Хмільнику 661: До дня народження міста у музеї провели екскурсії

Хмільнику 661: До дня народження міста у музеї провели екскурсії

Традиційно День міста хмільничани відзначають 22 вересня. Однак цьогоріч масштабних святкувань, як і минулого року, не було через російсько-українську війну.  Скорботні звістки з фронту, що надходять до нас, аж ніяк не сприяють святковому настрою. Та все ж певні заходи з відзначення Дня міста Хмільника відбулися.

Квест “Хмільник близький кожному”, різноманітні творчі  майстер-класи для дітей та всіх охочих, показ документального фільму про права людини, патріотичний вечір для молоді, вікторина та екскурсії до бібліотеки для дорослих та в історичний музей міста, – всі ці заходи пізнавального характеру формують у молодого покоління світогляд, сприяють патріотичному вихованню.

На одному з заходів була присутня наша журналістка. До історичного музею Хмільника на екскурсію завітали учні 5-А класу ліцею №2, із класним керівником Ларисою Вознюк. Директорка музею Наталія Пацанівська розповіла допитливим школярикам про історію нашого міста, про палац Ксідо, а також археологічні розкопки, що проводились на території міста й району. Більше того, діти мали можливість доторкнутися до закам’янілого дерева.

Учнів зацікавила виставка грошових купюр різних періодів. Також цікавою була історія про знаряддя праці наших предків, те, якими раніше були праски та “пральні машинки”. Вони також могли потримати стародавні раритети в руках.

Не менш захопливо п’ятикласники роздивлялися старі фото нашого міста та слухали історії про Хмільник. Учням сподобалося вгадувати, що ж зображено на світлині, і де та будівля чи вулиця знаходяться в сучасності.

Привернули увагу й артефакти сучасної російсько-української війни. Коли дивишся на дітей, які безпомилково вгадують тип озброєння, яким наші захисники виганяють окупантів з рідної землі, стає дуже гірко. У дітей має бути веселе й радісне дитинство, без тривог та неспокою.

На завершення екскурсії діти сфотографувалися біля приміщення музею, запевнивши його працівників, що прийдуть до них іще.

До речі, у музеї постійно проходять екскурсії для груп з усіх навчальних закладів. Адже історія нашого краю має бути почута і побачена кожним та кожною, бо знати нашу історію – це поважати минуле, бути ідентичним до рідного краю…

Довідково:

Чому хмільничани відзначають День міста саме 22 вересня? У Статуті Хмільницької громади написано: “Пам’ятна дата – 22 вересня 1944р. – день відкриття першої оздоровниці, – як День міста відзначається у третій декаді вересня місяця”.

Ілюстративне фото – “Енциклопедії історії України”.

Фото з музею – Алли Корнієнко.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *