Хмільницькій ЦРЛ загрожує недоотримання державного фінансування

Хмільницькій ЦРЛ загрожує недоотримання державного фінансування

Десять медичних закладів Вінниччини, які уклали угоди з Національною службою здоров’я України, можуть недоотримати державне фінансування. Серед лікарень області й Хмільницька ЦРЛ. Причина – неповне виконання ними вимог, передбачених договорами.

Про це повідомляється на сайті Vlasno.info

Загалом по Україні недофінансують півтисячі лікарень.

Як розповів директор Центрального міжрегіонального департаменту НСЗУ Володимир Пляцек, станом на 30 вересня по Україні нараховувалося пів тисячі медичних закладів, з якими НСЗУ уклала угоди на відкладених умовах, тобто таких, які лікарні на момент підписання договорів не виконали, але мали їх довиконати протягом півроку. Стосувалися вони переважно або браку спеціалістів, або нестачі обладнання.

Серед закладів, яким загрожують такі санкції, – Вінницька міська клінічна лікарня №3, Могилів-Подільська окружна лікарня інтенсивного лікування, Хмільницька центральна районна лікарня, Козятинська міська лікарня, Гайсинська центральна районна лікарня, Гніванська міська лікарня, Тиврівська центральна районна лікарня, Теплицька центральна районна лікарня, Немирівська центральна районна лікарня. Утім, припиняти їм фінансування у разі запровадження такої санкції буде частковим.

  • Лікарня має договір на декілька пакетів. І може по одному з них не виконати умови. Наприклад, оголосили тендерну процедуру, а до 30 вересня не встигли її провести. Тому до кожного закладу буде застосовуватися окреме рішення. Ми будемо виїжджати на місце, дивитися, на якому етапі кожен заклад перебуває, і тільки тоді будемо вживати заходи: або штрафні санкції, або, можливо, призупинення фінансування саме за цим пакетом, – пояснює Володимир Пляцек.

Водночас він наголошує, що застосування таких жорстких санкцій до лікарні, яка, наприклад, не встигла лише придбати дозатор для лікарських засобів, буде несправедливим. Що стосується причини недовиконання вимог НСЗУ, то вона є комплексною. У разі, якщо йшлося про брак коштів, частина закладів змогла вирішити цю проблему за рахунок або тієї ж НСЗУ, або місцевого бюджету чи коштів благодійників.

Фото з просторів  Інтернету.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *