
Малий і середній бізнес в Україні під час карантину не можуть не торкатися обличчя руками: більшість підприємців не працюють і вже тримаються за голову з одним-єдиним питанням – «як бути далі?». Наші земляки, яким роками довіряють хмільничани, розповідають те, як їм доводиться зараз.
Історія перша: Наталія та Богдан Тарасюки – подологічна практика Luxestet
Подружжя лікарів Наталія та Богдан Тарасюки займаються наданням населенню послуг, що включають вирішення різноманітних проблем зі стопами та нігтями, а також гігієнічні та естетичні послуги. Їхня подологічна практика Luxestet невдовзі відмічатиме свій 5 день народження. Богдан Миколайович і Наталія Вікторівна розповідають:
- У зв’язку з епідситуацією в Україні, ми прийняли рішення закритись на карантин, що внесло чимало поправок і в наші плани, і у плани наших клієнтів. Адже ми приймаємо людей не тільки за попереднім записом, але й клієнтів, які звертаються безпосередньо за появи проблеми і чекати не в змозі. Крім того, у нас є багато людей літнього віку, які потребують нашої професійної допомоги. Питання оренди поки що до кінця не визначене, але ми переконані, що усі ми – люди: завжди можна домовитись і знайти оптимальне рішення. Особливості нашої роботи не дозволяють працювати дистанційно, хоча ми продовжуємо надавати безкоштовні консультації он-лайн. У своїй практиці ми активно користувалися дезінфікуючими засобами, масками, ціни на які «полізли в космос», проте безпека наших клієнтів – головне, тому будемо пристосовуватись. Стерилізація інструментів, знезаражування шкіри та поверхонь завжди вимагали додаткових витрат, а зараз цей розділ роботи тільки збільшує свою актуальність. Через карантин довелося відкласти на невизначений термін заплановане навчання, з приводу підвищення рівня кваліфікації».
Історія друга: Микола Сивак, займається встановленням металопластикових вікон і дверей
Напевно, важко знайти людину в Хмільнику, хто не заглядав у магазинчик на Центральному ринку міста, який займається продажем та встановленням металопластикових вікон і дверей понад 15 років. Звичайно, молодий чоловік та двоє його працівників, не були готові, що саме з початком потепління, а відповідно – сезоном підвищення попиту на їхню продукцію, доведеться сидіти вдома.
- У кожного з нас були свої плани, але вони зруйнувались. Так, ми повністю зачинені і не працюю ні я, ні мої хлопці – ми відповідально підходимо до роботи, але протиепідемічні заходи внесли свої корективи, закон ми не порушуємо. Хоча, звичайно, такого ніхто не очікував, бо підприємцям, окрім оренди місця, закупки матеріалів, виплати зарплати, треба думати і прораховувати ще безліч питань. Тим паче, вже зараз я міркую, чи готові будуть люди після карантину робити дороговартісне замовлення – коронавірус виснажить гаманці багатьох або ж населення буде «притримувати гроші на чорний день», – роздумує мій співрозмовник.
Історія третя: Людмила Дозорець, серед видів діяльності – ведення бухгалтерського обліку, страхування, театральна і концертна діяльність
Людмила Миколаївна тісно пов’язала своє життя з фінансами, проте справою душі називає ведення різноманітних свят і заходів. Робить вона свою справу надзвичайно професійно – підтвердженням тому є сотні задоволених клієнтів. Людмила Дозорець розповідає про сьогодення сучасної ведучої:
- Звісно, що карантин дався взнаки. Якщо вчитись он-лайн можна через конференції, то святкування весілля чи ювілею по скайпу не так вже й весело)))). Поки піст, то весіль заплановано не було, але, на превеликий жаль, відмінились святкування і річниць, і ювілеїв.
Та й заплановані на травень весілля й святкування днів народження поки під питанням. А ще мені дуже шкода, що не можна було продовжити проведення гри FunQuiz. Це дуже цікава інтелектуальна командна гра. Першу дебютну гру ми провели 5 березня у місті Хмільнику . Це було супер, емоції зашкалювали і уже за день 6 команд зареєструвалось на наступну гру, але карантин перервав всі плани. Проте, я – невиправний оптиміст. Зараз активно опрацьовуємо варіант проведення цієї гри он-лайн, щоб навіть вдома ми мали можливість відволіктися від сумних думок і впустити в серце свято.
Щиро вірю, що ми гідно відбудемо необхідний карантин і всі здоровими повернемося до звичного ритму життя. Так само будемо святкувати і дні народження, і ювілеї, і щасливі закохані будуть поєднувати свої долі. Мій чоловік допомагає зараз мені у створенні різноманітних цікавинок для нового сезону одружень. Буде гаряче!
У мене є своя традиція. Кожен святковий захід я завершую словами, які скажу і зараз: Бажаю всім здоров’я, мудрості, терпіння, родинного тепла і Божого благословення. Бажаю щастя у кожну Вашу родину і миру й злагоди у неньку Україну! До зустрічі у новому здоровому сезоні!!!