Коли православним святкувати свято Миколая, розповіли у ПЦУ

Коли православним святкувати свято Миколая, розповіли у ПЦУ

Після того, як на засіданні Священного Синоду Православної Церкви України було ухвалено рішення про можливість звершення богослужіння на честь Різдва Христового за Новоюліанським календарем 25 грудня, серед людей активізувалися дискусії щодо цього. Зокрема, й про зміщення всіх інших свят. Тому й постало питання, коли будуть святкувати святого Миколая: 6 грудня, як і в європейських країнах, чи “по-старому” – 19-го. Тому в ПЦУ вірянам розповіли, коли саме буде свято Миколая і чому?

Не було ухвалене рішення про зміну календаря, хоча обговорення цієї можливості триває, тож дати відзначення всіх зимових свят залишаються тими ж, що і минулого року.

  • 19 грудня – вшановуємо святителя Миколая Чудотворця
  • 7 січня – Різдво Христове
  • 14 січня – вшановуємо святителя Василія Великого
  • 19 січня – свято Хрещення Господнього

Водночас, враховуючи всі обставини (зокрема війну) та суспільний запит, Священний Синод Православної Церкви України постановив, що в окремих громадах богослужіння за чином свята Різдва Христового може бути звершене 25 грудня. Це можливе лише за спільним рішенням настоятеля і громади. Таке богослужіння не заміняє служб різдвяного циклу, визначених традиційним календарем, а є лише додатковою можливістю прославити подію Христового Різдва тим, хто бажає це зробити 25 грудня.

Також, у разі прийняття такого рішення та звершення богослужіння, через єпархіальні управління до Київської Митрополії має бути передана письмова інформація про число його учасників. Ця інформація вивчатиметься при розгляді реальної церковної потреби в переході на новоюліанський календар.

  • Тож цього року продовжуємо відзначати церковні свята у звичні нам дати. А можливі календарні зміни можуть відбутися за запитом вірних, вираженим не лише у словах, але й діях, – наголосили в ПЦУ.

Ілюстративне фото – зі сторінки Православної Церкви України у Фейсбуці.

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *