У більш зрілому віці варто звернути увагу на стан серця, шлунка і підшлункової залози.

У Слави специфічний смак, тому він дуже довго вибирає супутницю свого життя. Визначившись, чоловік стає відмінним партнером. Він щедрий, ніжний, терплячий, ніколи не пошкодує на дівчину ні часу, ні коштів. Його обраниця може бути впевнена, що отримає все, чого тільки забажає. Заради коханої хлопець готовий на багато що, не схильний до зради і обману.

Ярослав довго не одружується, зазвичай він одружується не по любові, а заради вигоди, яку знайде в шлюбі. Але навіть в цьому випадку він дуже ретельно вибирає наречену: та повинна володіти м’якістю, терпінням і неяскравою зовнішністю. Найчастіше чоловікові щастить, йому дістається уважна і любляча дружина, стійко терпить складність його натури.

Через деякий час після весілля Слава починає прив’язуватися до жінки, у нього виникають певні почуття. З появою дитини хлопець повністю присвячує себе сім’ї. Він стає прекрасним, розуміючим, турботливим батьком. Ця людина любить проводити час зі своїми дітьми. Дочкам допомагає робити зачіски, з хлопчиками грає в рухливі ігри. Дружину він починає цінувати, намагається звеличити її перед своїми друзями і родичами. Але наодинці з дружиною здатний до тиранії і холодності, що дуже ображає жінку.

Зима нагороджує Славу важкою вдачею. Вже в дитинстві йому важко ладнати з людьми, навіть з батьками. Хлопець замкнутий, неговіркий, занадто педантичний і допитливий. Чоловік не любить конфлікти, ніколи не стане призвідником, навіть маючи вагомий привід. Але він завжди добереться до істини, буде ретельно розбирати будь-яке питання, чим віддалить від себе оточуючих.

Весняний Ярик наділений багатьма талантами. Він комунікабельний, відкритий, вміє встановити контакт з будь-якою людиною. Цього хлопця обожнюють оточуючі, прагнуть в його компанію, адже він відрізняється відданістю, добротою і чуйністю. А ось знайти супутницю життя чоловікові важко, він бажає, щоб вона нічим не поступалася йому.

У літні місяці народжується на світ Ярослав, наділений добротою, чуттєвістю, розумінням, вмінням слухати і багатьма іншими позитивними характеристиками. Однак є в його натурі і негативний момент — це надмірна емоційність. Чоловік схильний до грубого і наполегливого прояву своїх почуттів.

Під заступництвом осені з’являється Слава, що володіє творчою натурою. Він ранимий і зарозумілий. Хлопець любить поміркувати над питаннями філософії та психології. У суспільстві поводиться скромно і замкнуто. Йому комфортніше проводити час на самоті, проте його люблять оточуючі і завжди раді бачити в своїй компанії. Завдяки дипломатичному і розважливому характеру чоловікові легко влаштовувати особисте життя.

Марк

Ім’я Марк має кілька версій свого походження.

Перша версія говорить про те, що ім’я Марк утворено від грецької именоформb Маркус (Маркос), яка, в свою чергу, з’явилася від латинського слова «marcus», що в перекладі означає «молот».

Згідно з другим варіантом, ім’я Марк походить від імені грецького бога Марса, який був покровителем тваринництва.

Ще одна версія свідчить, що ім’я Марк походить від слова «marquis» у французькій мові, яке в перекладі означає «маркіз».

Марк дуже вміло маніпулює людьми, внаслідок чого завжди отримує бажане. Чоловік не прагне бути першим у всьому, він прекрасно знає, що зможе домогтися всього, чого захоче.  Молода людина схильна до прагматичності і раціональності, але з віком перестає найбільше цінувати гроші і досягнення. Він починає розуміти, що теплі стосунки, дружня підтримка та інші нематеріальні речі доставляють йому набагато більше щастя. Чоловік починає цінувати своїх друзів і близьких, з ним стає цікавіше проводити час.

Чоловік протягом усього життя намагається розвивати в собі позитивні якості, якщо це необхідно для кар’єри, то готовий піти вчитися і отримати додаткову освіту. Заради друга або близької людини хлопець не стане змінюватися, підлаштовуватися під обставини, він просто знайде йому заміну. Марк всіх порівнює з собою, якщо людина багатша і успішніше, то може очікувати поваги і шанування від чоловіка. Він ніколи не упустить вигоди, може піти на обман і лицемірство, переступити через свої принципи. Однак все це відбувається в межах розумного, так як Марк дуже дорожить своєю репутацією, йому важлива думка сім’ї і суспільства.

У маленького Марка складний характер. У нього натура лідера, тому хлопчик важко переживає невдачі, намагається скрізь і завжди бути кращим. На першому місці у дитини стоять його інтереси, він дуже егоїстичний. Хлопчикові необхідні тепло і турбота. При їх відсутності дитина всіляко намагається роздобути увагу дорослих, вдаючись до не завжди хороших вчинків.

Марк – різнобічно розвинена особистість, він вміє підтримати будь-яку розмову, від політичної до філософської.

Марку дуже важливо побудувати видатну кар’єру і домогтися великих висот у своїй діяльності. Він справжній трудоголік, що не шкодує себе.Може досягти успіху в економічній, фінансовій, юридичній сфері. Також з хлопця вийде відмінний програміст або лікар. Все складеться вдало і в творчій стезі. Марк може проявити себе, як талановитий композитор, музикант, письменник, режисер, художник чи актор. Власний бізнес також буде мати успіх.

Одружується Марк тільки на коханій жінці. Нею стане ідеальна дівчина, яка змусить чоловіка захоплюватися собою. Молодій людині важливо, щоб його обраниця могла бути гарною господинею, вірним другом і пристрасною коханкою одночасно. Він ніколи не віддасть роль лідера своїй дружині. Марк хороший сім’янин і відповідальний чоловік. Його сім’я ніколи не потребуватиме грошей або чогось іншого. Хлопець вміє вирішувати всі проблеми, не просячи допомоги. Зраджувати своїй дружині він не стане. Жінка буде оточена турботою і любов’ю, якщо погодиться присвятити себе сім’ї і відмовиться від кар’єрних амбіцій.

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *