Хмільницька влада обговорювала питання, як ввести податкові пільги підприємцям на час карантину

Хмільницька влада обговорювала питання, як ввести податкові пільги підприємцям на час карантину

У період загальнодержавного карантину, оголошеного через поширення коронавірусу, на території Хмільницької громади вимушено призупинили свою діяльність окремі суб’єкти господарювання, зачинивши перукарні, кафе та ресторани, непродовольчі магазини тощо. Відповідно до Податкового кодексу України фізичні особи-підприємці є платниками єдиного податку та загальної системи оподаткування. Підприємцям І та ІІ групи спрощеної системи оподаткування ставки єдиного податку обраховує і встановлює міська рада. У 2020 році органам місцевого самоврядування, себто міській раді, надано право ухвалювати рішення про зменшення ставок єдиного податку у зв’язку з карантинними заходами.    

28 та 30 квітня у Хмільницькій міській раді працювала робоча група, створена за розпорядженням міського голови для розгляду пропозиції депутата міської ради Ю.Шевченка про введення податкових пільг для підприємців І та ІІ груп спрощеної системи оподаткування.

Звертаючись до учасників засідання, міський голова Сергій Редчик сказав, що в час вимушених проблем ми маємо чути один одного, підтримувати один одного, не бути осторонь проблем підприємців.

  • У період карантину ми спрямували максимально фінансові потоки бюджету на порятунок громади, першим чином на підтримку медичних установ. При цьому чітко розуміємо, що окреслені нами наміри і плани щодо капітальних видатків для ремонтів доріг, тротуарів та ряду інших, не менш важливих, інфраструктурних проектів не вдасться вже цьогоріч на повну реалізувати. Однак, попри бюджетні втрати, маємо шукати баланс можливостей і приймати компромісні рішення, щоб підтримати малий бізнес в умовах, що переживаємо, – наголосив міський голова.

Коментуючи питання, начальник фінансового управління міської ради Тетяна Тищенко розповіла про те, що ставки єдиного податку для платників  у 2020 році обраховані наступним чином:

  • для першої групи ставки встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року це становить 210,20 грн. (2102 грн.*10% = 210,20грн.) в місяць, а в рік 2312,20 грн.(210,20*11місяців), враховуючи що приватні підприємці мають право один місяць бути у відпустці та не сплачувати єдиний податок;
  • для другої групи – у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, це становить 944,60грн. (4723грн.*20%=944,60 грн.) в місяць, а в рік 11335,20 грн.(944,60*12місяців=11335,20 грн.).

За розрахунками Міністерства фінансів України (лист від 14.04.2020р. № 05110-14-6/11536) фінансовий ресурс  загального фонду місцевих бюджетів на 2020 рік у цілому зменшиться на 10,8 %.

Також, на переконання начальника фінуправління, слід врахувати і те, що значна частина податків та зборів до міського бюджету надходять від санаторно-курортної галузі міста, яка на період карантину не працює.  Отож, очевидно спостерігається суттєве зменшення надходжень податку на доходи фізичних осіб, враховуючи  уповільнення зростання заробітної плати.

Заступник начальника Хмільницького управління ГУ ДПС у Вінницькій області – начальник відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Людмила Нечко, беручи участь в обговоренні, зауважила про те, що частина суб’єктів господарювання є платниками єдиного податку ІІ групи, а, отже,  здійснюють торгівлю продуктами харчування, а також іншою групою товарів, що є не заборонені урядовим рішенням. На її думку, найбільш уразливими в цьому процесі та потребують підтримки суб’єкти підприємництва І групи, що працюють без найманих осіб і здійснюють торгівлю на ринках чи надають побутові послуги  (зокрема, перукарні).

Начальник управління економічного розвитку та євроінтеграції міської ради Юрій Підвальнюк довів до відома робочої групи рішення інших міських рад, якими зменшено ставки єдиного податку суб’єктам підприємництва на період карантину.

У результаті обговорення, врахування пропозицій та мотивацій, а також на підставі аналізу робоча група напрацювала проєкт рішення міської ради, яким буде запропоновано зменшити ставки єдиного податку суб’єктам господарювання І групи, що застосовують спрощену систему оподаткування, з 10% до 8% розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, на період з 01 травня до  31 грудня  2020 року.

Після проходження процедури погоджень проєкт буде оприлюднений та внесений на розгляд сесії Хмільницької міської ради.

Текст та фото – управління економічного розвитку та євроінтеграції Хмільницької міської ради, відділ інформаційної діяльності та комунікацій із громадськістю Хмільницької міської ради.

Поділитись у соц мережі


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *