Кому потрібно проходити медогляд перед навчальним роком?

Кому потрібно проходити медогляд перед навчальним роком?

Коли діти повертаються за парти під час війни, головна умова – безпека всіх учасників
навчального процесу. Проте важливо пам’ятати і про ще один вагомий чинник, що
сприятиме продуктивному навчанню та ефективному засвоєнню знань, – здоров’я.

Про те, кому потрібно проходити медогляд, нашому виданню розповів  завідувач відокремленого структурного підрозділу  Хмільницького районного відділу ДУ «Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Володимир Бойко.

За його словами, першокласники перед зарахуванням до школи повинні пройти комплексний медичний огляд, зокрема й у вузьких спеціалістів. Перед зарахуванням їхні батьки мають надати медичному працівнику школи дві довідки:

  • форма № 086–1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду»;
  • форма № 063/о «Карта профілактичних щеплень».

Порядок проведення обов’язкових профілактичних щеплень та їхні оптимальні строки
закріплені Національним календарем профілактичних щеплень.

Діти, які переходять до наступного навчального класу, обов’язково мають проходити медичний профілактичний огляд раз на рік (до повноліття). Проте можуть робити це незалежно від дати початку навчального року.

  • У навчальному закладі можуть додатково попросити надати довідку про вакцинацію дитини у випадку, коли такі дані відсутні (наприклад, якщо учню довелося змінити
    школу). Якщо ж дитина залишається у своїй школі, надайте оновлену довідку про
    щеплення, якщо ви їх робили останнім часом, – розповів Володимир Бойко.
  • Пам’ятати про здоров’я школяра потрібно незалежно від форми навчання, яку оберуть для нього батьки. Дбайте про дитину і проходьте профілактичні медогляди щороку. Це допоможе вчасно реагувати на можливі проблеми зі здоров’ям, – звернувся до хмільничан Володимир Миколайович.

Також і вчителі мають проходити обов’язкові попередні (до прийняття на роботу) і періодичні медичні огляди.

Профілактичний медогляд передбачає загальне обстеження лікарями-спеціалістами (терапевт, дерматовенеролог, отоларинголог, стоматолог та інші (за потреби), лаборататорне й функціональне обстеження.

При цьому працівники, які без поважних причин не пройшли у встановлений термін обов’язковий медичний огляд у повному обсязі, відсторонюються від роботи і можуть бути притягнуті до дисциплінарної відповідальності.

Ілюстративне фото – з відкритих інтернет-джерел.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *