Коли буде нова хвиля пандемії: прогнози фахівців

Коли буде нова хвиля пандемії: прогнози фахівців

Спекотне літо, відпустки і відпочинок – так не хочеться думати про карантин і набридливі протиепідемічні обмеження.  І причиною такого собі розслаблення є також зменшення захворюваності на коронавірус. На Хмільниччині значно менше фіксують захворілих, а в окремі дні хворих і взагалі немає. Однак в Україні офіційно виявили чотири випадки “Дельта” – нового і більш заразного штаму Covid-19, який вже спричинив масові спалахи у Росії, де фіксують рекорди смертності, та у країнах Європи.

  • Немає жодних причин для того, щоб “Дельта” до нас не прийшла. Скоріше за все нова хвиля буде ще до кінця літа. Кількість хворих буде збільшуватись, – робить свій прогноз Ігор Бровченко, доктор математичних наук. 

Основне навантаження на систему охорони здоров’я і високу смертність експерти прогнозують у жовтні-грудні 2021 року.

  • Поки що у нас є час. Липень перебудемо, може ще серпень. Бо ріст не буде відбуватися швидко. На осінь скоріш за все буде карантин. Не плануйте, що ми проскочим. Не проскочим, – прогнозує Павло Ковтонюк, співзасновник Українського центру охорони здоров’я (UHC).

На думку Ігоря Бровченка з НАН, реагувати на нову хвилю треба буде набагато раніше, бо вона буде динамічнішою. Не можна вводити обмеження тоді, коли лікарні заповнені на 60% – інерція буде набагато більшою, каже він.

Небезпека штаму коронавірусу “Дельта” полягає у тому, що він є більш заразним і майже у два рази частіше, ніж інші варіанти Covid-19, призводить до госпіталізацій.

Варіант “Дельта” наразі є у 111 країнах. У ВООЗ очікують, що незабаром він стане домінуючим штамом Covid-19.

В Україні поки що виявили чотири випадки – два у Києві і два на Закарпатті.

  • Скільки у нас насправді цього штаму, 5% чи 50%, ніхто не знає, бо у нас немає масового визначення штамів, – говорить Боровченко.

За прогнозами експерта, найгірший сценарій розвитку ситуації для України – російський.

У РФ третій день поспіль фіксують рекорди смертності від Covid-19. Щодня там виявляють по 25 тисяч хворих. Майже тисяча людей щодоби помирає від Covid-19.

Експерти пояснюють такий стрімкий спалах хвороби у Росії низьким рівнем вакцинації.

Нові спалахи хвороби є і в Європі. До Великої Британії та Португалії додалися Нідерланди, Греція, Бельгія та Франція.

За тиждень у Нідерландах добова кількість випадків захворювання зросла з 1 до 10 тисяч.

У МОЗ прогнозують, що до України штам “Дельта” може прийти зі сходу та з Криму.

  • У Росії велика кількість хворих, тому у нас під загрозою Харківська область, багато людей їздять з Криму до Херсону. Це регіони, які найбільше в зоні ризику, – говорить головний санітарний лікар Ігор Кузін.

Дослідження показують, що лише 30% українців мають антитіла до ковіду. Переважна більшість отримала антитіла шляхом хвороби, а не вакцинації, говорить експерт Федір Лапій. Отже, 70% дорослих людей в Україні ще не зустрічались із ковідом

  • Наше завдання – відтермінувати прихід третьої хвилі і максимально вакцинувати людей з групи ризику, аби вони менше постраждали. Перед “Дельтою”, як і перед іншими штамами ковіду, найбільш вразливими будуть люди старшого віку з супутніми хворобами, які не вакцинувалися, – каже пан Лапій.

Він закликає українців робити щеплення. А хто вже почав, обов’язково має його закінчити.

  • Від “Дельти” захищає саме дві дози вакцини, навіть для тих, хто перехворів, друга доза є безпечною і є необхідною. Зважаючи на дані, які ми маємо щодо “Дельти”, працюють саме дві дози, – наголошує експерт.

За нинішніх темпів, вакцини в країні вистачить ще на 1 місяць.

Водночас лікарі закликають людей не боятися, а готуватися до нової хвилі. Наприклад, знайти свого сімейного лікаря, до якого можна звернутися за потреби. А також – якомога більше дотримуватися протиепідемічних заходів.

За матеріалами bbc.com

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *