Хмільницькі газовики перевіряють мережі у місті

Хмільницькі газовики перевіряють мережі у місті

Бригада Хмільницького відділення АТ “Вінницягаз” провела технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання у багатоквартирному житловому будинку по вул. 1 Травня,13.

Хмільницьке відділення АТ “Вінницягаз” звертає увагу хмільничан:

За стан газового обладнання, мереж будинків, квартир та нежитлових приміщень відповідають їх власники або балансоутримувачі. З січня минулого року вони самостійно можуть обрати собі підрядника, який буде здійснювати обслуговування газових приладів та елементів системи газопостачання будинку.

Безперервність та безпека постачання газу залежать передусім від технічного стану мереж. АТ «Вінницягаз» як Оператор ГРМ відповідає за стан газопроводу до вимикаючого пристрою на газопроводі-вводі до будинку. В свою чергу мережі від вимикаючого пристрою, що прокладені по стінах та в середині будинку, відносяться до внутрішньобудинкової системи газопостачання. Забезпечити їх належне технічне обслуговування мають власники.

Точкою розмежування, фактично є засувка на вводі газової труби до будинку. Межа балансової належності та експлуатаційної відповідальності  між оператором ГРМ та власником визначається в акті розмежування. Такі акти складаються фахівцями «Вінницягаз» по кожному об’єкту.

До цього часу перевірку та підтримання газових мереж всередині будинків у належному стані здійснювало АТ «Вінницягаз» за власний рахунок. Тарифами, затвердженими НКРЕКП для операторів ГРМ, витрати на дані цілі не передбачені. З прийняттям низки законодавчих актів, а саме Закону України «Про житлово-комунальні послуги»Наказу Міністерства енергетики та вугільної промисловості № 250 від 10 травня 2018 рокуНаказу Міненерго № 190 від 27 липня 2018 рокуКодексу газорозподільних систем, така послуга стала ринковою.

Відсутність регулярного технічного обслуговування внутрішньобудинкових мереж призводить до погіршення їх стану, втрати надійності та безпечності. За таких умов, відповідно до Правил безпеки систем газопостачання розподіл природного газу на об’єкт має бути припинений.

Оператор ГРМ залишається відповідальним за аварійне обслуговування газопроводів, цілодобово щоденно приймає аварійні виклики від споживачів природного газу, безкоштовно локалізує та ліквідовує аварійні ситуації. Крім того, «Вінницягаз» і надалі буде безкоштовно обслуговувати лічильники газу, встановлені за кошти компанії.

Забезпечення безпеки газових мереж не терпить зволікання. Це питання особливої ваги для усіх сторін – власників будинків, місцевої влади, операторів ГРМ. Задля безпеки кожної сім’ї та кожного будинку маємо разом спрацювати на випередження.

АТ «Вінницягаз» має необхідні дозвільні документи,  досвід та матеріально-технічну базу для виконання таких робіт, готове їх виконати на договірних засадах.

У питанні укладення договорів зацікавлені особи можуть звертатися до відділень та дільниць АТ «Вінницягаз» на місцях.

Текст та фото – Хмільницьке відділення АТ “Вінницягаз” з офіційного сайту міської ради

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *