Кого сьогодні слід вітати з іменинами

Кого сьогодні слід вітати з іменинами

Не всі замислюються про те, що те, як нас назвали при народженні, впливає на наш характер, а, можливо, навіть на долю. Кожне ім’я має своє значення, і про це не можна забувати.

Сьогодні, 10 квітня, з Днем ангела можна вітати  Василя, Івана, Іларіона, Іллю, Миколу, Саву, Степана і Яна.

Василь

Ім’я Василь прийшло до нас з Давньої Греції, де раніше існувало ім’я Басілейос, пізніше перейшло у форму Василіос. У нинішньому варіанті воно з’явилося в період перських воєн. Згідно з цією версією, ім’я Василь означає “царствений” або “ЦАР”.

В нумерології імені Василь відповідає число 4. «Четвірки» найчастіше дуже мрійливі, вони ніби трохи відсторонені від світу, але це робить їх ще більш привабливими в очах протилежної статі. Люди з цим числом дуже емоційні і чутливі, вони прагнуть дізнатися якомога більше про світ, який їх оточує. Вони чудові співрозмовники, вміють підтримати розмову на різні теми, мають свою точку зору з будь-якого питання. “Четвірки” є надзвичайно цільними особистостями, так як знаходяться в гармонії зі своїм внутрішнім світом.

Маленький Вася росте надзвичайно спокійним і врівноваженим. Він ніколи не пустує, не хуліганить разом з іншими. Він любить проводити час на самоті, йому подобаються спокійні розваги, наприклад, читання книг або настільні ігри.

Найчастіше цей малюк страждає від самотності, так як у нього катастрофічно мало друзів. Він рідко знаходить собі однодумця, який був би таким же врівноваженим і тихим. Вася насилу сходиться з новими людьми, хоча завжди залишається милим і доброзичливим. Він досить розумна і допитлива дитина.

Він любить проводити час з рідними, саме їм він може довіряти. Батьки душі не чують в цій дитині, адже він ніколи їх не ослухається, завжди ввічливий і слухняний. Водночас з віком характер Васі невблаганно змінюється, що може вже не так радувати маму з татом.

Дорослий Василь є дуже приємною у спілкуванні людиною. Він з легкістю знаходить з усіма спільну мову, намагається зберігати доброзичливість навіть по відношенню до тих, хто йому не подобається. Він не терпить в людях грубості, дратівливості, безпричинного гніву, хоча бувають періоди, коли цей чоловік і сам стає таким. Він завжди готовий допомогти близьким, ніколи не кине в біді, причому робить це безкорисливо і не чекає того ж у відповідь. Василь не любить виділятися з натовпу, проте він має лідерські задатки і можливість стати головним в будь-якій компанії.

Вася ще з дитинства володіє талантом до малювання, і якщо він збереже його і буде розвивати, то може стати непоганим художником у дорослому віці. Крім того, цей чоловік, як і раніше любить спорт. Ця людина може добре проявити себе в будь-якій сфері, але найкраще йому підходять точні і технічні науки, сфера продажів. Він досить винахідливий, тому може спробувати себе на терені інженера, конструктора, вченого.

Побудувати бізнес Василю буде нелегко. Він боїться ризикувати, занадто обачний.

Василь відчуває себе досить впевнено у відносинах з протилежною статтю, завжди володіє ситуацією при спілкуванні з жінками. Духовна складова відносин для нього куди важливіше фізичного потягу.  У сім’ї цього чоловіка найчастіше панує світ і взаєморозуміння. Він вибирає собі в дружини спокійну і порядну жінку, дуже дорожить цим шлюбом. Він здатний миритися з дрібними недоліками своєї другої половинки і не схильний до тиранії: всі питання в цій сім’ї вирішуються шляхом переговорів і обговорень. Василь буде надійною опорою для своєї обраниці, він дуже любить дітей і ніколи не несе в будинок свої особисті проблеми, вважаючи за краще вирішувати їх самостійно.

Іван

Існує кілька теорій про появу імені Іван в українській мові. Згідно з однією з них, це ім’я утворилося від біблійного Йоан. Крім того, в давнину абсолютно всіх слов’ян називали ванами (від імені їх прабатька Вана). Саме від такого найменування, на думку деяких дослідників, і сталося ім’я Іван. А ось в давньоєврейській мові є ім’я Йоханан, яке перекладається як “милість Божа” або “Божий дар”. Воно також могло бути попередником українського імені Іван.

Маленький Іван обдарований такими якостями, як активність і оптимізм. Ця дитина завжди в русі, рідко сумує, любить грати і веселитися. Крім того, малюк має відмінну уяву, його фантазія не знає кордонів, хоча іноді він просто не може придумати, куди її направити. Вже в дитинстві проявляється подвійність характеру Івана. Іноді створюється враження, ніби в тілі хлопчика живуть дві різні людини. Він то веселитися і грає з іншими дітьми, то задумливо сидить на самоті.

Подорослішавши, Іван стає сильною і вольовою особистістю, яка не підкоряється нікому і ніколи. Він вважає за краще діяти, а не думати, рішення приймає швидко і під впливом настрою, він непостійний і довіряти йому складно, що сильно заважає цій людині в повсякденних питаннях. Всі навколишні відчувають силу і енергію, що виходить від цього чоловіка, тому вважають за краще триматися ближче до нього. Деякі заздрять його силі духу і незалежності, інші ж потай зневажають через самозакоханість і зверхність.

Івану буде важко на будь-якій роботі, тому що він не здатний чітко виконувати поставлені завдання. Він необов’язковий, не визнає владу начальства, може перечити або навіть грубити керівнику. Не можна виділити певну професію, в якій Іван буде найкраще проявляти себе, так як він не має схильності до будь-якої сфери. Наполеглива робота над собою допоможе йому добитися успіху майже скрізь, але в якості старту своєї кар’єри.

Шлюб для Івана є серйозним кроком, і заради сім’ї він готовий на все. Прекрасний господар, допомагає дружині в побутових справах і любить своїми руками створювати затишок. Своїх дітей чоловік просто обожнює, а в разі проблем у відносинах до останнього намагається вирішити їх мирно, без розлучення.

Іларіон

Це ім’я з грецької означає – веселий.

Іларіон – справжній оптиміст і дуже життєрадісна людина. Він завжди прагне виправдати надану йому довіру незалежно від того, чи є він керівником або підлеглим. У Іларіона є свої критерії успішності. У суспільстві іноді він може триматися відсторонено і дипломатично, через що декому може прийти в голову думка про лицемірство Іларіона, але це не так.

Він – інтроверт і прагне зануритися у свій внутрішній світ. У цьому і полягає головна суперечність натури Іларіона: з одного боку він – природжений лідер, з іншого – тихий чоловік, який любить самотність.

З дитинства Ларик романтичний і задумливий. Завдяки підвищеній інтуїції він може вгадувати настрій близьких, надовго запам’ятовує сни. Дорослий Іларіон – добрий одухотворений чоловік. Він дуже схожий на матір зовні і здатністю приймати все близько до серця.

Іларіон скромний, спокійний, не любить поспішати, зазвичай занурений у власний внутрішній світ і відсторонений від навколишнього життя.

У конфлікті завжди звинувачує себе і знаходить виправдання кривднику. Йому не вистачає здорової агресивності, напору, що додало б його чудовим душевним якостям велику твердість і захищеність. Його творчі здібності, багата уява і швидкий розум проявляються в якій-небудь гуманітарній науці або мистецтві. Іноді стає священиком.

Ще найчастіше Іларіона цікавлять спеціальності лікаря, педагога, художника, інженера, програміста, письменника. Тут важливо, щоб Іларіон зміг перемогти свою боязкість і сором’язливість, оскільки ці якості можуть перешкодити його кар’єрному зростанню. Взагалі ж, Іларіону потрібно вибирати роботу, яка була б пов’язана з комунікаціями, але припускала наявність особистого простору. Керівні посади йому також під силу.

До жінок Іларіон відноситься особливо уважно, по-лицарськи. У шлюб Іларіон вступає досить пізно. Зате проявляє себе як турботливий батько і зразковий сім’янин.  Незалежно від того, чим вирішить займатися Іларіон, він залишиться високо духовною людиною, і ця якість буде переноситись на все, що він робить. До речі, Іларіон часто що-небудь колекціонує.

Ілля

Ім’я Ілля прийшло до нас з давньоєврейської мови. Воно утворилося від ізраїльського імені Еліяху, яке має значення «віруючий», «бог мій» або «сила Божа». Також вважається, що це ім’я — руська інтерпретації біблійного імені Ілля, яке носив один з пророків Старого Завіту. За цією версією ім’я отримує значення «фортеця Господа».

Ілля — великий власник і егоїст, він ніколи не поступиться своїм навіть близькій людині, але постарається зробити так, щоб всі оточуючі були щасливі. Крім того, хлопець наділений честолюбством і цілеспрямованістю. Своїх бажань він досягне за всяку ціну – буде не спати ночами, влаштується на додаткову роботу, займеться самоосвітою. Цей чоловік цінує сімейний зв’язок зі своїми близькими відчуває себе єдиним цілим. Ілля наділений чудовою пам’яттю, але образи, отримані від оточуючих, забуває швидко. Він обов’язковий, що дуже цінується будь-яким начальником і робить хлопця незамінним працівником. Будь-яка складна ситуація під силу цьому юнакові, він завжди з легкістю знайде правильне рішення.

Не позбавлений Ілля і негативних моментів в характері. Сюди можна віднести запальний і лютий характер. Чоловік дуже емоційний, йому складно стриматися в критичних ситуаціях. Ще одним негативним моментом в особистості Іллі є його зневажливе ставлення до людей, які в житті досягли меншого, ніж він сам. Але навіть з такими особистостями він готовий контактувати, якщо це принесе йому особисту вигоду.

Ілля з раннього дитинства відчуває себе господарем життя. У нього є почуття власної гідності, він стає лідером в компанії однолітків, бере на себе роль тамади в іграх і розвагах. Якщо хтось із хлопців намагається опиратися такій поведінці хлопчика, то він ображається і відмовляється взагалі що-небудь робити. Це дуже раціональна і активна дитина. Він не схильний до мрійливості, миттєво приймає рішення, ніколи не шкодує про зроблене.

Батькам складно організувати сина, змусити його виконати завдання або прохання. Зате хлопчик часто добровільно допомагає мамі і татові по дому. З навчанням у Іллі проблем немає: він намагається добре вчитися, щоб і тут бути краще інших.

Молодий чоловік любить працювати по господарству, пропадати у власній майстерні, конструюючи цікаві предмети інтер’єру, виїжджати на полювання і риболовлю. Але і ці хобі не можуть надовго затягнути Іллю, адже звик до активності і рухливості. Цьому чоловікові до душі публічні виступи, він є істинним майстром слова і блискучим оратором.

Іллі дуже важливо вибрати правильну професію. Він може довго змінювати сфери діяльності, поки не визначиться з тим, що йому підходить. Чоловік цілеспрямований, ніколи не кидає розпочаті завдання на півдорозі, намагається завжди успішно закінчити справу. Всі ці якості зроблять з хлопця успішного професійного спортсмена. Володіючи творчими талантами, молода людина побудує видатну кар’єру художника, музиканти або актора. А вміле володіння словом дозволяє спробувати щастя в політиці.

Іллі під силу дослідна, викладацька чи наукова діяльність, легко хлопець впорається і з роботою лікаря, слідчого, юриста або аналітика. Але ці професії не розкриють повністю амбіції юнака і не дозволять заробити бажану кількість грошей, тому йому варто придивитися до кар’єри військового. Тут його неординарна і цілеспрямована натура проявиться сповна. Завдяки завзятості Ілля зможе організувати прибутковий бізнес. Але не варто займатися цим поодинці, тут хлопцеві потрібен відданий партнер.

Ілля має влюбливу вдачу. Хлопець ретельно вибирає об’єкт зітхання, боїться вплутатися у відносини з грубою дамою, яка спробує придушити його особистість. Крім того, він намагається уникати авторитарних, зарозумілих і запальних жінок. Цей чоловік шукає чарівну добру, але горду і незалежну партнерку, яка зможе витримати пристрасну, напористу, іноді гнівливу натуру Іллі.

Чоловік ретельно підбирає собі дружину, намагається добре пізнати її. Перш ніж одружитися, хлопець довгий час зустрічається з обраницею. Йому важливо, щоб жінка була привабливою зовні і доброю вдачею. В шлюбі Ілля відповідає за матеріальний достаток, а його дружина повинна підтримувати сімейне вогнище, стежити за господарством і виховувати дітей. Крім того, чоловік схильний допомагати коханій в побуті. Хлопець не любить конфліктувати і сваритися, будь-яке нерозуміння намагається вирішити мирним шляхом. Ілля любить своїх дітей, але також здатний щиро полюбити і нерідних.

Микола

В імені Микола давньогрецьке походження. Воно складається з двох слів – «ніка» («перемога») і «лаос» («люди», «народ»). В перекладі ім’я означає «переможець народів».

Позитивні риси характеру Миколи: працьовитість, оптимізм, енергійність, кмітливість.

Негативні якості: настирливість, норовливість, невміння тримати свої емоції під контролем.

Коля – це дуже активна і непосидюча дитина, яка любить грати в рухливі ігри.

Коленька – тямущий і різнобічно розвинений хлопчина, йому подобається перебувати в центрі загальної уваги. Щоб у черговий раз довести свою винахідливість і підтримати авторитет у однокласників, він готовий ризикувати і порушувати дисципліну. Через егоїзм, впертість і норовливість маленький володар цього імені важко піддається вихованню.

Микола знає, чого хоче від життя, і вперто йде до своєї мети. Цей чоловік вимогливий до себе і оточуючих. Він може бути скромним і делікатним, вміло приховує свої справжні почуття. Більшу частину часу приділяє роботі і розвитку бізнесу, на особисте життя часу у нього практично не залишається.

Для Миколи важливе плідне дозвілля. Він любить подорожувати, виїжджати з друзями на природу і влаштовувати пікніки. При цьому такий чоловік цінує комфорт в будь-якій ситуації. Любить влаштовувати вечірки і організовувати все так, щоб свято вийшло незабутнім.

Микола-вольовий і цілеспрямований чоловік, здатний досягти успіху на будь-якому терені. Володар цього імені багато працює, але його навряд чи можна назвати трудоголіком. Він не стане приділяти роботі більше покладеного часу, тому що у вільний час воліє займатися особистими справами. Якщо обрана професія припала до душі Колі і приносить йому гідний заробіток, він буде розвиватися в цій сфері, набиратися досвіду, удосконалюватися і досягати нових цілей. Такий чоловік може стати успішним бізнесменом.

Володар цього імені приймає рішення створити сім’ю в досить ранньому віці, вважаючи, що шлюб допоможе йому стати самостійнішими і доросліше. Але це зовсім не так. Одружений Микола ніяк не може попрощатися зі звичками холостяцького життя. Він як і раніше розважається з друзями замість того, щоб проводити час в колі сім’ї. Якщо у дружини вистачить терпіння прощати все своєму чоловікові, такий шлюбний союз може тривати довго.

Коля — турботливий, люблячий чоловік і батько. Він прекрасно ладнає з дітьми, гідно забезпечує сім’ю. Але у нього є і особисті захоплення, які допомагають чоловікові відпочити і розслабитися.

Сава

  • За однією з версій, ім’я арамейської походження, в перекладі – «мудрець, старець».
  • За другою, це похідне від слова «саббатіос», що в перекладі означає «субота».
  • Третій варіант – єврейського походження, а перекладається воно в цьому випадку як «стрілець».

З дитинства Сава – натура цілісна і правильна, йому чужі обман, істерики і ненависть. Він ніколи не пройде повз чийогось горя. Він уважний і чуйний, прагне допомогти всім навколо.

Дорослішаючи, Сава, швидше, вважатиме за краще суспільство книг, до яких він прив’язується з дитинства, ніж велику галасливу компанію. Можна сказати, цей хлопець твердо знає, навіщо треба вчитися. Мабуть, він один з тих людей, хто отримує вищу освіту усвідомлено.

Дорослий чоловік, який називався іменем Сава, врівноважений, впевнений в своїх силах і знаннях. Найчастіше Сава – лідер, він може стати біля керма свого бізнесу або стати директором великого підприємства. Феноменальне чуття, підкріплене чималим багажем знань, завжди підкаже йому, чи варто затівати масштабний проект або настав час трохи перечекати, не робити великих вкладень і накопичити сили.

Добрими професіями для Сави будуть інженерні спеціальності, промисловість і виробництво. Якщо душа цієї людини має велику схильність до творчості, тоді, можливо, Сава стане журналістом, письменником чи режисером.

Власник цього імені закохується один раз і на все життя. Любить пристрасно, віддається цьому прекрасному почуттю всією душею.

Одружується Сава найчастіше один раз – на тій, що підкорила його серце.  Про свою сім’ю  Сава дбайливо і ніжно піклується, у всіх сенсах забезпечуючи дружині і дітям гідне і комфортне життя.

Сава з тих чоловіків, що готові побудувати будинок, посадити дерево і виростити сина. Він зробить все, що потрібно, для створення навколо себе гармонійного простору любові і простих сімейних цінностей. Часто намагається вкласти в характер дітей якісь свої якості – любов до читання, наприклад. Однак знає, що бажання дітей теж повинні бути почуті і зрозумілі, ніколи не шкодує для них часу і сил.

Степан

Вчені походження імені пов’язують з давньогрецьким ім’ям Стефанос, що в перекладі означає «корона», «діадема», «вінок».

У дитинстві Стьопочка — справжній непосида, який не дає ні хвилини спокою своїм батькам. Він товариський, неконфліктний, в будь-якій ситуації з хлопчиком можна домовитися. Багато в подальшій долі Степана залежить від виховання, тому основне завдання батьків — прищепити хлопчикові посидючість і працьовитість, оскільки від природи він дещо ледачий. Дуже важливо привчити Степу до режиму, що в майбутньому сприятиме досягненню ним поставлених цілей.

З раннього дитинства хлопчик прямолінійний і щирий. Він ніколи не буде брехати, вивертатися і приховувати від батьків правду.

Дорослий Степан — чоловік з великої літери. У нього відмінний характер, він завжди знаходиться в доброму настрої, знаходячи для кожного приємні слова. Більш того, Стьопа ніколи і нікого не образить, адже сам чоловік дуже вразливий. Працьовитість, порядність, життєрадісність — ось ті якості, якими можна охарактеризувати натуру молодої людини. Але є у нього і свої недоліки, серед яких надмірна самовпевненість і марнославство.

Серед Степанів часто зустрічаються творчо обдаровані люди. З дитинства він непогано володіє акторською майстерністю. Серед володарів цього імені багато акторів, модельєрів, журналістів. Однак хлопець не буде сумувати, якщо не знайде себе в богемній професії, адже він майстер на всі руки. Стьопа може стати відмінним слюсарем, столяром, бульдозеристом. Хлопець може стати: діловодом, персональним асистентом, керівником відділу. У бізнесі чоловік також може домогтися великих успіхів.

Степан непоганий сім’янин. Він буде добре забезпечувати дружину і дітей, дарувати їм багато уваги. Стьопа може допомогти дружині по господарству і провести час з дітьми. Однак буде це робити лише коли сам цього захоче, повністю перекласти на нього обов’язки не вийде.

Ян

Ім’я Ян вважається похідною від іншого чоловічого імені — Іван. Однак воно вже давно вживається як самостійна іменоформа. У перекладі з давньоєврейської означає «Бог милостивий». Існує також версія, що ім’я утворено від імені бога світла і сонця, шанованого в Стародавньому Римі-Януса.

У різних народів ім’я Ян перекладається по-різному:

  • у Данії та Шотландії — «захисник»;
  • у тюрків — «покровитель»;
  • східні народи — «життя».

Ян дуже цілеспрямований, головне, вибрати мету, яка йому дійсно цікава. Тоді молода людина зможе подолати всі перепони на своєму шляху. Чоловік доброзичливий, але намагається ні від кого не залежати. Він володіє завидним умінням переконувати людей в чому-небудь. Це йому допомагає як в роботі, так і в стосунках з оточуючими. Хлопця складно вивести на емоції, так як він дуже спокійний і врівноважений. Однак якщо це трапляється, то на провокатора обрушується буря обурень. Чоловік має «золоті руки», він легко може полагодити будь-який механізм, розбирається в автомобілях, йому подобається виготовляти щось самостійно.

У маленького Яна слухняний, м’який і поступливий характер. Хлопчик дуже прив’язаний до батьків, дорослі люди завжди є для нього авторитетами. Ян рано починає розмовляти, швидко вчиться складати слова в логічні речення. Хлопчик вміє красиво говорити, володіє ораторським мистецтвом, легко переконує у своїй правоті. Цими талантами його нагородила природа. Дитина бажає бачити, що його люблять і цінують, він дуже залежний від ласки і ніжності з боку батьків.

Ян — трудоголік, кар’єрист і перфекціоніст. Він намагається виконувати все на найвищому рівні, вимагає аналогічного підходу до роботи і від своїх колег чи підлеглих. Цей чоловік часто займає посаду керівника, проявляє себе як владний, справедливий і відповідальний начальник. Він не терпить панібратства з працівниками, але завжди захищає їх інтереси і несе відповідальність.

У Яна є схильність до науково-дослідної роботи, він стане гарним аналітиком, легко впорається з будь-якими розрахунками. Також вдалими сферами є: енергетика, медицина, геологія, археологія, машинобудування, дипломатія, політика. Власний бізнес, пов’язаний з інвестиціями або торгівлею, принесе Яну великий успіх.

Ян знаходиться у вічному пошуку нових відчуттів, тому й з дівчатами сталості не спостерігається, він часто змінює подруг, шукаючи свіжих емоцій. Закохавшись, чоловік довго не може відкритися своїй обраниці, любить тихо, очима і серцем, чекає, що дівчина сама виявить якісь емоції.

Ян вибирає собі в подружжя непередбачувану і екстравагантну жінку. Часто перший шлюб закінчується розлученням, так як чоловік знаходиться у вічному пошуку кращого.

Друге одруження стане вдалим, якщо хлопець зупинить свій вибір на м’якій, поступливій, розумній, моральній і терплячій жінці. Тільки така зможе змиритися з прагненням свого чоловіка до беззастережного лідерства в сім’ї. Жінка повинна бути гарною господинею і турботливою дружиною, зуміти дати своєму обранцеві реалізувати амбіції, а самій залишатися в його тіні.

Ян не виявляє особливої ніжності по відношенню до дружини, але він прагне забезпечити сім’ю всім необхідним, не доводити сварки і конфлікти до критичної позначки, вирішувати всі серйозні питання самостійно. З ним жінка буде відчувати себе захищеною.

У сім’ї Яна пізно з’являються спадкоємці, він не любить займатися зі своїм дітьми. Лише в старості чоловік розуміє цінність сім’ї, прагне проводити більше часу з близькими, грає і спілкується зі своїми онуками, розповідаючи їм історії з свого бурхливого й насиченого життя.

Характеристика імені відповідно до пори року, в яку народжена людина

Зима наділяє Яна дружелюбністю, вразливістю, волелюбністю, самолюбством, ненавистю до обману і лестощів. Чоловік володіє м’яким характером, не любить, коли ним намагаються керувати, але сам із задоволенням керує людьми. З ним складно ужитися, так як його настрій дуже мінливий.

Весняний Ян має амбітний, працьовитий, владний, врівноважений характер. Він може проявляти завидний спокій в стресових ситуаціях, намагається стати лідером в будь-якому колективі. Мінусом цієї людини можна вважати його довірливість, такого дуже легко обдурити.

У літні місяці народжується талановитий, ерудований, цілеспрямований, наполегливий, напористий Ян. У нього нестандартний склад розуму, хлопець прагне до постійного розвитку, не любить програвати, прагне всім нав’язати свою думку. Через складний характер у літнього Яна бувають проблеми в спілкуванні оточуючими людьми.

Ян, що з’явився на світ восени, володіє емоційністю, сентиментальністю, ранимістю, мрійливістю, романтичністю і важким характером. Чоловіка можна назвати лукавим: спочатку він проявляє себе, як міцна і жорстка людина, але пізніше стає зрозуміло, що всередині прихована досить чутлива натура. Він вміє знаходити підхід до жінок.

 

 

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *