Із січня хмільничани зможуть безкоштовно отримати світлодіодні лампочки

Із січня хмільничани зможуть безкоштовно отримати світлодіодні лампочки

Через масовані ракетні атаки росіян Україна потерпає через нестачу електроенергії. Фахівці енергетичної сфери неодноразово ламали голови, як зробити так, щоб зменшити навантаження на енергетичні системи, і одним із рішень знайшли таке, як роздати громадянам світлодіодні лампочки.

Так, за інформацією forbes.ua, уже із січня- продовж березня уряд планує роздати українцям 50 мільйонів світлодіодних лампочок, які споживають в 7–8 разів менше електрики, ніж лампочки розжарювання.  Отримати нові лампочки українці зможуть, принісши на заміну старі так звані “лампочки Ілліча”.

Так, Євросоюз надасть Україні 30 млн лампочок. Ще 5 млн лампочок для України закупить Франція. Щодо фінансування решти 15 млн Україна очікує підтвердження від донорів.

Уряд розраховує, що цей проєкт допоможе зменшити споживання на 1,5 ГВт електроенергії – величина, співставна з потужністю 1,5 українського енергоблоку АЕС.

Як отримати світлодіодні лампочки.

  • Кожен громадянин України віком від 18 років зможе замінити п’ять ламп розжарювання на світлодіодні у будь-якому відділенні «Укрпошти», показавши свій паспорт.

Мінекономіки не очікує, що українці будуть перепродавати ці лампочки. Пояснюють це тим, що це економічно безглуздо, адже  за даними сайту E-katalog, вартість однієї LED-лампи – 80–140 грн.

Також уряд планує залучити до програми українські підприємства, але це питання ще не вирішено.

Довідково:

В січні–серпні 2022-го Україна імпортувала лампочок на $14,7 млн, з них 63% – LED-лампочки. За 2021 рік обсяг імпорту склав $151,4, з них 89% – LED. Основні постачальники – Китай і ЄС.

Імпорт покриває попит лише частково. В 2021-му українські заводи виготовили 896 053 електричних ламп.

Львівський державний завод «Іскра», за власною оцінкою, єдиний в Україні виробник ламп із повним циклом. Прибуток заводу в 2021-му – 39 млн грн за виручки 182 млн грн. Однак завод зараз не працює на повну потужність. Натомість заплановано наростити виробництво у лютому.

Ілюстративне фото – з сайту milight.com.ua.

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *