Інформація для родин полонених та зниклих безвісти: будьте обачними!

Інформація для родин полонених та зниклих безвісти: будьте обачними!

Зловмисники в соцмережах відстежують публічні повідомлення людей, які шукають інформацію про близьких, які перебувають у неволі.  Використовуючи вразливий емоційний стан рідних полонених, шахраї виманюють особисті дані.

Так, видаючи себе за волонтерів, журналістів, представників державних органів або навіть країни-агресорки, аферисти обіцяють організувати телефонну розмову, надати інформацію про місцезнаходження близької людини або сприяти її звільненню.

Про такі недоброчесні методи шахраїв попереджають в головному управлінні національної поліції у Вінницькій області.

Під виглядом допомоги шахраї намагаються дізнатися конфіденційну інформацію: персональні дані військовослужбовців (ПІБ, підрозділ, звання, статус), банківські реквізити, а також просять надіслати фото документів та інші особисті дані.

Рекомендації для громадян щодо захисту від шахраїв:

  • Перевіряйте джерела інформації. Завжди уточнюйте, хто саме пропонує допомогу. Використовуйте лише офіційні ресурси, зокрема сайти державних органів або перевірені організації, які займаються питаннями звільнення військовополонених.
  • Захищайте особисті дані. Не передавайте конфіденційну інформацію незнайомцям, уникайте розкриття персональних даних у соціальних мережах, навіть у приватних повідомленнях.
  • Будьте обачними з підозрілими пропозиціями. Остерігайтеся фінансових запитів, пов’язаних зі звільненням чи пошуком зниклих осіб. Державні органи та офіційні волонтерські організації не стягують оплату за інформацію чи допомогу.
  • Звертайтеся до правоохоронних органів. У разі підозри на шахрайство звертайтеся до Кіберполіції за посиланням https://ticket.cyberpolice.gov.ua/.

Для передачі інформації про потрапляння близької людини в полон або здачі біологічних зразків ДНК-профілю можна скористатися контактами Національної поліції України. На офіційному сайті розміщено алгоритм дій у разі зникнення близької людини або її перебування в полоні

Для забезпечення безпечного та надійного пошуку зниклих безвісти, питань обміну військовополонених, повернення ув’язнених, депортованих та примусово переміщених цивільних осіб, включно з дітьми, громадяни можуть звертатися до Офісу Омбудсмана.

ЩО РОБИТИ:

  • зателефонувати на гарячу лінію за номерами: 0800501720 або 0442997408;
  • надіслати повідомлення на електронну пошту: hotline@ombudsman.gov.ua;
  • особисто звернутися до громадської приймальні за адресою: м. Київ, вул. Інститутська, 21/8.

Ілюстративне фото – з відкритих інтернет-джерел.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *