Коли дитині вперше можна давати солодощі: поради експертів

Коли дитині вперше можна давати солодощі: поради експертів

Поки дитина перебуває на грудному вигодовуванні або ж на аналоговому харчуванні, то цукор давати заборонено. Грудне молоко для дитини і так ідеально збалансоване.

Те саме можна сказати і про дитячі суміші, які випускають виробники для тих, хто не може годувати грудьми.

Коли почався період прикорму, то цукор теж буде непотрібним компонентом. Будь-які варіанти дитячого харчування володіють необхідними смаковими якостями.

До віку 1 року ніякі додаткові солодощі дитині не потрібні.

Після року можна вводити в раціон корисні ласощі – фрукти, ягоди та страви на їхній основі.

Мед можна давати дітям тільки після 3 років. Також з року можна ввести в раціон пастилу і зефір. Після 3 років – спробувати шоколад. В 4 роки тістечко або торт.

Цукерками найкраще не балувати. Нехай познайомиться з ними після 5 років.

Чим грамотніше батьки спрацюють у виробленні харчових звичок, тим буде краще для самої дитини. Якщо їй захочеться солодкого, то вона не піде за газованою водою, а з’їсть якийсь фрукт.

Надлишок цукру небезпечний тим, що згубно впливає на нервову систему, імунітет і здоров’я в цілому. Також він може призвести до таких серйозних наслідків, як цукровий діабет і ожиріння.

А ось лікар Комаровський цілком спокійно ставиться до солодощів за умови, що у дитини немає карієсу, а рівень фізичних навантажень відповідає віку та споживаним кілокалоріям. Обмежувати варто лише в тому випадку, якщо солодке погіршує апетит та призводить до зайвої ваги. Також він запевняє, що дозволяти дітям їсти солодощі тільки після їжі – ненормально. Адже в такому випадку дитина буде їсти через силу, щоб отримати бажану насолоду.

При цьому не рекомендується давати в їжу солодощі дітям до року, оскільки імунна та травна система малюка ще не налагодили свою роботу. Цукор може викликати бродіння в кишечнику, а звідси виникають проблеми зі стулом та висипання.

Джерело: Наша мама, greenpost.ua.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *