Історичний музей запрошує хмільничан на День відкритих дверей

Історичний музей запрошує хмільничан на День відкритих дверей
  1. Історичний музей міста Хмільника святкує 44-у річницю з Дня створення. З цієї нагоди колектив закладу запрошує всіх хмільничан та гостей міста відвідати музей, переглянути цікаві експонати й нові виставки. З нагоди дня народження музею вхід у приміщення безкоштовний. День відкритих дверей у музеї відбудеться 10 листопада, з 9.00 до 17.00, з врахуванням обов’язкових заходів безпеки.

Історичний музей знаходиться у вежі, що біля палацу графа Ксідо. За роки свого існування у музеї збереглися унікальні експонати – зібрані невтомними працівниками та принесені небайдужими людьми.

Музей спочатку був районним, його створила група ідейників 8 листопада 1976 року, і він працював на громадських засадах. З роками примножувалися експонати, збагачувалася музейна скарбничка. Тривалий час музеєм опікувався один із його засновників – І. В. Крисько, далі й до 2011 року директором був М.К.Іващук, а в 2014 році й донині директором музею працює  Наталія Миколаївна Пацанівська. У 2016 році музей став комунальним закладом. Завдяки старанням трудового колективу, а також багатьом небайдужим людям, які зацікавлені у розвитку музею та збереженні  його історичної спадщини, музей розвивається і діє навіть в умовах карантинного обмеження. Виставки розміщують у мережі Інтернет. Але недаремно кажуть, що онлайн-спілкування не порівняти із живим сприйняттям, бо вживу все сприймається геть по-іншому.

Виставка «Берегині нашого роду», а також картин хмільницьких художників та митців, обдарованих юних талантів та більш досвідчених. Є також пізнавальна виставка речей хмільничанина Валерія Семенюка під назвою «Коли в Антарктиді – один такий…», цікавою для всіх поколінь є виставка експонатів часів Майдану, а також із російсько-української війни.  Багато експонатів з часів Київської Русі та викопаних із хмільницької землі, які вказують на прадавнє існування нашого краю… Всі музейні експонати “переносять” відвідувачів у минуле, наближають до часів існування наших предків.

В музеї близько 4 тисяч експонатів. Але щоразу музейна скарбничка поповнюється новими цікавими речами, які хмільничани приносять на збереження музейним працівникам в рамках щорічної акції “Подаруй музею експонат”. Тож кожного разу відвідувачі можуть знайти для себе “новенькі” експонати.

Фото – з особистого архіву Наталії Пацанівської.

 

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *