В Україні щороку переводять час двічі на рік. Вже скоро необхідно буде перевести стрілки на годину назад — на зимовий час. Перехід відбувається в останню неділю жовтня. Цього року українці переведуть годинник 29 жовтня о 4-й годині ранку на годину назад.
Стрілки годинників на наших девайсах автоматично «перестрибнуть» на одну годину назад. Якщо ви користуєтесь механічними годинниками, потрібно переводити час самостійно.
Стрілки годинника переводяться:
- в останню неділю березня о 3 годині на 1 годину вперед,
- останню неділю жовтня о 4 годині на 1 годину назад.
Щоб допомогти організму пережити зміну часу й мінімізувати стрес, достатньо дотримуватися загальних рекомендацій:
- за кілька днів до переведення стрілок почати лягати спати трохи раніше, ніж зазвичай;
- відмовитися від алкоголю, споживати більше корисних продуктів і пити більше води;
- щонайменше за годину до сну відкласти гаджети.
Також лікарі радять на деякий час відмовитися від споживання напоїв, які збуджують нервову систему, зокрема, енергетиків, кави та продуктів із великим вмістом кофеїну. Перед сном можна прийняти ванну, що розслабляє. Крім того, для швидкої адаптації корисні щоденні прогулянки на свіжому повітрі.
Не менш важливим є повноцінний сон. Лікарі рекомендують:
- дорослим віком 18 — 60 років спати не менш як 7 годин на добу;
- дітям від 6 до 12 років – 9 — 12 годин;
- від 13 до 18 років – 8 — 10 годин.
Перед сном можна почитати, послухати музику, зокрема можна спробувати ароматерапію – запах лаванди дасть змогу розслабитися вночі.
Для того щоб прокинутися вранці, потрібно прийняти контрастний душ і використовувати гелі та мило із цитрусовими ароматами.
І хоча до переходу на зимовий час у нас є ще майже два місяці, рекомендації щодо того, як правильно засинати і висипатися – можуть стати корисними вам і тепер.