“Карантинні” вибори: на одній з дільниць Хмільниччини не вистачало бюлетенів

“Карантинні” вибори: на одній з дільниць Хмільниччини не вистачало бюлетенів

25 жовтня о 8-й годині ранку усі виборчі дільниці вже розпочали свою роботу.  Хмільничани мали можливість проголосувати з 8 до 20-ї години.

Процес голосування на виборчих дільницях відбувався з врахуванням усіх протиепідемічних заходів. При вході у людей вимірювали температуру, виборці заходили у масках і тримали дистанцію. Пропускали виборців невеликими групами, щоб не створювати натовпу,  а проголосувавши, люди виходили іншими дверима. Виборці показували відкритий паспорт на відстані. Ручки виборці теж брали свої, а ті, хто про ручку забув, міг скористатись залишеною в кабінці. На жаль, на Вінниччинізафіксували досить низьку явку виборців, а на Хмільниччині на одній із виборчих дільниць не вистачило бюлетенів.

Про те, що на виборчій дільниці Хмільницького району не вистачає бюлетенів, повідомили спостерігачі від Громадської мережі “ОПОРА”. 

“У Хмільницькому районі на дільниці не вистачає бюлетенів для голосування, оскільки їх не надала дільничній комісії територіальна виборча комісія. Про це повідомляє спостерігач ОПОРИ.

За словами голови ДВК №051240, яка у селі Морозівка, Івана Плахотнюка, Уланівська сільська територіальна виборча комісія Хмільницького району не додала відповідну кількість бюлетенів ДВК.

«Нам мали дати 331 бюлетень, а дали 145. Ми не розписувалися за те, що ми получили і скільки нам дали. Сказали, що довезуть, ми сказали. Що не вистачає, але їх так і не довезли. До останнього дня обіцяли, що додадуть… Я дзвонив на гарячу лінію, але там трубки ніхто не взяв. Кажемо виборцям, що немає бюлетенів», – сказав голова у коментарі ОПОРІ.

Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 242 Виборчого кодексу України, сільська, селищна виборча комісія – не пізніш як за п’ять днів до дня голосування та отримує виготовлені виборчі бюлетені не пізніш як за чотири дні до дня голосування в упаковці підприємства-виготовлювача на підставі акта приймання-передачі за формою, встановленою Центральною виборчою комісією.

Віповідно до ч.8 ст. 240 Виборчого кодексу України виборчі бюлетені для кожної виборчої дільниці кожного виборчого округу виготовляються, як правило, у кількості, що на 0,5 відсотка перевищує кількість виборців, включених до списку виборців на відповідній виборчій дільниці, з можливим відхиленням зазначеної кількості з урахуванням кратності розміщення виборчих бюлетенів в межах поліграфічного листа під час їх виготовлення.”

Фото – з відкритих джерел

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *