Кого сьогодні слід вітати з іменинами

Кого сьогодні слід вітати з іменинами

Кожен день згідно з церковним календарем вшановується пам’ять того чи іншого християнського святого або мученика. Наші предки саме по них орієнтувалися, яке ім’я дати дитині. Однак і кожне ім’я має вплив на долю та характер його носія.

14 квітня іменини святкують Юхим, Ібрагім, Іван, Макар, Сергій, Ян, Марія.

Юхим

Походить від давньогрецького “еуфемос”: благочестивий, добросердий.

Юхим від природи артистичний, добре відчуває психологічний стан інших, що дозволяє йому легко пристосовуватися до людей і розташовувати їх до себе. Нерідко це творча особистість.

На роботі начальник завжди благодушно налаштований до Юхима, співробітники ніколи не чекають від нього підступу.

Домагається всього в житті тільки власною працею. У нього великий запас життєвих сил і незвичайна працьовитість. Знаходить собі застосування в різних видах діяльності: від лікаря до адміністратора. Буває непоганим шахістом. Не любить далеких відряджень. Прив’язаний до будинку, трохи консервативний у кулінарних прихильностях. Перш ніж одружитися, Юхим неодмінно постарається перевірити, чи здатна майбутня дружина зберігати йому вірність і наскільки добре вона готує. Він гурман, і із цим доведеться миритися тій, котра зважиться на шлюб з Юхимом.

Втім, у цьому є свої достоїнства: на продукти Юхим грошей не жалкує й все купує сам. Він досить егоїстичний, але разом з тим і розумний настільки, щоб у деяких ситуаціях придушити свій егоїзм. У міру ревнивий. Рідко зловживає алкоголем, багато Єфимів взагалі не п’ють.

Невпевнений у собі, своїх здатностях і своїй мужності.  Різними способами буде доводити свої таланти й можливості. Веселун і витівник, душа будь-якої компанії.

Ібрагім

Існує кілька версій походження імені Ібрагім. За однією з них, ім’я має арабське коріння, користується великою популярністю серед народів, що сповідують іслам. За іншою версією, ім’я Ібрагім походить від єврейського імені Авраам, яке носив родоначальник єврейського народу. Незважаючи на різні версії походження, значення імен Ібрагім і Авраам одне – «батько народів».

У школі маленький Ібрагім відрізняється старанністю у навчанні, намагається накопичити більше знань, розуміючи, наскільки вони будуть потрібні йому в подальшому. Хлопчик упевнений в собі, володіє великим почуттям власної гідності. Незважаючи на палкий темперамент, Ібрагім з раннього дитинства вміє стримувати себе, зовні він спокійний, створює враження урівноваженої людини. Він вміє розбиратися в людях, швидко, безпомилково здатний оцінити будь-яку ситуацію. Носій цього імені має безцінний дар – чути свого співрозмовника, до нього нерідко звертаються за порадами. Ібрагім володіє розвиненим почуттям гумору, це допомагає йому майже безболісно переживати кризові моменти.

Носії цього імені нерідко бувають занадто самовпевненими, відрізняються холодною ощадливістю. Вони користуються повагою оточуючих, але їх рідко люблять. У Ібрагіма багато знайомих, але мало справжніх друзів, однак від цього він анітрохи не страждає. Ця людина не прагне вступати в конфлікти з суспільством, він ввічливий з оточуючими. Але сімейне життя з Ібрагімом не можна назвати легким і безхмарним.

При цьому Ібрагім зробить все можливе, щоб його сім’я стала заможною. Часто носії такого імені вибирають професії, що дозволяють організувати свою справу в сфері обслуговування. Право, медицина, новітні комп’ютерні технології, література, мистецтво, історія – в усіх цих сферах Ібрагім може зробити хорошу кар’єру. У дружини він намагається вибрати розумну, спокійну жінку, не схильну до зрад.

Іван

Існує кілька теорій про появу імені Іван в українській мові. Згідно з однією з них, це ім’я утворилося від біблійного Йоан. Крім того, в давнину абсолютно всіх слов’ян називали ванами (від імені їх прабатька Вана). Саме від такого найменування, на думку деяких дослідників, і сталося ім’я Іван. А ось в давньоєврейській мові є ім’я Йоханан, яке перекладається як “милість Божа” або “Божий дар”. Воно також могло бути попередником українського імені Іван.

Маленький Іван обдарований такими якостями, як активність і оптимізм. Ця дитина завжди в русі, рідко сумує, любить грати і веселитися. Крім того, малюк має відмінну уяву, його фантазія не знає кордонів, хоча іноді він просто не може придумати, куди її направити. Вже в дитинстві проявляється подвійність характеру Івана. Іноді створюється враження, ніби в тілі хлопчика живуть дві різні людини. Він то веселитися і грає з іншими дітьми, то задумливо сидить на самоті.

Подорослішавши, Іван стає сильною і вольовою особистістю, яка не підкоряється нікому і ніколи. Він вважає за краще діяти, а не думати, рішення приймає швидко і під впливом настрою, він непостійний і довіряти йому складно, що сильно заважає цій людині в повсякденних питаннях. Всі навколишні відчувають силу і енергію, що виходить від цього чоловіка, тому вважають за краще триматися ближче до нього. Деякі заздрять його силі духу і незалежності, інші ж потай зневажають через самозакоханість і зверхність.

Івану буде важко на будь-якій роботі, тому що він не здатний чітко виконувати поставлені завдання. Він необов’язковий, не визнає владу начальства, може перечити або навіть грубити керівнику. Не можна виділити певну професію, в якій Іван буде найкраще проявляти себе, так як він не має схильності до будь-якої сфери. Наполеглива робота над собою допоможе йому добитися успіху майже скрізь, але в якості старту своєї кар’єри.

Шлюб для Івана є серйозним кроком, і заради сім’ї він готовий на все. Прекрасний господар, допомагає дружині в побутових справах і любить своїми руками створювати затишок. Своїх дітей чоловік просто обожнює, а в разі проблем у відносинах до останнього намагається вирішити їх мирно, без розлучення.

Макар

Значення імені Макар – щасливий. Ім’я має давні грецькі корені. Воно використовувалося в багатьох стародавніх державах і користувалося популярністю. Макар завжди усміхнений і привітний. Цьому сприяє його народження під заступництвом Сонця. Він сповнений сил і енергії. Завжди прагне бути в центрі уваги.

Варто відзначити позитивні риси характеру чоловіка: спокій, витримка,  солідарність, надійність, щирість, сила. Він може завжди постояти не тільки за себе, але і за близьких собі людей. Він прагне до справедливого вирішення всіх питань і проблем. Макар відхідливий, дуже швидко забуває погане, намагається не повертатися більше до теми конфлікту.

Також у Макара є й негативні риси характеру: вразливість, сентиментальність, замкнутість, самолюбство, марнославство.

Макар постійно буде ставити інтереси оточуючих вище своїх. Він з дитинства уважний до проблем і переживань оточуючих. Намагається догодити, навіть вгадати бажання. Але в роботі він дуже прагматичний. Вміє контролювати емоції і контролювати підлеглих.

Макар не схильний витати в хмарах, він чітко розуміє, що хотів би отримати від роботи. Ніколи не дозволяє собі пропустити навчання, намагається навіть знати все більше і більше. Навіть у юному віці Макар дуже сильно залежати від думки свого оточення. Він намагається знайти міцну дружбу. Для цього хоче стати для всіх оточуючих потрібним і корисним.

Макар любить гроші, любить фінансову незалежність. Тому намагається всім своїм виглядом показати, як він може самостійно побудувати особистий бізнес. Макар дійсно дуже легко досягає багато в бізнесі.

Ще з раннього дитинства Макара цікавить творчість, саморозвиток. Він намагається реалізувати себе у багатьох творчих починаннях. Макар намагається відкрити в собі талант музиканта, письменника. Але найчастіше, це всього лише захоплення, які не дають потрібних результатів.

У старшому віці Макар може вибрати творчу професію, але все ж вибере для себе роботу іншого профілю. Це буде щось пов’язане з фінансами, можливістю добре заробляти. Він звикає жити тільки для себе і в той же час сильно засмучується, якщо його спіткають невдачі в особистому житті.

Макар не відрізняється скупістю і жадібністю, але він звик планувати витрати, ніж може засмутити супутницю життя, яка схильна до марнотратства.

Макар схильний до рівноправ’я  у відносинах і шлюбі. Він любить дітей, тому своїх чекає з нетерпінням. Макар завжди підтримує теплі стосунки з батьками. Йому хочеться, щоб у всіх близьких людей все складалося чудово. І він намагається їм у цьому допомогти. За що його і цінують оточуючі. Він може дуже тонко вловити настрій і емоційний стан будь-якої людини.

Сергій

Існують дві теорії Походження імені Сергій. Згідно з однією з них, це ім’я має давньоримські корені. У цій державі існувало ім’я Сергіус, яке перекладається як «високий», «знатний» або ж «яскравий». Примітно те, що в Стародавньому Римі ім’я Сергіус могли дати лише дитині з дуже впливової і багатої сім’ї.

За іншою версією ім’я Сергій – це сучасний варіант церковного Сергій, що позначає “слуга Бога”.

Маленький Сергій – дуже слабохарактерний хлопчик, невпевнений в собі, плаксивий. Він надто вразливий, його легко засмутити або вивести з себе. Ця дитина приймає все близько до серця, тому батькам слід бути дуже уважними: будь-яке зауваження може бути причиною довгої депресії малюка.

Дорослий Сергій володіє аналітичним складом розуму. Він наділений здатністю фільтрувати інформацію, що надходить йому, правильно розподіляти її, тому він не концентрується на дрібницях, але пам’ятає все найважливіше. У його житті немає безладу, так як він вміє грамотно планувати свої справи, щоб все встигнути і не перепрацьовувати.

Цей чоловік чітко знає, що для нього важливо, а що ні. Він серйозний, відповідальний, рішучий у вчинках, коли це необхідно. З одного боку, він володіє необхідними навичками спілкування, завжди може домовитися, виступає чудовим дипломатом. Але з іншого — не підтримує ні з ким близького спілкування, приховує свої справжні думки і почуття, довіряючи лише собі, хоча у нього є друзі, з якими він не проти час від часу відпочити.

Сергій, як в більш юному віці, схильний до чужого впливу, але тепер це проявляється в меншій мірі. Він стає незалежним, здатний сам приймати важливі рішення, але все одно боїться осуду оточуючих.

Сергій — цінний співробітник для будь-якого роботодавця. Він відповідальний, виконавчий, такому можна довірити будь-яке завдання і бути впевненим, що воно буде виконано на всі сто відсотків. У роботі цей чоловік дуже акуратний, делікатний, допитливий, ніколи не кидає справу на півдорозі. Він досить швидко досягає керівних посад, та й взагалі, його робочим успіхам можна позаздрити.

Сергій може непогано проявити себе в різних сферах. Схильність до гуманітарних наук може привести його до професії журналіста, актора, режисера, композитора, письменника. У нього завжди багато ідей, тому він непогано проявить себе на посадах дизайнера або креативного директора. Крім цього, цього чоловіка цілком може зацікавити і військова кар’єра.

Сергій володіє всіма необхідними якостями для відкриття власної справи, але йому не вистачає впевненості в своїх силах. Він не стане зайвий раз ризикувати, тому, швидше за все, його бізнес завжди залишиться невеликим.

Сергій користується популярністю у протилежної статі завдяки своїй галантності, вмінню подати себе.  Сім’ю Сергій створює в досить зрілому віці, коли стає абсолютно впевнений в тому, що жінка йому підходить. Він не претендує на верховенство в сім’ї, вважаючи за краще бути в ролі радника, чия думка враховується, але не є вирішальним. Крім того, він ділить всі обов’язки з дружиною, стежить, щоб вона не перенавантажувалась У його родині найчастіше панує мир і гармонія, цей чоловік навряд чи піде на розлучення, але ось зрадити може, якщо не буде отримувати від дружини досить любові і уваги.

Ян

Ім’я Ян вважається похідною від іншого чоловічого імені — Іван. Однак воно вже давно вживається як самостійна іменоформа. У перекладі з давньоєврейської означає «Бог милостивий». Існує також версія, що ім’я утворено від імені бога світла і сонця, шанованого в Стародавньому Римі-Януса.

У різних народів ім’я Ян перекладається по-різному:

у Данії та Шотландії — «захисник»;

у тюрків — «покровитель»;

східні народи — «життя».

Ян дуже цілеспрямований, головне, вибрати мету, яка йому дійсно цікава. Тоді молода людина зможе подолати всі перепони на своєму шляху. Чоловік доброзичливий, але намагається ні від кого не залежати. Він володіє завидним умінням переконувати людей в чому-небудь. Це йому допомагає як в роботі, так і в стосунках з оточуючими. Хлопця складно вивести на емоції, так як він дуже спокійний і врівноважений. Однак якщо це трапляється, то на провокатора обрушується буря обурень. Чоловік має «золоті руки», він легко може полагодити будь-який механізм, розбирається в автомобілях, йому подобається виготовляти щось самостійно.

У маленького Яна слухняний, м’який і поступливий характер. Хлопчик дуже прив’язаний до батьків, дорослі люди завжди є для нього авторитетами. Ян рано починає розмовляти, швидко вчиться складати слова в логічні речення. Хлопчик вміє красиво говорити, володіє ораторським мистецтвом, легко переконує у своїй правоті. Цими талантами його нагородила природа. Дитина бажає бачити, що його люблять і цінують, він дуже залежний від ласки і ніжності з боку батьків.

Ян — трудоголік, кар’єрист і перфекціоніст. Він намагається виконувати все на найвищому рівні, вимагає аналогічного підходу до роботи і від своїх колег чи підлеглих. Цей чоловік часто займає посаду керівника, проявляє себе як владний, справедливий і відповідальний начальник. Він не терпить панібратства з працівниками, але завжди захищає їх інтереси і несе відповідальність.

У Яна є схильність до науково-дослідної роботи, він стане гарним аналітиком, легко впорається з будь-якими розрахунками. Також вдалими сферами є: енергетика, медицина, геологія, археологія, машинобудування, дипломатія, політика. Власний бізнес, пов’язаний з інвестиціями або торгівлею, принесе Яну великий успіх.

Ян знаходиться у вічному пошуку нових відчуттів, тому й з дівчатами сталості не спостерігається, він часто змінює подруг, шукаючи свіжих емоцій. Закохавшись, чоловік довго не може відкритися своїй обраниці, любить тихо, очима і серцем, чекає, що дівчина сама виявить якісь емоції.

Ян вибирає собі в подружжя непередбачувану і екстравагантну жінку. Часто перший шлюб закінчується розлученням, так як чоловік знаходиться у вічному пошуку кращого.

Друге одруження стане вдалим, якщо хлопець зупинить свій вибір на м’якій, поступливій, розумній, моральній і терплячій жінці. Тільки така зможе змиритися з прагненням свого чоловіка до беззастережного лідерства в сім’ї. Жінка повинна бути гарною господинею і турботливою дружиною, зуміти дати своєму обранцеві реалізувати амбіції, а самій залишатися в його тіні.

Ян не виявляє особливої ніжності по відношенню до дружини, але він прагне забезпечити сім’ю всім необхідним, не доводити сварки і конфлікти до критичної позначки, вирішувати всі серйозні питання самостійно. З ним жінка буде відчувати себе захищеною.

У сім’ї Яна пізно з’являються спадкоємці, він не любить займатися зі своїм дітьми. Лише в старості чоловік розуміє цінність сім’ї, прагне проводити більше часу з близькими, грає і спілкується зі своїми онуками, розповідаючи їм історії з свого бурхливого й насиченого життя.

Характеристика імені відповідно до пори року, в яку народжена людина

Зима наділяє Яна дружелюбністю, вразливістю, волелюбністю, самолюбством, ненавистю до обману і лестощів. Чоловік володіє м’яким характером, не любить, коли ним намагаються керувати, але сам із задоволенням керує людьми. З ним складно ужитися, так як його настрій дуже мінливий.

Весняний Ян має амбітний, працьовитий, владний, врівноважений характер. Він може проявляти завидний спокій в стресових ситуаціях, намагається стати лідером в будь-якому колективі. Мінусом цієї людини можна вважати його довірливість, такого дуже легко обдурити.

У літні місяці народжується талановитий, ерудований, цілеспрямований, наполегливий, напористий Ян. У нього нестандартний склад розуму, хлопець прагне до постійного розвитку, не любить програвати, прагне всім нав’язати свою думку. Через складний характер у літнього Яна бувають проблеми в спілкуванні оточуючими людьми.

Ян, що з’явився на світ восени, володіє емоційністю, сентиментальністю, ранимістю, мрійливістю, романтичністю і важким характером. Чоловіка можна назвати лукавим: спочатку він проявляє себе, як міцна і жорстка людина, але пізніше стає зрозуміло, що всередині прихована досить чутлива натура. Він вміє знаходити підхід до жінок.

Марія

Ім’я Марія має давньоєврейське походження. Існує кілька значень імені — “гірка”, “сумна”, “відкинута”.

Дівчинка з ім’ям Марія зростає зовні спокійною і врівноваженою дитиною. Її підвищена емоційність прихована від сторонніх очей і рідко вихлюпується назовні. Марія — добра, ніжна, спокійна дівчинка. Вона дуже вразлива, важко переживає навіть невелике зауваження на свою адресу. Водночас у її характері присутні твердість, гідність, здатність постояти за себе. Вона відповідально ставиться до навчання в школі й завжди старанно виконує домашні обов’язки.

Якщо спробувати коротко охарактеризувати ім’я Марія, то першою чергою треба сказати про її теплоту і чуйність. Вона володіє рідкісним даром самопожертви, її співпереживання чужих проблем носить майже надприродний характер. Марія має прекрасну інтуїцією, що часто допомагає їй у житті.

В роботі Марія може довго шукати собі справу до душі. З урахуванням того, що вона досягає успіху майже всюди, її пошук улюбленої справи цілком обгрунтований. Ще з дитинства тяжіє до творчості і нерідко її робота пов’язана з ним. Водночас, Машу можна назвати кар’єристкою і вона швидше пожертвує кар’єрою заради внутрішнього комфорту. Ще про Машу можна сказати, що вона працьовита.

Сім’я для Маші – це головне в житті. До цього вона приходить не відразу і в юності від неї такого не очікують. Вона створює сім’ю досить пізно, але це дозволяє їй зробити цей вчинок цілком усвідомлено. Дуже любить своїх дітей, а так само обожнює сімейні вечори. Марія любить приймати гостей у себе вдома, а ось сама їздити в гості – її не тягне.

 

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *