Кого сьогодні слід вітати з іменинами

Кого сьогодні слід вітати з іменинами

Іменини – це важливий день для будь-якого християнина, коли людина знаходить єдність і духовну близькість зі своїм святим тезкою.

Сьогодні, 12 квітня, іменини святкує Захар, Іван, Сава, Ян.

Захар

Захар — просте, але рідкісне зараз ім’я. Чоловік, якого так звуть, відрізняється миролюбністю, щирістю і безкорисливістю. Іноді він може бути занадто вразливим і чутливим.

Ім’я Захар має давньоєврейське походження. У перекладі воно означає “пам’ять Господнього”, “той, хто пам’ятає Бога”. Початковий варіант імені — Захар (Захарія), але з часом більш поширеною, і, отже, самостійною стала коротка форма.

Позитивні риси характеру Захара:

 • відповідальність;
 • чарівність;
 • ініціативність;
 • завзятість;
 • любов до життя;
 • миролюбність.

Негативні якості:

 • ранимість;
 • норовливість;
 • бажання всім догодити;
 • нервозність;
 • запальність.

Захарчик — спокійна, тямуща і добродушна дитина. Такий хлопчик самостійний і відповідальний, він не потребує невсипущої опіки батьків. Маленький володар цього імені — завзятий борець за справедливість. У Захара розвинене аналітичне мислення і феноменальна пам’ять, і це допомагає йому процвітати в навчанні. У школі він чудово вчиться, особливо добре проявляються його здібності до точних наук та іноземних мов.

Захар темпераментний і енергійний чоловік, постійно прагне до самовдосконалення. Він талановитий, веселий і ініціативний, намагається бути в курсі всього, що відбувається в суспільстві. Такій людині важливо бути корисним, так як це надає йому впевненості і піднімає його самооцінку. Але в спілкуванні з носієм цього імені не все так просто, оточуючі часто не розуміють його завзяття і поспіху. Захар часто розробляє сміливі плани і прагне якомога швидше їх здійснити.

Захар може стати відмінним педагогом, лікарем або ветеринаром. Його відповідальність і доброта допомагають йому в спілкуванні з людьми. Володар цього імені розважлива і прагматична людина, яка ніколи не зупиняється на досягнутому. Чоловік відмінно розбирається в техніці і різних гаджетах, це дозволяє йому вдосконалювати свої навички і бути в курсі всіх нових тенденцій в його сфері.

Цілеспрямованість Захара і його старанність в роботі часто заохочуються преміями і кар’єрним зростанням. Але керувати цьому чоловікові складно. Відсутність залізної хватки і напористості абсолютно не розташовує до посади начальника. З цієї ж причини серед власників таких імен дуже мало успішних бізнесменів.

Ранні шлюби для носія такого імені невластиві. Йому важливо самоствердиться і стати успішним, щоб забезпечувати свою сім’ю. Цей чоловік шукає скромну, розсудливу і поступливу жінку, яку буде любити і підтримувати у всьому.

Захар — люблячий чоловік і турботливий батько. Всі сили він витрачає на те, щоб забезпечити благополуччя своїх близьких. Ця людина вважає за краще спокійне і розмірене життя в гармонії і злагоді. Він не стане влаштовувати скандали і встановлювати свої правила в будинку, часто жертвує своїми інтересами і йде на компроміси заради миру в сім’ї.

Іван

Існує кілька теорій про появу імені Іван в українській мові. Згідно з однією з них, це ім’я утворилося від біблійного Йоан. Крім того, в давнину абсолютно всіх слов’ян називали ванами (від імені їх прабатька Вана). Саме від такого найменування, на думку деяких дослідників, і сталося ім’я Іван. А ось в давньоєврейській мові є ім’я Йоханан, яке перекладається як “милість Божа” або “Божий дар”. Воно також могло бути попередником українського імені Іван.

Маленький Іван обдарований такими якостями, як активність і оптимізм. Ця дитина завжди в русі, рідко сумує, любить грати і веселитися. Крім того, малюк має відмінну уяву, його фантазія не знає кордонів, хоча іноді він просто не може придумати, куди її направити. Вже в дитинстві проявляється подвійність характеру Івана. Іноді створюється враження, ніби в тілі хлопчика живуть дві різні людини. Він то веселитися і грає з іншими дітьми, то задумливо сидить на самоті.

Подорослішавши, Іван стає сильною і вольовою особистістю, яка не підкоряється нікому і ніколи. Він вважає за краще діяти, а не думати, рішення приймає швидко і під впливом настрою, він непостійний і довіряти йому складно, що сильно заважає цій людині в повсякденних питаннях. Всі навколишні відчувають силу і енергію, що виходить від цього чоловіка, тому вважають за краще триматися ближче до нього. Деякі заздрять його силі духу і незалежності, інші ж потай зневажають через самозакоханість і зверхність.

Івану буде важко на будь-якій роботі, тому що він не здатний чітко виконувати поставлені завдання. Він необов’язковий, не визнає владу начальства, може перечити або навіть грубити керівнику. Не можна виділити певну професію, в якій Іван буде найкраще проявляти себе, так як він не має схильності до будь-якої сфери. Наполеглива робота над собою допоможе йому добитися успіху майже скрізь, але в якості старту своєї кар’єри.

Шлюб для Івана є серйозним кроком, і заради сім’ї він готовий на все. Прекрасний господар, допомагає дружині в побутових справах і любить своїми руками створювати затишок. Своїх дітей чоловік просто обожнює, а в разі проблем у відносинах до останнього намагається вирішити їх мирно, без розлучення.

Сава

 • За однією з версій, ім’я арамейської походження, в перекладі – «мудрець, старець».
 • За другою, це похідне від слова «саббатіос», що в перекладі означає «субота».
 • Третій варіант – єврейського походження, а перекладається воно в цьому випадку як «стрілець».

З дитинства Сава – натура цілісна і правильна, йому чужі обман, істерики і ненависть. Він ніколи не пройде повз чийогось горя. Він уважний і чуйний, прагне допомогти всім навколо.

Дорослішаючи, Сава, швидше, вважатиме за краще суспільство книг, до яких він прив’язується з дитинства, ніж велику галасливу компанію. Можна сказати, цей хлопець твердо знає, навіщо треба вчитися. Мабуть, він один з тих людей, хто отримує вищу освіту усвідомлено.

Дорослий чоловік, який називався іменем Сава, врівноважений, впевнений в своїх силах і знаннях. Найчастіше Сава – лідер, він може стати біля керма свого бізнесу або стати директором великого підприємства. Феноменальне чуття, підкріплене чималим багажем знань, завжди підкаже йому, чи варто затівати масштабний проект або настав час трохи перечекати, не робити великих вкладень і накопичити сили.

Добрими професіями для Сави будуть інженерні спеціальності, промисловість і виробництво. Якщо душа цієї людини має велику схильність до творчості, тоді, можливо, Сава стане журналістом, письменником чи режисером.

Власник цього імені закохується один раз і на все життя. Любить пристрасно, віддається цьому прекрасному почуттю всією душею.

Одружується Сава найчастіше один раз – на тій, що підкорила його серце.  Про свою сім’ю  Сава дбайливо і ніжно піклується, у всіх сенсах забезпечуючи дружині і дітям гідне і комфортне життя.

Сава з тих чоловіків, що готові побудувати будинок, посадити дерево і виростити сина. Він зробить все, що потрібно, для створення навколо себе гармонійного простору любові і простих сімейних цінностей. Часто намагається вкласти в характер дітей якісь свої якості – любов до читання, наприклад. Однак знає, що бажання дітей теж повинні бути почуті і зрозумілі, ніколи не шкодує для них часу і сил.

Ян

Ім’я Ян вважається похідною від іншого чоловічого імені — Іван. Однак воно вже давно вживається як самостійна іменоформа. У перекладі з давньоєврейської означає «Бог милостивий». Існує також версія, що ім’я утворено від імені бога світла і сонця, шанованого в Стародавньому Римі-Януса.

У різних народів ім’я Ян перекладається по-різному:

 • у Данії та Шотландії — «захисник»;
 • у тюрків — «покровитель»;
 • східні народи — «життя».

Ян дуже цілеспрямований, головне, вибрати мету, яка йому дійсно цікава. Тоді молода людина зможе подолати всі перепони на своєму шляху. Чоловік доброзичливий, але намагається ні від кого не залежати. Він володіє завидним умінням переконувати людей в чому-небудь. Це йому допомагає як в роботі, так і в стосунках з оточуючими. Хлопця складно вивести на емоції, так як він дуже спокійний і врівноважений. Однак якщо це трапляється, то на провокатора обрушується буря обурень. Чоловік має «золоті руки», він легко може полагодити будь-який механізм, розбирається в автомобілях, йому подобається виготовляти щось самостійно.

У маленького Яна слухняний, м’який і поступливий характер. Хлопчик дуже прив’язаний до батьків, дорослі люди завжди є для нього авторитетами. Ян рано починає розмовляти, швидко вчиться складати слова в логічні речення. Хлопчик вміє красиво говорити, володіє ораторським мистецтвом, легко переконує у своїй правоті. Цими талантами його нагородила природа. Дитина бажає бачити, що його люблять і цінують, він дуже залежний від ласки і ніжності з боку батьків.

Ян — трудоголік, кар’єрист і перфекціоніст. Він намагається виконувати все на найвищому рівні, вимагає аналогічного підходу до роботи і від своїх колег чи підлеглих. Цей чоловік часто займає посаду керівника, проявляє себе як владний, справедливий і відповідальний начальник. Він не терпить панібратства з працівниками, але завжди захищає їх інтереси і несе відповідальність.

У Яна є схильність до науково-дослідної роботи, він стане гарним аналітиком, легко впорається з будь-якими розрахунками. Також вдалими сферами є: енергетика, медицина, геологія, археологія, машинобудування, дипломатія, політика. Власний бізнес, пов’язаний з інвестиціями або торгівлею, принесе Яну великий успіх.

Ян знаходиться у вічному пошуку нових відчуттів, тому й з дівчатами сталості не спостерігається, він часто змінює подруг, шукаючи свіжих емоцій. Закохавшись, чоловік довго не може відкритися своїй обраниці, любить тихо, очима і серцем, чекає, що дівчина сама виявить якісь емоції.

Ян вибирає собі в подружжя непередбачувану і екстравагантну жінку. Часто перший шлюб закінчується розлученням, так як чоловік знаходиться у вічному пошуку кращого.

Друге одруження стане вдалим, якщо хлопець зупинить свій вибір на м’якій, поступливій, розумній, моральній і терплячій жінці. Тільки така зможе змиритися з прагненням свого чоловіка до беззастережного лідерства в сім’ї. Жінка повинна бути гарною господинею і турботливою дружиною, зуміти дати своєму обранцеві реалізувати амбіції, а самій залишатися в його тіні.

Ян не виявляє особливої ніжності по відношенню до дружини, але він прагне забезпечити сім’ю всім необхідним, не доводити сварки і конфлікти до критичної позначки, вирішувати всі серйозні питання самостійно. З ним жінка буде відчувати себе захищеною.

У сім’ї Яна пізно з’являються спадкоємці, він не любить займатися зі своїм дітьми. Лише в старості чоловік розуміє цінність сім’ї, прагне проводити більше часу з близькими, грає і спілкується зі своїми онуками, розповідаючи їм історії з свого бурхливого й насиченого життя.

Характеристика імені відповідно до пори року, в яку народжена людина

Зима наділяє Яна дружелюбністю, вразливістю, волелюбністю, самолюбством, ненавистю до обману і лестощів. Чоловік володіє м’яким характером, не любить, коли ним намагаються керувати, але сам із задоволенням керує людьми. З ним складно ужитися, так як його настрій дуже мінливий.

Весняний Ян має амбітний, працьовитий, владний, врівноважений характер. Він може проявляти завидний спокій в стресових ситуаціях, намагається стати лідером в будь-якому колективі. Мінусом цієї людини можна вважати його довірливість, такого дуже легко обдурити.

У літні місяці народжується талановитий, ерудований, цілеспрямований, наполегливий, напористий Ян. У нього нестандартний склад розуму, хлопець прагне до постійного розвитку, не любить програвати, прагне всім нав’язати свою думку. Через складний характер у літнього Яна бувають проблеми в спілкуванні оточуючими людьми.

Ян, що з’явився на світ восени, володіє емоційністю, сентиментальністю, ранимістю, мрійливістю, романтичністю і важким характером. Чоловіка можна назвати лукавим: спочатку він проявляє себе, як міцна і жорстка людина, але пізніше стає зрозуміло, що всередині прихована досить чутлива натура. Він вміє знаходити підхід до жінок.

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *