Хмільницьким учням розповіли про відповідальність неповнолітніх

Хмільницьким учням розповіли про відповідальність неповнолітніх

У рамках Всеукраїнського тижня права працівники Хмільницького бюро правової допомоги Ганна Мариніч та Олександр Шмаль провели лекцію для учнів 8-11 класів ЗШ  І-ІІІ ступенів №4  м. Хмільника на тему: «Адміністративна та кримінальна відповідальність неповнолітніх».

Школярі проявили високий рівень знань своїх прав та обов’язків.

Обговорено відповідальність кожного за свої дії.

Підлітки отримали рекомендації на випадок затримання їх працівниками поліції, а саме:

  • Не чинити опір, поводити себе врівноважено;
  • Повідомити працівників поліції, що ви є неповнолітнім;
  • Запитати про причину затримання;
  • Вимагати негайно повідомити батьків чи родичів про затримання.

Серед запитань, що цікавили учнів можна виділити наступне: Як зрозуміти, коли перевищується межа необхідної оборони?

Право на необхідну оборону є природним правом кожної людини і його ніхто не може бути позбавлений, незалежно від можливості звернутися за допомогою до правоохоронних органів. Крім того, право на необхідну оборону є конституційним правом кожного громадянина України. Відповідно до ч.2 ст.27 Конституції України, кожна людина має невід’ємне право на життя. Ніхто не може бути свавільно позбавлений життя. Кожен має право захищати своє життя і здоров’я, життя і здоров’я інших людей від протиправних посягань.

Перевищенням меж необхідної оборони визнається умисне заподіяння тому, хто посягає, тяжкої шкоди, яка явно не відповідає небезпечності посягання або обстановці захисту (ч.3 ст. 36 КК України). Отже, перевищення меж необхідної оборони є наслідком того, що особа яка захищалася, перебуваючи в стані необхідної оборони, порушила вимогу про відповідність оборони. Перевищення необхідної оборони можливе у випадку, коли нападнику заподіяна шкода, яка є тяжкою (смерть або тяжкі тілесні ушкодження) та явно не відповідає небезпеці посягання або обстановці захисту.

Для учнів 3-4 класів   проведено лекцію на тему : «Права дитини».

Під час проведення лекції дітям презентовано мультфільм «Мої права».

Учні  з радістю розгадували кросворди, що стосувалися прав дітей, а також приймали активну участь у  вправі «Я знаю свої права!», яка проходила в форматі «запитання-відповіді».

За матеріалами Хмільницького бюро правової допомоги

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *