Холерна і кишкова палички на Херсонщині: в Держекоінспекції спростували інформацію

Холерна і кишкова палички на Херсонщині: в Держекоінспекції спростували інформацію

На новинних та інформаційних ресурсах сьогодні з’явилася інформація про те, що на Херсонщині після підриву Каховської ГЕС у воді було виявлено холерну та кишкову палички. Про це заявив під час інтерв’ю з журналістами начальник відділу держеконагляду земельних ресурсів Державної екологічної інспекції України Олег Павленко.

Крім того, в деяких ресурсах також повідомляється про те, що на пляжах Одещини виявили ротавірус, сальмонеллу та астровірус, і радять не підходити до води.

На офіційному вебпорталі Державної екологічної інспекції України з’явилось спростування інформації.

  • Державна екологічна інспекція України, в межах своїх повноважень здійснює відбір та проводить інструментально-лабораторні дослідження щодо наявності перевищень гранично-допустимих концентрацій хімічних речовин у водних обʼєктах. Щодо інформації про виявлення холерної та кишкової паличок в водних обʼєктах півдня України, хочемо підкреслити, що така інформація у Держекоінспекції, її територіальних та міжрегіональних територіальних органах відсутня, – йдеться в повідомленні.

Там наголосили, що такі дослідження Держекоінспекція не проводить і ця функція належить Державній службі України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

  • Водночас хочемо підкреслити, що інформація, надана начальником відділу держеконагляду земельних ресурсів Держекоінспекції Олегом Павленком, була некоректно інтерпретована.Ми рекомендуємо засновуватися на достовірних джерелах інформації та уникати поширення непідтверджених тверджень.

Фото – Українська правда.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *