Компанію “Вінницяобленерго” перевірять щодо недотримання графіків відключень

Компанію “Вінницяобленерго” перевірять щодо недотримання графіків відключень

Компанію “Вінницяобленерго” перевірять щодо недотримання графіків відключень. Перевіркою займеться Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Про це було вирішено вчора на засіданні, а підставою для проведення перевірок стали обґрунтовані звернення побутових споживачів про недотримання операторами систем розподілу (ОСР) графіків відключень від електропостачання.

Зокрема, на офіційному вебпорталі Регулятора зазначається, що перевірити планують 9 операторів систем розподілу. Крім “Вінницяобленерго”, НКРЕКП проведе позапланові виїзні перевірки на ПРАТ «ЗАКАРПАТТЯОБЛЕНЕРГО», ВАТ «ТЕРНОПІЛЬОБЛЕНЕРГО», АТ «ХМЕЛЬНИЦЬКОБЛЕНЕРГО», ПРАТ «ЛЬВІВОБЛЕНЕРГО», АТ «ДТЕК ОДЕСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ», ПРАТ «ДТЕК КИЇВСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ», ПРАТ «ДТЕК КИЇВСЬКІ РЕГІОНАЛЬНІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» та АТ «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО».

Зазначається, що до НКРЕКП надходять численні звернення споживачів електричної енергії щодо:

  • нерівномірного (несправедливого) розподілу ОСР участі споживачів у заходах з розвантаження енергосистеми (графіках відключення), зокрема споживачі вказують, що ОСР відключають певні об’єкти постійно та на тривалий час, а певні об’єкти відключають на значно менш тривалий час або взагалі не відключають;
  • неповідомлення ОСР споживачів про перерви в електропостачанні, зокрема споживачі вказують на відсутність або неактуальність інформації про перерви в електропостачанні на вебсайтах операторів систем розподілу.

З приводу порушень АТ “Вінницяобленерго” до національної комісії звернувся один споживач. В комісії наголошують, що у діях вказаних підприємств вбачаються ознаки порушення вимог Закону України «Про ринок електричної енергії», Кодексу систем розподілу та недотримання Ліцензійних умов з розподілу електричної енергії.

  • Відповідно до вимог законодавства при застосуванні аварійного розвантаження ОСР (оператор систем розподілу) не повинен допускати дискримінацію між користувачами та має забезпечувати максимально можливий рівномірний розподіл обсягів зниження споживання між споживачами, – наголосили в комісії.

Ілюстративне фото – з офіційного сайту АТ “Вінницяобленерго”.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *