Командир військової частини зберігав удома зброю і тепер сплатить за це штраф

Командир військової частини зберігав удома зброю і тепер сплатить за це штраф

Командира однієї з військових частин Вінниччини визнали винним у порушенні правил поводження з боєприпасами.  Вінницький апеляційний суд залишив у силі постанову Хмільницького міськрайонного суду. Військовий має сплатити штраф у розмірі 17 тисяч гривень.

На судовому засіданні Олександр Р. пояснив, що дозвіл на зброю має, а десять пачок патронів калібру 7, 62 міліметра зберігав удома без злого умислу. Мав нібито збивати ними «Шахедів».

  • Водночас із постановою суду першої інстанції не погодився. В апеляційній  скарзі просив скасувати її та через відсутність у його діях складу адмінправопорушення провадження у справі закрити. Зауважив, зокрема, що  протокол про адміністративне стягнення складено з порушенням КУпАП, а в матеріалах справи немає доказів стосовно перебування боєприпасів на обліку у військовій частині,поінформувала пресслужба Вінницького апеляційного суду.

Однак апеляційний суд вважає: суд першої інстанції обґрунтовано визнав докази належними й допустимими. Зрештою, апеляційну скаргу військовослужбовця задовольнив частково. Постанову місцевого суду змінив лише у частині стягнення судового збору.

  • Військовослужбовці, військовозобов’язані та резервісти, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, звільняються від сплати судового збору під час розгляду в усіх судових інстанціях у справах, пов’язаних з виконанням військового обов’язку, а також під час виконання службових обов’язків, – роз’яснив ВАС у своїй постанові, звільнивши Олександра Р. від сплати судового збору.

В решті рішення місцевого суду залишив без змін.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *