Хмільницьких школярів навчали протидіяти булінгу

Хмільницьких школярів навчали протидіяти булінгу

Працівниками Хмільницького бюро правової допомоги Ганною Мариніч та Олександром Шмалем для учнів 7 класу загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 м. Хмільника проведено лекцію на тему: «Протидія булінгу». Тема викликала велику зацікавленість   серед учнів, адже є актуальною. Як діяти у незрозумілій для себе ситуації та як захистити себе, до кого звернутися за допомогою корисно було дізнатися усім.

Після знайомства та обговорення правил роботи групи, учні висловили своє розуміння терміну «булінг», особисте ставлення кожного до цього явища.

Протягом проведення лекції діти дізнались про види булінгу, назвавши, щоб вони віднесли до кожного з видів.

У формі рольової гри учні  ознайомилися зі сторонами булінгу, зігравши свої маленькі ролі  булера, жертви та свідків. Дізналися про відповідальність за вчинення булінгу, а саме:   накладення штрафу від 850 до 1700 грн або громадські роботи на строк від 20-ти до 40-ка годин.

Водночас за булінг, вчинений групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, законом встановлено штраф від 1700 до 3400 грн або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин.
Булінг, вчинений дітьми від 14-ти до 16-ти років, тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють. Його розмір, відповідно до ухваленого закону, становить від 850 до 1700 грн. або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин.

Законом визначено покарання за приховування випадків булінгу педагогічним, науково-педагогічним, науковим працівником, керівником або засновником закладу освіти.

Так, неповідомлення керівником закладу освіти уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про випадки булінгу тягне за собою накладення штрафу від 850 до 1700 грн. або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням до 20% заробітку.

На завершення лекції діти були поділені на три команди та дали відповіді на питання: причини виникнення булінгу; наслідки вчинення булінгу та, головне, як уникнути прояву булінгу в учнівському середовищі.

Потрібно відмітити , що діти проявили високий рівень знань щодо своїх прав, обов’язків та алгоритму дій у випадку булінгу.

Текст та фото – Хмільницьке бюро правової допомоги

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *