
Під час карантину у посиленому режимі працюють хмільницькі рятувальники та правоохоронці:
– Ми перейшли на посилений варіант несення служби. Щодня чергує офіцерський склад та черговий караул державної пожежно-рятувальної частини-9. Резервний караул теж знаходиться у постійній бойовій готовності, аби в разі потреби максимально оперативно заступити на службу, – розповів інспектор Хмільницького районного сектору обласних рятувальників Дмитро Іщук. – У бойовій готовності усі наші пожежні та спеціальні машини. Плюс у бойовій готовності перебувають комунальні пожежні команди з Уланівської та Жданівської територіальних громад.
До речі, вже сьогодні сталась пожежа у селі Ступнику. Там горів сарай. Із вогнем впорались уланівські вогнеборці. Тож ми завжди напоготові.
У посиленому режимі чергуватимуть й поліцейські Хмільницького відділення. Однак у нашому відділенні жодних коментарів з цього приводу не надають. Тож використовуємо інформацію обласної поліції:
– У зв’язку з поширенням на території країни коронавірусу COVID-19 працівники поліції Вінниччини перейшли на посилений варіант несення служби.
Відсьогодні, 18 березня, з 12.00 працюють мобільні екіпажі поліції, які стежать за недопущенням порушення карантинних обмежень, введених Урядом з 17 березня по 3 квітня, – повідомляє пресслужба Головного управління Національної поліції у Вінницькій області. – В першу чергу, робота поліцейських націлена на проведення роз’яснювальної роботи з населенням з метою запобігання поширення коронавірусу на території обласного центру та області.
Поліцейські проводять заходи у сфері пасажирських міських перевезень. Вони перевіряють виконання вимог карантинних заходів щодо одночасного перевезення не більше 10 пасажирів, роз’яснюють водіям та пасажирам про необхідність дотримання законодавства щодо запобігання поширенню на території України коронавірусу. Поліцейські роз’яснюють законодавчі зміни, зокрема введення адміністративної та кримінальної відповідальності за порушення правил карантину. Так, кодекс України доповнено новою ст. 44-3 (порушення правил щодо карантину людей), що тягне за собою накладання штрафу від 17 000 до 32 000 гривень, для посадовців від 34 000 до 170 000.
Також поліцейські екіпажі спільно з Укртрансбезпекою несуть службу на дорогах державного значення М12 та М21 з метою контролю пасажироперевізників приміського, міжміського, внутрішньообласного і міжобласного сполучення щодо дотримання ними заборони здійснення перевезень на час карантину.
Дільничні офіцери поліції відвідують людей похилого віку та людей з інвалідністю, щоб дізнатись, хто потребує допомоги. Поліцейські працюють в засобах індивідуального захисту.